PDA

Zobacz pełną wersję : Jak duży powinien być zasobnik hydrofora?



Greego
02-12-2003, 10:04
Jak duży powinien być zasobnik hydrofora aby było optymalne zużycie prądu do pobierania wody - dom 250m2 z CO tradycyjnym i dwiema łazienkami. Czy zamówiony wstępnie przeze mnie zbiornik 160 l to nie jest zbyt dużo?

januszek
02-12-2003, 10:21
wydaje mi się że duuuży byłby lepszy dlaczego?
pojemność zbiornika nie jest całkowicie wykorzystana dziele się tak bo sterownik reaguje na ciśnienie i tylko 1/3 no może 1/2 objetości jest objetością roboczą u Ciebie jakieś 60 l
a co to jest 60 l wanna min 100 kran min 8l/min itd.
z drugiej strony każde włączenie silnika to prąd rozruchu dużooo większy niż normalnie w trakcie pracy
poza tym częstsze wlączanie to zmniejszona trwałość pompy
ale duży zbiornik kosztuje i zajmuje dużo miejsca
co wybrać ? :-? myślę że jakieś 300- 400 litrów

KOv
02-12-2003, 17:50
Bez przesady nalezy podazac z z postepem. Mam zainstalowana pompe Grundfos tzw. MQ ktora pompuje wode w momencie odkrecenia kranu.
Zajmuje miejsca tyle co 14 calowy telewizor i doskonale spelnia funkcje co normalny hydrofor, a nawet lepiej, w dodatku ma kupe zabezpieczen przed suchobiegiem itp. Koszt takiej inwestycji to ok 1400 zl. Korzystam z niej od 2 lat i narazie nie mam zadnego problemu. A co chyba najwazniejsze wiecznie masz czysta wode a nie jakas odstana przez kilka dni (zalezy oczywiscie ile jej zuzywasz dziennie - bo jezeli np 1000 l to 400 l na zasobnik bedzie ok :)
Jedyny mankament to taki ze jak wylacza prad to nie masz w domu wody, ale z kolei w przypadku hydroforu bedziesz jej mial raptem np. 40 l wiecej - zawsze na herbate wystarczy :)
POzdr. KOv