PDA

Zobacz pełną wersję : przyrost wagi w ciąży:)



agnieszkakusi
11-05-2009, 07:19
Wczoraj stanęłam na wadze i okazało się, że bedąc w 18 tygodniu ciąży nie przytyłam ani kilograma :-? Dla pewności zważyłam się również na innej wadze i wynik był ten sam. Nie powiem, że się nie cieszę, bo moja waga była trochę za duża, ale z drugiej strony...czy to jest normalne? Czy przez okres 5 miesięcy można nic nie przytyć? Ostatnie usg miałam 2 tygodnie temu w Bydgoszczy, wcześniej miesiąc temu u mojego lekarza i żadne z nich nie wykazało jakiś nieprawidłowości. Jem mniej niż przed ciążą, ale to dlatego, że po prostu nie jestem głodna. Nie ograniczam specjalnie posiłków, nie wprowadzam diet. Moja córka je więcej ode mnie :wink:
Dziewczyny, czy któraś z Was też nie przybierała na wadze w trakcie ciąży?

JANINKI-AMORKI82
11-05-2009, 07:32
moja siostra w drugiej ciąży zaczęła tyć dopiero po 6 miesiącu, w sumie w całej ciąży przytyła 0,5 kg - wszystko było i jest ok, dziecko zdrowiuśkie. nic się nie martw, będzie dobrze!

agnieszkakusi
11-05-2009, 07:34
ha, to maluszek "zżera" mój tłuszczyk. W sumie tylko się cieszyć :D

Trociu
11-05-2009, 08:35
ha, to maluszek "zżera" mój tłuszczyk. W sumie tylko się cieszyć :DDokładnie - jeżeli Ty nie tyjesz i dodatkowo nie jesz więcej niż wcześniej, to dziecko zżera Ciebie od środka.

Moja żona jest w 5 miesiącu i dopiero jakieś 2-2,5kg ma więcej a je za trzech.

anetina
11-05-2009, 08:44
nie pamiętam, jak było u mnie wagowo
ale jakoś dopiero w 5 miesiącu wyskoczył mi brzuszek
mogłam przytyć do tego momentu jakieś 2-3 kg
całościowo do porodu przytyłam 9 kg :)

ale po porodzie dziecko mnie zżarło :D i w ciagu 2-3 miesięcy schudłam 20 kg :)
szkoda tylko, że później nadrobiłąm część :(

agnieszkakusi
11-05-2009, 08:46
ja w pierwszej ciąży przytyłam 18 kg i nie chciałabym poprawić tego wyniku :roll: :wink:

elutek
11-05-2009, 09:28
pierwsza ciąża - ok. 20 kg przytyłam :oops:
druga - 7 kg /dziecko ważyło 4 kg + wody, łożysko, więc prawie na 0 wyszło :wink: /

arcobaleno
11-05-2009, 09:53
Heh - ja w pierwszej ciązy przytyłam prawie 30 kg :o :roll: , więc też nie chciałabym powtarzać tego rekordu :wink:
Teraz jestem na tym samym etapie co Agnieszka i przytyłam jakieś 2,5 kg, więc jestem zadowolona :D
Ogólnie wydrukowałam sobie taką tabelkę z wyliczonym prawidłowym przyrostem wagi w poszczególnych tygodniach (dla mojego wzrostu i wagi wyjściowej) i cały czas się jej trzymam, a nawet mam trochę zapasu :wink:
W każdym razie tabelka zakłada, że łącznie powinnam przytyć jakieś 12 kg.

Agnieszka - swoją drogą :wink: - mój lekarz na ostatniej wizycie poinformował mnie, że skrócimy trochę moją ciążę i już w okolicach 20 września mam się stawic w szpitalu na spotkanie z Maluszkiem :D

anetina
11-05-2009, 09:55
mój lekarz na ostatniej wizycie poinformował mnie, że skrócimy trochę moją ciążę i już w okolicach 20 września mam się stawic w szpitalu na spotkanie z Maluszkiem :D


cesarkę będziesz miała?
czy po prostu wywoływanie szybsze?

są jakieś do tego szybszego terminu zalecenia?



mój tam mimo terminu pod koniec września - wylazł po ponad 2 tygodniach

agnieszkakusi
11-05-2009, 09:56
No tylko niech mój nie robi takich rzeczy, bo ja mam plany i do końca września muszę być na nogach :D :wink:

arcobaleno
11-05-2009, 10:01
Tak będę miała cesarkę - mój gin mówił, że teraz jest tak, ze po pierwszej cesarce kobieta ma wybór czy chce poród naturalny (o ile nie ma przeciwskazań) czy drugą cesarkę - u mnie powodem pierwszego cięcia było odklejające się łozysko (w 38 tyg.) i związane z tym komplikacje, nie chcę przechodzić tego drugi raz, nie chcę się bać i narażac dziecka i siebie na niebezpieczeństwo, więc wybrałam cesarkę, mój gin powiedział, że będzie lepiej bo przy naturalnym szwy na macicy mogłyby się nie daj Boże rozejść ..

Agnieszka a Ty jak? Termin wg OM wypada nam na 10-11 październik - a Ty z końcem wrześnie już planujesz byc na chodzie? :wink:

anetina
11-05-2009, 10:19
dlatego Aga chce być na chodzie jeszcze z brzuszkiem pewnie :)

agnieszkakusi
11-05-2009, 11:18
nie już, ale jeszcze na chodzie :D
To oczywiście żart...na dzień dzisiejszy nie mam zmienionego terminu.

anetina
11-05-2009, 11:19
nie już, ale jeszcze na chodzie :D
To oczywiście żart...na dzień dzisiejszy nie mam zmienionego terminu.


dziecko i tak samo stwierdzi, kiedy ma ochotę na świecie się pojawić
będzie waga - uparte, ze swoim charakterkiem :D

majar69
11-05-2009, 12:34
W ostatniej ciąży "ginekolożka" wręcz zakazała mi przybywać na wadze do 20 tygodnia. W czasie ciązy nie mialam problemów z wagą bo rósł mi poziom hormonów tarczycy , normalnie mam dolną granicę normy. Dwa tygodnie po porodzie miałam wagę sprzed ciązy . Niestety po kilku miesiącach przybywało mi kilka kilo bo siedzialam w domu , jadłam,T3 T4 wracały do normy tzn dolnej granicy normy :D
Pozdrawiam , zyczę zdrowia dla mamy i maleństwa.

patusia
11-05-2009, 16:48
Witam. Ja dopiero w 13 tyg ale narazie schudłam 1 kg. Zawsze się bałam że w ciąży zrobię się okrągła jak piłka bo uwielbiam słodycze. A tu odwrotnie, mam mniejszy apetyt a słodycze mogły by nie istnieć. Zobaczymy co będzie dalej :D

Mymyk_KSK
12-05-2009, 09:05
książkowo (przed ciążą ważąc "w normie") powinno się przytyć w ciąży 12-13 kg. ;-)

do 5 miesiąca przybrałam 2 kg
w 5 i 6 miesiącu 3 kg
w następne 2 tygodnie 9 kg (byłam już chora)

a następnie urodził się Młody.w połowie października. A był zamówiony na wigilie 8)

anetina
12-05-2009, 09:20
a następnie urodził się Młody.w połowie października. A był zamówiony na wigilie 8)


wcześniaczek?

mój też waga :D

Mymyk_KSK
12-05-2009, 10:09
a następnie urodził się Młody.w połowie października. A był zamówiony na wigilie 8)


wcześniaczek?

wczesny wcześniaczek - z 31 t.c.


mój też waga :D
wagi są fajne ;-) u nas w domu same wagi 8)

kiwuśka
13-05-2009, 08:11
Agnieszko, startowałam od 55 kilo, tydzień temu było +6, nie wiem, czy to dużo, bo tego mojego brzucha to nadal nie widać :wink: choc to już 25 tydzień
Mymyk - chyba się załapię na podane przez Ciebie normy :)

Sylwia1667
13-05-2009, 08:59
W pierwszej ciąży przybrałam 11 kg, w drugiej prawie 20 ale i dziecko czterokg urodziłam (w całe półtorej godziny, mąż ledwo zdążył przyjechać, ale to temat na inny wątek).

A tak poza tematem to wspóczuję wszytkim kobitkom co miały lub będą miały cesarki. W szpitalu napatrzyłyam się na rekonwalescencę po tym zabiegu , aż się serce krajało :(

anetina
13-05-2009, 09:04
W pierwszej ciąży przybrałam 11 kg, w drugiej prawie 20 ale i dziecko czterokg urodziłam (w całe półtorej godziny, mąż ledwo zdążył przyjechać, ale to temat na inny wątek).

A tak poza tematem to wspóczuję wszytkim kobitkom co miały lub będą miały cesarki. W szpitalu napatrzyłyam się na rekonwalescencę po tym zabiegu , aż się serce krajało :(

trudno powiedzieć
są dziewczyny, które naturalny poród ciężko przeżyły


ja też 4 kg :) i szybciutko :)
oj nie mogę narzekać i złych wspomnień po porodzie nie mam :)

mbz
13-05-2009, 10:26
A tak poza tematem to wspóczuję wszytkim kobitkom co miały lub będą miały cesarki. W szpitalu napatrzyłyam się na rekonwalescencę po tym zabiegu , aż się serce krajało :(

Bez przesady. Ja mialam i nie bylo jakos super tragicznie, a do tego po dwoch dniach przywiezli mi do pokoju dziewczyne po porodzie, nie minela godzina, dziewczyna hop z lozka, pod prysznic, smigu smigu po pokoju, ja do mamy, ktora akurat u mnie byla - o wow, ta to chyba po naturalnym, no jednak jest roznica! Za chwile dziewczyna wychodzi, pytam o porod, a ona na to - druga cesarka :o

arcobaleno
13-05-2009, 12:51
A tak poza tematem to wspóczuję wszytkim kobitkom co miały lub będą miały cesarki. W szpitalu napatrzyłyam się na rekonwalescencę po tym zabiegu , aż się serce krajało
Daj spokój - nie masz czego współczuć - ja już jedną miałam, drugą będę mieć i bardzo się cieszę - po cesarce bardzo szybko doszłam do siebie, nie było żadnych komplikacji i nie żałowałam ani minuty :D

martynka1
13-05-2009, 15:24
Ja w pierwszej ciąży przytyłam 18 kg :oops: :P. W pierwszych 3 miesiącach straciłam na wadze 4 kg (okropne wymioty - pobyt w szpiatalu), ale w pózniejszych miesiącach nadrobiłam :P wagowo.
Dwa miesiące po porodzie poszłam na wizytę do ginegologa, rejstruję się u pani położnej a ona do mnie proszę kartę ciąży :roll:, ja na to ale ja urodziłam dwa miesiące temu ... a ona do mnie ma Pani brzuch taki duży jak by Pani była w 4 m-cu ciąży :evil: :P :P

marta_B
13-05-2009, 21:52
w pierwszej ciazy przybylo mi 12 kg z czego 6 w ostatnich 2 miesiacach,
wszystko, a nawet wiecej zrzucilam karmiac mala,
wiadomo je sie same zdrowe rzeczy a dziecko wyciaga cale zapasy,

niestety powrot do normalnego zywienia, siedzoca praca zamiast wielogodzinnego ganiania po dworze zrobily swoje

ja tez jestem mama cesarkowa i jestem bardzo szczesliwa, ze tak sie stalo, fakt pierwsze doby nie sa latwe ale juz po kilku dniach wraca sie do pelnej sprawnosci, choc moj porod trwal 16 godzin, dzieki cesarce nie mam traumatycznych wspomnien,

jeden z lekarzy powiedzial na obchodzie, ze lepiej zrobic 10 cesarek na wyrost niz o 1 za malo i ze, nie spotkal jeszcze sytuacji aby ktos sodzi szpital, ze przeprowadzil cesarke, a w druga strone to sa dosc czeste przypadki,

najwazniejsze jest zdrowie dziecka i matki, rowniez psychiczne

AgnesK
17-05-2009, 22:36
W pierwszej ciąży było w sumie + 11 czy 12. Jak szłam z małą do pierwszego szczepienia (6 tyg.) to byłam już w ciuchach przedciążowych.
Teraz przy drugiej - jutro zaczynam 20 tc i mam + 3,5. Starowałam z poziomu 53 kg.
Aga, myślę, że organizm sam to reguluje. Jeśli kobietka jest b szczupła, to od początku nabiera ciała, jeśli ma trochę zapasu, to organizm nie musi od początku gromadzić dodatkowego tłuszczyku.

A tak na marginesie, ciekawe byłyby też wypowiedzi w temacie "O ile powiększył wam się biust" :lol: Ja powiem ino, że rozkoszuję się zawistnymi spojrzeniami koleżanek :lol: :lol:

madd
18-05-2009, 10:31
Że niby taka chodząca Pamelka??? :wink:

Baru
18-05-2009, 10:48
Pierwsza ciąża - 12kg, w 3 tygodnie po porodzie wchodziłam w swoje dżinsy sprzed - ale ja wtedy nie miałam jeszcze prawa jazdy i wszędzie na nóziach z wózkiem zapierniczałam.
Druga ciąża- 17kg - uuuuu...przegięłam totalnie, 5kg mnie polubiło i nie chciało opuścić :evil:. Się zawzięłam, zrobiłam se dietę 13-stodniową. I zgubiłam je!!
Ale nie na długo niestety... po kilku tygodniach okazało się, że twinsy się zagnieździły w moim brzuchu...
Przy nich przybyło mi 19kg (76kg ważyłam tuż przed cc) - czułam się jak słonica w 23m-cu ciąży, porażka... 11 zniknęło jeszcze w szpitalu, a reszta tak jakoś się rozlazła... Znaczy zniknęła, ale już nie tak szybko...
Wszystkie dziewczyny cycem karmiłam przez 11 miechów, do 6 m-ca tylko cyc był, potem następowało urozmaicanie diety.

damimax
19-05-2009, 12:23
książkowo (przed ciążą ważąc "w normie") powinno się przytyć w ciąży 12-13 kg. ;-)

do 5 miesiąca przybrałam 2 kg
w 5 i 6 miesiącu 3 kg
w następne 2 tygodnie 9 kg (byłam już chora)

a następnie urodził się Młody.w połowie października. A był zamówiony na wigilie 8)

Mój synek to też wcześniaczek z 31 tc :wink: Ważył 1600g.
W tej chwili to już kawał 6-letniego chłopa :roll:
W ciąży z nim zdążyłam przytyc ok 7kg, za to z donoszoną córeczką przytyłam ok 25kg, ale chyba połowa z tego to potworne obrzeki, które miałam :-?

malgosia0023
19-05-2009, 13:04
Jak to sie dzieje że ja w pierwszj-16kg,drugiej-26kg :roll:
Fajnie macie kobitki ze nie tyjecie jak ja.
W sumie nie bedzie co zrzucać :D

taka_ja & taki_on:)
19-05-2009, 13:08
W ciąży przytyłam ok. 10 kg, córka wazyła 3500 a długa 5300 :wink: Karmiłam do 7 miesiąca. Niby duzo nie przytyłam, ale jak ktos wazył przed ciążą 48 kg a potem 56 -57, to u mnie wszyscy mówili- no przytyłaś- widać. :o
Mi zaraz jak przytyłam poszły kilogramy w uda, pupę, buzia... A piersi miałam ło matko- zdecydowanie wolę mniejsze :wink:
Po ciąży nie szybko zgubiłam... a mam wagę juz tyle lat 55-do 58 najwięcej. No i nie żałuję, bo spodnie wcześniej trzymały mi się na biodrach ahahah.
Poród wspominam bardzo dobrze, najgorzej nasłuchac się kolezanek, które potrafią nastraszyć :lol:
Pozdrawiam serdecznie :wink:

selimm
19-05-2009, 13:12
W ciąży przytyłam ok. 10 kg, córka wazyła 3500 a długa 5300 :wink: Karmiłam do 7 miesiąca. Niby duzo nie przytyłam, ale jak ktos wazył przed ciążą 48 kg a potem 56 -57, to u mnie wszyscy mówili- no przytyłaś- widać. :o
Mi zaraz jak przytyłam poszły kilogramy w uda, pupę, buzia... A piersi miałam ło matko- zdecydowanie wolę mniejsze :wink:


daj no jaką fote ...bo za dużo czytania

taka_ja & taki_on:)
19-05-2009, 13:36
W ciąży przytyłam ok. 10 kg, córka wazyła 3500 a długa 5300 :wink: Karmiłam do 7 miesiąca. Niby duzo nie przytyłam, ale jak ktos wazył przed ciążą 48 kg a potem 56 -57, to u mnie wszyscy mówili- no przytyłaś- widać. :o
Mi zaraz jak przytyłam poszły kilogramy w uda, pupę, buzia... A piersi miałam ło matko- zdecydowanie wolę mniejsze :wink:


daj no jaką fote ...bo za dużo czytania

ahhahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaa :lol: :lol: :lol:
ta, a co ja kobyłka Piłsudskiego, jeszcze w zęby jakby mogli to zajrzeli :wink:
ahahaaaaaaaaaaaa ale ok wklejam Ci fotkę w.g zyczenia:
http://lh3.ggpht.com/_AcP-Nr0kSsI/ShKnLYMnEBI/AAAAAAAAAY8/nI5gNw-NBo0/hugewaterbags.jpg :wink: :lol:

elutek
19-05-2009, 13:38
nic nie widać :(

selimm
19-05-2009, 14:47
ahahaaaaaaaaaaaa ale ok wklejam Ci fotkę w.g zyczenia:


ma być konkret ...z cyckiem ...a nie z wiadrem