PDA

Zobacz pełną wersję : kabel energetyczny gdzie zakopa??



moniga
01-12-2003, 12:20
No właśnie czy są jakieś przepisy regulujące tę kwestię? Mam postawiioną szafkę energetyczną w granicy , zastanawiam się gdzie poprowadzić kabel, czy mogę go zakopać pół metra od granicy z sąsiadem, czy też są na to jakieś przepisy?

gruby
01-12-2003, 17:20
Kilka dni temu wykonywałem podobną akcję. Z tego co wiem, dokładnie określone są odłegłości od innych przyłączy (woda, gaz, kanalizacja), a także głębokość na jakiej ma być kabel zakopany min. 80 cm. Nie spotkałem się nigdzie z określeniem odległości od granicy posesji. Taka regulacja z pewnością jest co do lokalizacji szafki przyłączeniowej, ale liczb niestety nie znam.

grzegorz2
01-12-2003, 18:36
Było w ostatnim Muratorze - z tego, co pamiętam, może być 0,5 metra od gazociągu. Więc i od granicy chyba też?
Grzegorz

am00
12-02-2004, 18:52
Kabel energetyczny będzie się krzyżował z przyłączem wodnym na mojej działce. Jakie mają być odstępy. I czy mogą być przez parę metrów we wspólnym wykopie, oczywiście na różnych głębokościach.

torian
12-02-2004, 19:30
u mnie gaz ,kanalizacja i prąd sie schodzą w jedno miejsce i zarazem sie przecinają i nikt nie mniał do tego zastrzeżen

Zbigniew Rudnicki
12-02-2004, 20:13
Tam gdzie jest granica działki to może byc i fundament ogrodzenia.
Kabel wystarczy odsunąć o 10 cm od spodziewanego położenia fundamentu.

Ircon
13-02-2004, 10:16
Właśnie złożyłem w ZE wniosek o zmianę przyłącza z napowietrznego na kablowe. Po otrzymaniu warunków technicznych muszę jeszcze dostać zgodę z gminy z ZUD (Zakład Uzgodnień Dokumentacji ???) - myślę że oni powinni określić czy proponowana przeze mnie droga jest OK, gdzie można a gdzie nie położyć kabel. W końcu to tam mają wszystkie dane co do innych mediów.

Marbo
13-02-2004, 10:19
Jeżeli "media" krzyżują się lub biegną poniżej pewnej minimalnej odległości - muszą być w dodatkowej osłonie. Szczegółów ni pamiętam ale mogę sprawdzić w projekcie jak to jest dla wody i gazu.