PDA

Zobacz pełną wersję : Odlesienie działki



Darek_D
11-05-2009, 11:58
Witam

Mam pytanie do Szanownych Forumowiczów ponieważ nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na następujące pytanie. Zastanawiam się nad kupnem działki leśnej o powierzchnie 963 m2. Czy na takiej działce będzie się można wybudować? To znaczy wyłączyć część działki pod budowę. Jeden z pośredników twierdzi, że odlesienie można przeprowadzić tylko na działce o powierzchni powyżej 1 ha. Ja z kolei czytałem że można na mniejszych od 1ha. Czy istnieje minimalna wielkość działki leśnej z której cześć można odlesić?

Pozdrawiam
Darek

slawe
11-05-2009, 20:51
witam , Powinieneś zacząć o sprawdzenia miejscowego planu zagospodarowania , tam będzie określone : czy na tej działce wogóle można się budować ( czy jest dz. budowlaną ) , określona będzie minimalna powierzchnia działki leśnej , określona będzie minimalna pow. biologicznie czynna w m2 lub % ( tzn. ile m2 działki musi zostać nie zabudowanej ) , wysokość zabudowy , ilość budynków na działce (np. bud. jedorodzinny + gospodarczy ) i wiele innych informacji . Nie wierz pośrednikom tylko sam sprawdz co Możesz na tej działce zbudować , pamiętaj też o tym że wyłączając powierzchnię z prod. leśnej musisz policzyć powierzchnię zabudowy nie tylko budynku mieszkalnego ale też pow. pod ogrodznie ( betonowy cokół ) , pow. pod dojazd do garażu i chodniki , pow. pod wiatę śmietnikową itp. Może być np. 80 % pow. biologicznie czynnej , czyli pod zabudowę zostaje 20 % , a przy tej wielkośći działki t j. 963 m2 , może okazać się to dość ważne .Pozdrawiam

Darek_D
12-05-2009, 09:05
Dzięki za odpowiedź. Sprawdzę plan zagospodarowania przestrzennego. A co jeżeli w planie określone będzie, że ta działka to las? Jakie są szanse na zmianę takiego planu? Ile to trwa? A jeżeli dla tego obszaru nie ma planu zagospodarowania wogóle ( z tego co wiem tak właśnie jest)? Czy jest szansa że dostaniemy warunki zabudowy takiej działki, które pozwolą nam na postawienie tam domu?

slawe
12-05-2009, 20:33
Witam , jeśli w planie będzie to działka tylko leśna ( u mnie jest leśno - budowlana albo jakoś tak ) to na pewno nie dostaniesz pozwolenia na budowę , jeśli nie ma planu zagospodarowania trenu to wydawne są warunki zabudowy tzn. jeśli na działe czy działkach sąsiednich są budynki jednorodzinne to Ty też powinieneś dostać WZ na budowę domu ,jeśli w koło jest las to , może być problem z WZ które by Tobie pasowało :( Pozdrawiam s.