PDA

Zobacz pełną wersję : JAK OMINAĆ PODATEK OD WZBOGACENIA?



Babette
01-12-2003, 18:49
Witam. Jestem tu prawie nowa-na razie czytam czytam ale sie nie udzielam.

Chodzi o to, ze w styczniu będę sprzedawać stary dom mojemu szwagrowi na firmę i zastanawiam się co by tu zrobić aby ominać podatek po sprzedazy bo żal mi jak cholera 20.000 zł wpłacic na bułki urzędowi skarbowemu.

Czy macie jakieś konkretne pomysły czy nic się nie da zrobic tylko grzecznie zapłacić?

Pozdrawiam. Babette

RysieK
02-12-2003, 09:22
Jak jest twój dłużej niż 5 lat nie płacisz podatków od sprzedaży.

02-12-2003, 13:25
Ten dom jest juz mój 11 rok.

Rysiu bardzo Cię proszę gdzie mogłabym więcej na ten temat poczytac czy mozesz mi powiedzieć bardzo Cie proszę.

Wczoraj szukałam na internecie ale nic nie znalazłam konkretnego

02-12-2003, 13:30
chodzi równiez o to że ja od razu pieniadze ze sprzedazy chcę przeznaczyc na budowę nastepnego.Babette

BognaS
02-12-2003, 14:06
Zasada jest taka: Od tranzakcji sprzedazy domu trzeba zaplacic 2% podatku. Dla skarbowki nie ma znaczenia ktora strona tranzakcji zaplaci.
Uwaga! 2% trzeba zaplacic nie od kwoty na umowie tylko od wartosci domu, ktora ustala skarbowka.
Jezeli jestes wlascicielem domu ponad 5 lat to nie zaplacisz podatku dochodowego (10%) niezaleznie co zrobisz z pieniedzmi ze sprzedazy.
Nie musisz koniecznie kupowac innego domu czy mieszkania.

Gosia Łódź
03-12-2003, 19:33
Poczytaj wcześniejsze posty o tym już było... podatek 2% jest od kupna i płaci się go u notariusza w większości umów jest to kupujący.
Podatek 10% w sytuacji gdy nie minęło 5 lat od zakupu, od końca roku w którymś się kupiło.
To ustawa o podatku dochodowym.