PDA

Zobacz pełną wersję : karcher odkurzacz i parownica



magdaCIESZYN
07-05-2009, 01:42
jestem zainteresowana zakupem tego odkurzacza, czy ktoś jest szczęśliwym posiadaczem? :wink: prosze o spostrzeżenia. pozdrawiam

ellaj
07-05-2009, 14:35
Jest juz watek o tym.
Masz na mysli sv1802 lub 1902?

cieszynianka
07-05-2009, 19:24
Tu było:

http://forum.muratordom.pl/parownica-karcher,t150807.htm?highlight=parownica

Też mam ochotę :D

magdaCIESZYN
07-05-2009, 21:59
tak czytałam ten wątek, ale generalnie wiecej było o parownicach. jestem w przyszłym tyg. umówiona z p :wink: anią z karchera na pokaz no i wtedy zobaczymy. tym bardziej, że jeszcze dużo zakamarków, gdzie bedzie mozna zobaczyć popisy odkurzacza-parownicy. jeśli chodzi o model to jeszcze się zastanawiam

cieszynianka
07-05-2009, 22:03
Ciekawa jestem ceny i przydatności urządzenia (sprawdzonejprzez Ciebie)
:wink:

ellaj
08-05-2009, 15:01
Sv1902 kosztuje w Internecie okolo 2000zl.

magdaCIESZYN
08-05-2009, 21:59
jak tylko coś bede wiedzieć to dam znać, w karcherze w cieszynie model tańszy to 2050 a drozszy 2300; i będę jeszcze negocjować jesli transakcja dojdzie do skutku

magdaCIESZYN
19-05-2009, 20:35
no więc jakiś czas temu kupiłam karchera, ten tańszy model. pytałam tez o 1902 ale sprzedawca mi go od razu odradził ze względu na awaryjność. więc odkurzacz w ruch, siłę ssania ma 5 stopniową i czuć, że odkurza kilka przystawek do czyszczenia. najlepsze jest czyszczenie parą. fakt na fugach widać różnicę, sprawdziłam to w stary mieszkaniu. czyściłam też okna i tez całkiem nieźle ale trzeba ręcznikiem papierowym doczyścić smugi. jest trochę cięzki, ale nia mam zamiaru go nosić. ma filtr wodny i widać cały syf, który w nim zostaje o zgrozo.. :o można równocześnie czyścic para i zasysać bród. jestem jak narazie zadowolona pozdrawiam :wink:

ellaj
19-05-2009, 22:15
MagdaCieszyn, a ktory wybralas, bo ja wlasnie chce kupic sv1902 :(
Myjesz nim ramy okna czy tylko szyby?

magdaCIESZYN
20-05-2009, 20:43
wybrałam model 1802, tak jak pisałam sprzedawca odradzał model 1902 i to samo czytałam na ceneo. z tego co wiem różnica miedzy tymi odkurzaczami to pojemnik na parę.myłam okna i plastikowe ramy. mam jeszcze pozostałości po brudzie budowlanym i radził sobie całkiem nieżle, lecz trzeba smugi wyczyścić ręcznikiem papierowym. dzisiaj odkurzałam i czyściłam parą auto. no i całkiem nieżle. cały syf zostaje i filtrze wodnym.

ellaj
20-05-2009, 21:46
Ale te dwa modele roznia sie tylko tym dodatkowym zbiornikiem, niczym wiecej.
Co Ci powiedzial sprzedawca, dlaczego ten model jest lepszy?
Pytam, bo musze koniecznie podjac decyzje.

magdaCIESZYN
23-05-2009, 15:46
sprzedawca mówił o duzej awaryjnośco modelu 1902, przede wszystkim chodzi o rurkę, która doprowadza parę. miał 2 sprzedane odkurzacze z tego jeden do reklamacji. od razu mi go odradził. podobne są opinie na ceneo, sprawdz sobie. sprzedawca prowadzi serwis karchera, wiec wie co mówi.pa

ellaj
23-05-2009, 15:55
Wiem, wiem. Sprawdzalam. Ale tak, jak napialam one roznia sie tylko dodatkowym zbiornikiem na wode. Czy w sv1802 rura sie nie psuje?

magdaCIESZYN
23-05-2009, 16:02
mam nadzieję, ze nie i nic złego o tym odkurzaczu nie słyszałam. jesli uzywasz pary i masz przekrzywiona rurę, to czuć róznicę, uzywałam 1802 dopiero 3 razy, fajny jest na kropki po farbie, konkretne uderzenie para i nie ma sladu. pa

ellaj
23-05-2009, 16:21
Juz kupilam. Bedzie w nastepnym tygodniu. Zobaczymy. Mam nadzieje, ze sie sprawdzi.

magdaCIESZYN
23-05-2009, 16:36
no to jesteś błyskawica, jak juz bedziesz posiadaczką odkurzacza napisz swoje wrażenia. pozdrawiam magda

ellaj
23-05-2009, 18:03
Blyskawica :roll:
Zastanawiam sie chyba ze dwa miesiace.
Oczywiscie, ze podziele sie wrazeniami.

askaaa
20-08-2009, 19:44
Blyskawica :roll:
Zastanawiam sie chyba ze dwa miesiace.
Oczywiscie, ze podziele sie wrazeniami.

ellaj czekam na Twoją opinie :wink:

ellaj
21-08-2009, 00:02
Odswiezylam dwa dywany u mamy w domu. Rzeczywiscie efekt bylo widac.
Pozniej poszlam do siebie, zeby umyc plytki w salonie, ale nie wymienilam wody i
troche mi sie rozmazywal brud.
Sprobowalam tylko w jednym miejscu. Nacisnelam pare i odkurzanie, no niby dobrze.
Ale tak jakos nie wiem...
Nie mialam czasu na kolejne proby. Nie bardzo wiem, jak zabrac sie za lazienke, okna. Musza wszystko przecwiczyc, ale jak bede miala czas.
Teraz bede w domu dopiero pod koniec wakacji i chyba umyje lazienki i salon normalnie. Bedzie szybciej.
Mysle, ze jak juz sie oswoje i bede wiedziala, ktory przycisk i nakladka do czego, to bedzie super. Na razie za duzo czasu mi to zajmuje.

Jola z Melisy
04-11-2009, 14:27
ellaj, no i jak sprawuje się to urządzenie. Mnie mój gres polerowany już naprawdę wykańcza. Warto zainwestować w coś takiego?

ellaj
04-11-2009, 16:11
Jola z Melisy,
Nic wiecej nie probowalam myc.
Ale mysle, ze do plytek jest naprawde super.
Uzywam tego co dwa miesiace, a to za rzadko, zeby nauczyc sie i zapamietac obsluge. Za kazdym razem musze czytac instrukcje
:roll:
Jesli uzywa sie czesto i umie sie to juz robic, to jest extra.

roszki
02-01-2010, 08:56
czesc
czy takim cudem mozna tez czyscic panele podlogowe?

boratom
22-02-2010, 16:53
Halllooo! Jest tam kto!?

Szanowni państwo - proszę o Wasze spostrzeżenia dotyczące zakupionych przez Was urządzeń.
Marzy mi się jasny gres - opinie jednak nie są zachwycające. Państwa wypowiedzi natchnęły mnie optymistycznie. Tak więc proszę o wykład z instrukcji obsługi dla blondynek oraz efekty w postaci np. fotografii przed i po.
I tak z ciekawości - traktujecie tymi ustrojstwami tapicerowane meble? Auto? Dywany? I jak?


Konkretne pytanie mam do użytkowników żelazek - czy firanki i zasłonki można w pozycji pionowej (tzn. wiszące na oknie) traktować żelazkiem parowym? Jakie efekty?

hala07
28-07-2010, 14:02
pierwsze miesiące naprawdę super. 2 miesiące przed końcem gwarancji zaczął się sypać. Serwis odrzucił reklamację uzasadniając iż rura nie jest elementem odkurzacza. Więc tu powstaje pytanie na co komu sprzęt bez końcówki sterującej?
Nowa rura bez której to ustrojstwo nie zadziała kosztuje około 600-700 zł. nikomu nie polecam. Czyszczenie i mycie to istny koszmar. jeżeli zrobi się to nie dokładnie to śmierdzi pleśnią. czasami kapie z rury, nieszczelności prowadzą do poparzeń. szczególnie niebezpieczny dla dzieci. wyrzucanie pieniędzy w błoto!

monjan
29-07-2010, 11:32
hala07
a jaki masz model?

monjan
23-12-2010, 12:58
podnoszę bo chcę zakupić takie cudo
rozważałam sv1902 ale sprzedawca twierdzi, ze duzo z tym zabawy, rozkładania, czyszczenia
no i awaryjność
jak sądzicie? czy może warto nabyć takie urządzenia oddzielenie?

zulka01
23-12-2010, 18:33
Sprzedawca ma rację.Kupiłam to "cudo" ponad rok temu,używałam kilka razy,bo nie mam cierpliwości do rozkładania,a zwłaszcza czyszczenia i suszenia.Na temat awaryjności nie mogę się wypowiadać,bo używałam go może pięć razy.
Może się z nim przeproszę jak wykończę dom ;-)

monjan
05-03-2011, 11:16
i co?przeprosiłaś się?

zulka01
05-03-2011, 14:56
Jeszcze nie :( .Wykańczanie domu planuję rozpocząć w pierwszych dniach kwietnia.

asizo
05-03-2011, 21:48
Ja dziś wyczyściłam jasny gres parownicą karchera 1102 (to chyba jakiś starszy model,taki biały) pożyczoną od teściowej . Powiem tak, efektów ekstremalnych nie ma, ale to dlatego, ze kilka dni temu wyczyściłam całą podłogę szczoteczką do zębów (mój gres ma gdzieniegdzie takie wżery, gdzie zbiera się brud). Czyszczenie szczoteczką zajęło mi 1,5h + nabawiałam się kilku pęcherzy. Praca z parownicą jest lekka i przyjemna. Dodatkowo wyczyściłam jeszcze łazienkę, choć tam podłoga ciemniejsza i trudno ocenić usuwanie zabrudzeń, ale fugi czyści ładnie. No i wszelkie zakamarki, kąty, itp, tam, gdzie zazwyczaj włazi brud i skąd trudno usunąć mopem czy szmatką. Zaskoczył mnie pozytywnie jeśli chodzi o usuwanie starego kamienia z baterii, zlewu. Całkiem fajne urządzenie.

asizo
05-12-2011, 10:23
Chcę kupić parownicę Karchera. Obecnie używam pożyczonej od teściowej starszej parownicy (Karcher Vaporapid1102, taka szara). Dobrez mi się z niej korzysta, choć ostatnio podczas użytkowania nagle zaczęła buchać para w miejscu podłączenie węża do urządzenia - pewnie zużyła się jakaś uszczelka, ale maszyna ma już swoje lata i używana jest dość intensywnie. Musimy zawieźć do serwisu, ale też wypadałoby już kupić własną. Przez rok przekonałam się, ze gorąca para to najlepszy sposób na utrzymanie moich podłóg w czystości (a wypróbowałam wiele sposobów). Więc decyzja zapadła - chcę parownicę

Rozważam dwa modele - najtańszy 1020 (najbardziej przypomina model, który mam) oraz nieco droższy, jakieś 200zł, model 2500.

Obie parownice mają takie same parametry, jeśli chodzi o ciśnienie pary, podobny czas podgrzewania (minutę krótszy u 2500), ale w 2500 kusi mnie przezroczysty zbiornik (właściwie to ma 2 zbiorniki, tak by można było uzupełniać wodę nawet w trakcie sprzątania). Model, który mam oraz 1020 mają zbiornik, w którym nie widać ilości wody. Denerwuje mnie to trochę, ponieważ przeważnie nie zużywam do końca wody w trakcie sprzątania i zostawiam urządzenie z wodą w zbiorniku. Przy kolejnym użyciu nigdy nie wiem, czy mam uzupełnić zbiornik (nie moze być więcej niż litr wody), czy mogę jeszcze jechać na ilości, która jest. Podnosząc Karchera trudno to ocenić, czy jest dużo wody, czy juz nieco za mało i za chwilę się skończy i będę musiała wyłaczyć parownicę, czekać aż ostygnie, by móc dolać wody. JAkieś to takie nieco niewygodne rozwiązanie. Moim zdaniem powinien być jakiś podgląd ilości wody , jak np. w czajniku elektrycznym.

Na plus 1020 jest to, że są teraz modele w dobrej cenie sprzedawane razem z dyszą do szyb lub tkanin. 2500 jest droższy i takiej dyszy gratis nie ma, a to kolejne 70zł.
Czy jednak w ogóle zawracać sobie głowę dyszą do szyb lub tkanin? Nigdy żadnej z nich nie używałam. Parownicą czyszczę głównie podłogi i czasem zakamarki w łazience. Ale mozę przydałaby się do kabin prysznicowych? Ktoś używa i moze się wypowiedzieć? A dysza do tkanin? (podobno można odświeżyć zasłony bez zdejmowania - to by mi się podobało).

Więc jestem w kropce: 1020 czy 2500?

Moze ktoś mi pomoże?

Redakcja
15-05-2015, 14:17
Polecamy do obejrzenia nasz film z cyklu: Wybór na 5. Jakie 5 cech ma dobrej jakości parownica?

1330

Zobacz inne filmy poradnikowe murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ftv.muratordom.pl%2 F)

TomaszReczkowski
29-05-2015, 21:56
Odkurzacz lepiej Samsunga, parownica tylko Karchera.