PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie lokalu ze ścianami z drewna



WaldiM
06-05-2009, 13:45
Mam problem, znajomy postawił lokal na szkielecie drewnianym i wykończył go na zewnątrz drewnianą licówką. Teraz ze względu na rachunki chce go ocieplić z z zewnątrz styropianem lub wełną. Teraz pytanie, (nie liczymy punktu rosy ani wentylacji ściany, rozwiązana jest innaczej), czy da się to ocieplić z zewnątrz styrpianem i na na to położyć tynk mineralny (położenie tynku to konieczność nie podlegająca dyskusji).

zbigmor
06-05-2009, 13:57
Mam problem, znajomy postawił lokal na szkielecie drewnianym i wykończył go na zewnątrz drewnianą licówką. Teraz ze względu na rachunki chce go ocieplić z z zewnątrz styropianem lub wełną. Teraz pytanie, (nie liczymy punktu rosy ani wentylacji ściany, rozwiązana jest innaczej), czy da się to ocieplić z zewnątrz styrpianem i na na to położyć tynk mineralny (położenie tynku to konieczność nie podlegająca dyskusji).


A co was przed położeniem styropianu powstrzymuje?
Tynk to już najmniejszy problem. Da się go położyć i na styropianie i na wełnie bez najmniejszego problemu.

WaldiM
06-05-2009, 19:45
Podnoszę temat bo mi zalega, nie chcę niczego sugerwać ale chyba nie jest to takie oczywiste jak pisze przedmówca.

pattaya
06-05-2009, 21:10
Mam lukarny drewniane,ocieplone wełną.
Jeżeli ta licówka jest solidnie zrobiona ,to czemu nie?
Taka sama sytuacja