PDA

Zobacz pełną wersję : Piec na pelety a kominek z płaszczem- warto?



Iwona & Paweł
08-05-2009, 07:52
Ile osób tyle opinii :roll:
Czy warto porywać się na kominek z płaszczem wodnym mając jako główne żródło ogrzewania piec na pelety ?
Czy zdecydować się na piec pelety plus kominek rekreacyjny plus solary?
Jakie jest Wasze zdanie ?

asabird
15-05-2009, 12:35
Mam ten sam problem.

Kombinuje w ten sposób:
- czy potrzebne mi dwa źródła ogrzewania: płasz i piec - chyba nie..., i tak piec musi chodzić, żeby grzać ciepłą wodę do kranów, więc po ch... włączać ten płaszcz wodny

- kominek z DGP wydaje się sensowny, bo nie traci się ciepłego powietrza które wylatuje bezproduktywnie przez komin, tylko się je wykorzystuje niejako "przy okazji"

- solary - jedyny argument "za" według mnie jest taki, że latem można wyłączyć piec podstawowy i mieć wodę ze słońca - choć nie jestem pewna, czy ta woda ze słońca starczy na dłuższą kąpiel i będzie mieć satysfakcjonującą temperaturę.

Iwona & Paweł
15-05-2009, 13:06
tak raczej plaszcz wodny odpada - to ostatnie przemyślenia
a jeśli chodzi o DGP znajomi właśnie nam odradzili, ponieważ mają przy wylotach czarne sufity a zabezpieczali się solidnymi filtrami i jednak coś jest nie tak
jak zobaczyłam skutecznie mnie to zniechęciło

asabird
15-05-2009, 13:14
Zawsze przy DGP sa pobrudzone miejsca "wydmuchu" - mozna po prostu obudowac je kamieniem (i czemu przy sufitach? - ciepłe powietrze przesuwa sie z dołu do góry, wiec logiczniej mieć wylot na dole) i przecierać szmatką.
Zaczęłam sie teraz zastanawiać, czy to ciepłe powietrze nie jest przypadkiem trujące?....

Dobrze zrobione DGP świetnie się spisuje w miesiącach przejsciowych (jesień wiosna) i znacznie ogranicza uzywanie pieca podstawowego - choc skoro i tak on pracuje (bo krany) to może faktycznie nie ma sensu?

Jak jest różnica w cenie kominka z i i bez DGP - orientowaliiście się?

Iwona & Paweł
15-05-2009, 13:25
masz rację na wszystko jest sposób, obudowa dobry pomysł
ale mnie to ogólnie jakoś nie przekonuje
czy to powietrze jest trujące :-? nie wiem, ale pewnie do krystalicznie czystych nie należy :wink:

co do kosztów jeszcze się nie orientowaliśmy

elrow23
16-12-2015, 16:08
niby spoko, ale nadal jest to spalanie