PDA

Zobacz pełną wersję : prawidlowo wykończony dach w okolicy nadbitki...



wojteksm
11-05-2009, 13:41
http://images39.fotosik.pl/118/d0db8ec472a9aa2bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Czy tak mogę zrobić nadbitkę?
Czy mam wyciąć w krokwi miejsce na nadbitkę tak by licowała sie z powierzchnią krokwi?
Czy nie osłabi to krokwi, nie pęknie albo co...?
Czy mogę pierwszą warstwe (wchodząca na pas nadrynnowy) zrobić z papy a potem nastepne z folii wstepnego krycia?.
Jak wygląda w końcu jakość i trwałość folii do deskowania i papy... sam już nie wiem... ale poki co poradźcie czy ten moj okap jest ok...

Andrzej Wilhelmi
13-05-2009, 21:50
Okap jest OK. Można nie stosować deski okapowej i haki dokrokwiowe montować na klinowej belce okapowej. Przy rozwiązaniu przedstawionym na szkicu deska okapowa od spodu powinna być strugana i końcówki krokwi też. Jak najbardziej można folię wyłożyć na papę. Aby pierwszy rząd dachówek nie klapnął powinna być zamocowana na pasie nadrynnowym kratka wentylacyjna z grzebieniem lub bez (w zależności od rodzaju dachówki) zwana potocznie wróblówką. Pozdrawiam.

wojteksm
15-05-2009, 14:42
Dzieki wielkie,
No tak , zapomniałem o wrysowaniu wroblowki a raczej zanim sie kapnąłem juz było za poźno do wrysowania w supernarzedziu "paint"...za dużo roboty

krokwie bede strugał w najbliższym wolnym czasie...

Dojrzewam do decyzji o pełnym deskowaniu tym bardziej ze kasa się kończy wiec prawdopodobnie skończymy w tym roku na papie...
Deskowanie i papowanei zrobie sam
a kłaść dachówkę już bym się raczej nie odważył...narazie:-)

Pytanie o papę... dlaczego nie powinienem przygrzewać papy termozgrzewalnej do deskowania?

i następne...

W praktykancie:-) widziałem tanią papę, zwykłą podkładówkę... myśle o tym żeby ja położyć i miejsca łączenia(zakład i papaiaki) smarować izolbetem-K.
-Dobry pomysł?
dzieki za poradę...

Tomkii
15-05-2009, 18:15
Mi cieśla poradził aby na 2 lata dać najtańszą papę wierzchniego krycia. A dopiero później zrobić porządnie - drewno mocno pracuje. Faktycznie po trzech latach (bo tyle u mnie leżała) papa była już mocno pouszkadzana, papiaki powyłaziły itd.
Na deskowanie daje się papę podkładową do mocowania mechanicznego. Dopiero na nią zgrzewa się papę wierzchniego krycia.

Andrzej Wilhelmi
15-05-2009, 20:57
... widziałem tanią papę...

I na jej oglądaniu bym poprzestał. Jest jeszcze tańsza papa izolacyjna. Nie powinno się iść w tym kierunku. Należy zastosować wierzchniego krycia termozgrzewalną. Nie przygrzewamy papy do desek bo tak się nie robi ale jak potrafisz to spróbuj. Takie połączenie papy z deskami przy schnięciu desek może doprowadzić do zniszczenia papy. Pozdrawiam.

tel-net
25-09-2009, 17:31
Witam serdecznie

mam pytanko co do pasa nadrynnowego. Już mam gotowy dach i wykonawca twierdzi że wszystko jest ok. ja mam pewną wątpliwość . Jeżeli jest pas nadrynnowy a na nim leży dachówka czy musi ona leżeć w poziomie ??? to znaczy jak np. po jednej stronie połaci leży koniec dachówki na pasie nadrynnowym na jej zgięciu a patrząc dalej do końca drugiej strony dachówka ale wspina się do góry lub opada ku dołowi. Proszę o pomoc !!!

Andrzej Wilhelmi
25-09-2009, 19:02
Dwie sprawy. Jedna to falujący okap czyli brak staranności przy jego wykonaniu. Druga dotyczy opierania się pierwszego rzędu dachówek, powinien on opierać się na kratce wentylacyjnej zwanej wróblówką. Pozdrawiam.

brachol
25-09-2009, 19:07
a ta deska klinowa jakie powinna miec wymiary?

Andrzej Wilhelmi
25-09-2009, 19:11
Szerokość 18~20 cm klin od 0 do wysokości zależnej od grubości kontrłat i łat. Pozdrawiam.

brachol
25-09-2009, 19:34
Szerokość 18~20 cm klin od 0 do wysokości zależnej od grubości kontrłat i łat. Pozdrawiam.
kontrlaty 2,5x5 cm laty 4x6 cm

Andrzej Wilhelmi
25-09-2009, 20:12
Od 0 do 6,5 cm. Pozdrawiam.

Browar
25-09-2009, 23:01
Od 0 do 6,5 cm. Pozdrawiam.

no i pozamiatane takich doradców nam trzeba! :D

pozdrowienia dla Andzreja!

Browar

brachol
26-09-2009, 06:20
Od 0 do 6,5 cm. Pozdrawiam.
dzieki bardzo