PDA

Zobacz pełną wersję : Czy inwestować w tynk na elewację???



Hauptmann
07-05-2009, 06:55
Poradżcie. Od mniej więcej mam ocieploną chałupkę 12 styropianem i zasmarowaną szpachtelmasą na biało. wygląda nieźle nawet bez tynku. jak długo dom może tak stać bez uszczerbku dla ścian, izolacji cieplnej i przyszłej kondycji chałupki? znajomy ma podobnie i mówi, że nie będzie inwestował w tynk, bo w jego opinii to wystarczy. mam wątpliwości. będę wdzięczny za poradę. w najczęsniej zadawanych pytaniach tego wątku nie znalazłem.

pablitoo
07-05-2009, 08:02
Mój teść ma tak wykończoną elewację już nie pamiętam jak długo - i teoretycznie nic się nie dzieje ... - ale - wszystko zależy od gustów - pieniędzy , smaku oraz wyczucia estetycznego - co się komu podoba ...

U mnie osobiście tynk na elewacji .

mariankossy
07-05-2009, 08:02
Zostaw tak, będzie wyglądało zaje...cie :)

Jak zasmarowane szpachtelmasą to wytrzyma ze 30 lat.

Hauptmann
07-05-2009, 11:48
Pytanie do fachowców czy bez tynku chałupka nie ucierpi?

M@riusz_Radom
07-05-2009, 11:51
Nie. Jedyne co ucierpi to Twoje wyczucie "smaku" ;)

piotrulex
07-05-2009, 12:13
Tesc tak ma z 6-7 lat i nie widac nic niepokojacego

My z rok tak mamy i jak w koncu zakonczymy inne sprawy to moze na jakis kolor sie zdecydujemy. Na razie nie chce mi sie nawet do tego zabierac a nie wyglada jakos tragiocznie z jasnym klejem

pblochu
07-05-2009, 19:12
U rodziców stało tak ze 8 wiosen i bez problemu - niedawno otynkowali
Ja tam mam głęboko w szacownej tynk. Wyszlifuje sobie klej - będzie jak pupeńka niemowlaczka na to farba elewacyjna i jest cacy. Zresztą w okolicy wszyscy tak robią od n-1 lat i jest ok
Pozdrawiam i życzę udanej decyzji