PDA

Zobacz pełną wersję : Ple?? na deskach



orzełek
01-12-2003, 06:57
Mam problem. Miesiąc temu zadeskowałem i przykryłem papą dach. Deski pod papą zostały zaimpregnowane. Wewnątrz na deskach (poddasze) pojawił się "meszek" świadczący o pleśni. Co mogę zrobić, aby nie zniszczyć całej roboty. Miałem zamiar właśnie zaimprgnować poddasze, ale chyba się spóźniłem. Proszę pomóżcie... A może nie jest jeszcze za późno.

katja
01-12-2003, 11:59
poczytaj tu:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=18271
polecam preparaty INCO VERITAS: Pleśniotox E lub Imprex budowlany2.
Pozdrawiam
Kasia

07-12-2003, 15:38
Mam problem. Miesiąc temu zadeskowałem i przykryłem papą dach. Deski pod papą zostały zaimpregnowane. Wewnątrz na deskach (poddasze) pojawił się "meszek" świadczący o pleśni. Co mogę zrobić, aby nie zniszczyć całej roboty. Miałem zamiar właśnie zaimprgnować poddasze, ale chyba się spóźniłem. Proszę pomóżcie... A może nie jest jeszcze za późno.
Przede wszystkim trzeba zapewnić cyrkulację powietrza na poddaszu.Mialem podobny problem wiosną - fachowcy skończyli deskowanie i polożyli papę w grudniu.Właz dachowy był zamknięty, otwory okienne zafoliowane.Wiosną wystąpila pleśń. Wietrzylem kilka miesięcy.Póżniej fachowiec zastosował jakiś "kitwas" wg wlasnego pomysłu.Znów wietrzenie i po pleśni. Pozdrawiam.
Krawul

bobbudowniczy
14-12-2003, 18:14
Dziś przeżyłem podobny szok :o . Papa leży na deskach od kilku tygodni. W tym czasie wskazałem ekipie budowlanej miejsca, gdzie pojawiały się przecieki (przy kominach, kukułkach). Naprawili to i było OK, twierdząc, że podczas przybijania desek mogli uszkodzić papę. W międzyczasie przybili łaty i kontrłaty. Dziś zauważyłem, że miejsc, w których deski są more jest znacznie więcej niż do tej pory, a po krokwi koszowej woda prawie płynie :evil: . Na niektórych deskach też pojawiła się pleśń. Co dalej robić ? Miałem zamiar układać dachówki, tymczasem zastanawiam się, czy nie trzeba naprawić zauważonych usterek. Jutro będę rozmawiał z wykonawcą i nie wiem, czy mam go od razu zabić, czy dać mu szansę :evil: :evil: :evil: .

Wojciech Nitka
14-12-2003, 18:25
Co robić?
Wymienić mokre deski na płytę OSB/3.

Stosując MOKRE krokwie i MOKRE deski na poszycie, nie zapewniając wentylacji - NALEŻY spodziewać się takich efektów.

bobbudowniczy
14-12-2003, 19:42
Deski i krokwie podczas układania były suche. Namokły po przybiciu łat i kontrłat.

bobbudowniczy
14-12-2003, 19:43
Nie dodałem jeszcze, że wietrzenie jest OK.

Wojciech Nitka
14-12-2003, 19:48
Jeżeli masz zapewnioną wetylację - spróbuj użyć środka Fobosu 4. Jednak by efekt był zauważalny - musisz pomalować deski conajmniej sześciokrotnie - ta ilość zapewnia wprowadzenie odpowiedniej ilości soli w drewno.