PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki odkurzacz (nie centralny) pod alergików



zinger75
12-05-2009, 14:50
Forum przeszukałem, ale informacje tam znalezione, nie rozwiały moich wątpliwości.
Niedługo sprowadzamy się do nowego domu i musze zakupić jakiś nowy odkurzacz.
Na podłodze mam głównie panele i płytki, w dwóch pokojach będzie wykładzina.
1. Czy wybrać system bezworokowy, czy worki Hepa?
2. Jaki konkretnie model polecacie do 1000 i 1500zł?

Ostatnio poszedłem z ciekawości do MM i sprzedawca twierdził, z workami lepszy, oczywiście na wlocie, wylocie i jeszcze sam worek to Hepa. Polecał Electroluxa (niestety nie pamiętam nazwy) z elektroszczotką - kosztował właśnie 1500zł.

Pozdr,
Tomek

nurni
12-05-2009, 15:02
Miałem ten sam problem (do momentu założenia c.o.)
Wybrałem Elektrolux (jakiś Silent), workowy z filtrem Hepa, ale taki, który wydmuchuje powietrze do góry.
Chodziło mi o to żeby wydmuchiwane powietrze nie podnosiło kurzu (ew. jak najmniej) z podłogi.
Chyba się sprawdził, bo jakiś specjalnych efektów po i w czasie odkurzania u Rekina nie zauważyliśmy.

pzdrv

iwcia43
12-05-2009, 16:23
Sama nie tak dawno pytałam na forum o odkurzacz. Zbyt wiele odpowiedzi nie było ale zebrałam garść informacji i wybrałam: zelmer syrius model ht. To był strzał w dziesiątkę.Jest to odkurzacz workowy (pojemność 4l - to dużo), filtr hepa 13 ( nie spotkałam mocniejszego), sterowanie mocą ssania na rurze (super bajer), dużo różnych końcówek, w tym turboszczotka i mięciutka do parkietów (moja ulubiona :P ). Porównywałam z electroluxem i oto moje obserwacje - głośność ta sama - 71 decybeli, lepszy - masywniejszy wąż i ... tańszy. :P Jestem bardzo zadowolona.
Chciałam dobry odkurzacz jako rekompensatę za brak centralnego(odkurzacza oczywiście). :P

Arol_62
12-05-2009, 18:39
Forum przeszukałem, ale informacje tam znalezione, nie rozwiały moich wątpliwości.
Niedługo sprowadzamy się do nowego domu i musze zakupić jakiś nowy odkurzacz.
Na podłodze mam głównie panele i płytki, w dwóch pokojach będzie wykładzina.
1. Czy wybrać system bezworokowy, czy worki Hepa?
2. Jaki konkretnie model polecacie do 1000 i 1500zł?

Ostatnio poszedłem z ciekawości do MM i sprzedawca twierdził, z workami lepszy, oczywiście na wlocie, wylocie i jeszcze sam worek to Hepa. Polecał Electroluxa (niestety nie pamiętam nazwy) z elektroszczotką - kosztował właśnie 1500zł.

Pozdr,
Tomek

moze bezworkowy odkurzacz marki Dyson...
Drogi ale dobry dla alergikow :D

zinger75
13-05-2009, 12:31
Sama nie tak dawno pytałam na forum o odkurzacz. Zbyt wiele odpowiedzi nie było ale zebrałam garść informacji i wybrałam: zelmer syrius model ht. To był strzał w dziesiątkę.Jest to odkurzacz workowy (pojemność 4l - to dużo), filtr hepa 13 ( nie spotkałam mocniejszego), sterowanie mocą ssania na rurze (super bajer), dużo różnych końcówek, w tym turboszczotka i mięciutka do parkietów (moja ulubiona :P ). Porównywałam z electroluxem i oto moje obserwacje - głośność ta sama - 71 decybeli, lepszy - masywniejszy wąż i ... tańszy. :P Jestem bardzo zadowolona.
Chciałam dobry odkurzacz jako rekompensatę za brak centralnego(odkurzacza oczywiście). :P

Dzięki za info, muszę go oglądnąć. Coś podejrzanie tani jest (ok 400zł) :wink:
Ile ma filtrów.
Tak przy okazji, ile kosztują worki i czy też są z filtrem czy zwykłe?

Pozdr,
Tomek

Trociu
13-05-2009, 13:17
a może wodny?? Czemu nie bierzecie takich pod uwagę?

zinger75
13-05-2009, 13:44
a może wodny?? Czemu nie bierzecie takich pod uwagę?

Ja nie pisałem, ze nie biorę. Po to ten wątek i pytanie w nim zawarte. Jedyne, czego nie biorę pod uwagę, to odkrzacz centralny.

Skoro polecasz wodny, to jakie ma zalety względem pozostałych? I czy nadaje się do mnie, gdzie mam głównie panele na podłogach?

Mymyk_KSK
13-05-2009, 15:30
Wybrałem Elektrolux (jakiś Silent), workowy z filtrem Hepa, ale taki, który wydmuchuje powietrze do góry.


własnie taki kupiliśmy - electrolux ultrasilencer z filtrem HEPA H13. Kosztował ok. 500 zł i oprócz tego że jest przewidziany jako "dla alergików" ma dla nas 2 niezaprzeczalne zalety:
1. jest lekki (nie ma kłopotu z taszczeniem po schodach ;-) )
2. jest cichuteńki - ustawiony na minimum ledwo szumi, a śmieci wciaga całkiem dobrze.

iwcia43
13-05-2009, 18:41
zinger75 Mój zelmer ma takie worki z jakiegoś materiału, które są dodatkowym filtrem, oprócz tego normalny filtr i ten magiczny hepa;-).Kosztują do 20 zł.Jest przewidziany dla alergików. Głośność ma taką samą jak electrolux (71 decybeli). Faktycznie na 1 stopniu bardzo cichuteńki :P Odkurzacza wodnego nie brałam pod uwagę bo nie miałam ochoty za każdym razem babrać się w tym błocie i wymywać go całego.W sklepie były po 560 na allegro można taniej.Początkowo interesował mnie elctrolux ultrasilence ale zelmer pokonał go walkowerem. Poczytaj opinie na ceneo

aneta s
13-05-2009, 22:23
Ja teraz mam Miele- dla mnie rewelacja. w domu będę miec centralny :lol:

bagi69
13-05-2009, 23:06
Uwaga!
Tylko nie ZELMER Galaxy 3.
To straszne dziadostwo!! :evil:

iza mama gabora
14-05-2009, 07:35
My mamy Robocleana (taki Rainbow tylko innej firmy).I choć ciężki-kocham go! :wink: Tani też nie był-niestety

Upiorka
14-05-2009, 09:58
Byłam ostatnią osobą, która uważała za celowe wydawanie mnóstwa pieniędzy na Rainbow. Wcześniej używałam wodny odkurzacz Zeptera, niestety pojawienie się perskiej kotki w domu wystawiło go na ciężką próbę, z której nie wyszedł zwycięsko. Po prezentacji Rainbow otworzyłam ze zdziwienia oczy widząc co "siedzi" w świeżo odkurzonym dywanie czy kanapie (odkurzonej wcześniej przeze mnie) Efekt końcowy: jeszcze przez kilkanaście miesięcy będę spłacać raty za Rainbow, ale nie żałuję ani jednej wydanej na niego złotówki.

Trociu
14-05-2009, 10:47
Skoro polecasz wodny, to jakie ma zalety względem pozostałych? I czy nadaje się do mnie, gdzie mam głównie panele na podłogach?Główna jedna różnica między wodnym a workowym/bezworkowym to fakt, gdzie lądują śmieci - lecą do wody i w niej zostają. Potem się wszystko wylewa i po sprawie.

zetkalk488
14-05-2009, 12:09
ja mam zelmera wodnika. Ma wkład na worki i wkład wodny do tego filtr HEPa. Mam córkę uczulona na roztocza i bardzo dobrze odkurzacz sobie radzi. Kosztował coś koło 500zł

zinger75
15-05-2009, 08:50
A sprzet firmy Dyson? Trafilem na sporo pozytywnych opinii nt tych odkurzaczy. Macie z nimi jakies doswiadczenia?

zinger75
18-05-2009, 21:55
A sprzet firmy Dyson? Trafilem na sporo pozytywnych opinii nt tych odkurzaczy. Macie z nimi jakies doswiadczenia?

Nikt nie odpowiedział, ale poczytałem opinie w necie i kupiliśmy Dyson DC19 Allergy. Odkurzacz jest już w drodze, zobaczymy czy to faktycznie takie cudo...

abigail
19-05-2009, 08:35
Napisze z mojego doświadczenia.
Mam astmę i dusi mnie od razu przy wdychaniu nawet niewielkich ilości kurzu.Przy poprzednich odkurzaczach (ostatni to był Zelmer) zawsze miałam duszności niestety.
Kupilismy Electrolux Ultra silencer z Hepą 13 (przyznam, ze byłam sceptyczna i nie oczekiwałam cudów) i niespodzianka - zero duszności.
Jedyny minus tego odkurzacza - filtr przedni (ta tuba plastikowa) jest b.podatna na złamania, konkretnie ząbki tej tuby. Załatwiliśmy tak juz chyba ze 4, a koszt nowej ok.70zł plus wysyłka.

zinger75
19-05-2009, 09:22
Napisze z mojego doświadczenia.
Mam astmę i dusi mnie od razu przy wdychaniu nawet niewielkich ilości kurzu.Przy poprzednich odkurzaczach (ostatni to był Zelmer) zawsze miałam duszności niestety.
Kupilismy Electrolux Ultra silencer z Hepą 13 (przyznam, ze byłam sceptyczna i nie oczekiwałam cudów) i niespodzianka - zero duszności.
Jedyny minus tego odkurzacza - filtr przedni (ta tuba plastikowa) jest b.podatna na złamania, konkretnie ząbki tej tuby. Załatwiliśmy tak juz chyba ze 4, a koszt nowej ok.70zł plus wysyłka.
Też się przymierzałem do Electroluxa, ale jak mi gostek w sklepie powiedział, że te filtry trzeba co jakiś czas wymieniać (żeby były faktycznie efektywne), a kosztuje ok 100zł, to wymiękłem. Do tego dochodzi koszt worków i po 2 latach eksploatacja wyjdzie drugie tyle co nowy odkurzacz.

abigail
19-05-2009, 10:42
Zinger75, nie wiem jak mają inne modele, ale w tym Electroluxie który mam, filtr nadaje się do czyszczenia! Wyciąga się go bez problemu, myje (trzeba to robić delikatnie żeby nie uszkodzić) i jest jak nowy.
Mycie tego filtra jest dozwolone przez producenta.
Natomiast koszt worków jest niewygórowany, dzięki tej tubie o której pisałam grube paprochy wyłapywane są do niej ( i opróznia się ją), a do worka trafia drobny pył, który jest ubity i worek starcza na dłużej. Za to wyciągnięty wypełniony worek waży wyraźnie więcej niz w moich poprzednich odkurzaczach.

zinger75
19-05-2009, 13:11
Zinger75, nie wiem jak mają inne modele, ale w tym Electroluxie który mam, filtr nadaje się do czyszczenia! Wyciąga się go bez problemu, myje (trzeba to robić delikatnie żeby nie uszkodzić) i jest jak nowy.
Mycie tego filtra jest dozwolone przez producenta.
Natomiast koszt worków jest niewygórowany, dzięki tej tubie o której pisałam grube paprochy wyłapywane są do niej ( i opróznia się ją), a do worka trafia drobny pył, który jest ubity i worek starcza na dłużej. Za to wyciągnięty wypełniony worek waży wyraźnie więcej niz w moich poprzednich odkurzaczach.
Wiem, że tam jest filtr zmywalny, ale sprzedawca powiedział, że jeżeli mam alergików w domu i chcę żeby faktycznie spełniał on swoją rolę, to po 2 płukaniach należy go wymienić. Nie wiem, czy faktycznie tak jest, ale dla mnie był to niejako gwóżdź do trumny dla workowego.

abigail
19-05-2009, 14:05
Zinger75, ,skąd sprzedawca ma takie informacje? Mój filtr był parę razy już czyszczony, i przy mojej astmie, gdyby przepuszczał czy coś, to już by mnie dawno dusiło. Bo mnie serio dusi od śladu kurzu w powietrzu. Nie jest oczywiście wykluczone, że za jakiś czas zapchają się te mikrootworki w środku, że filtr będzie wymagać wymiany. Na razie (tj.po 3 czy 4 latach) jest ok.
Absolutnie nie żebym Cię namawiała na ten model, broń Boże, ale argumenty sprzedawców "za" lub "przeciw" są czasem generowane...róznymi czynnikami. Że tak to ujmę.

zinger75
19-05-2009, 15:56
Zinger75, ,skąd sprzedawca ma takie informacje? Mój filtr był parę razy już czyszczony, i przy mojej astmie, gdyby przepuszczał czy coś, to już by mnie dawno dusiło. Bo mnie serio dusi od śladu kurzu w powietrzu. Nie jest oczywiście wykluczone, że za jakiś czas zapchają się te mikrootworki w środku, że filtr będzie wymagać wymiany. Na razie (tj.po 3 czy 4 latach) jest ok.
Absolutnie nie żebym Cię namawiała na ten model, broń Boże, ale argumenty sprzedawców "za" lub "przeciw" są czasem generowane...róznymi czynnikami. Że tak to ujmę.
Nie wnikałem już tak bardzo, z resztą już wyzej pisałem że zdecydowałem się na zupełnie inne rozwiązanie. Być może był niedouczony, grunt że jesteś zadowolona. Mam nadzieję, że ja też będę :)

abigail
19-05-2009, 16:37
A sorry, dopiero teraz doczytałam, że zdecydowaliście się na Dysona. Zyczę by się Wam sprawdził:)

Cpt_Q
30-03-2010, 01:42
A sprzet firmy Dyson? Trafilem na sporo pozytywnych opinii nt tych odkurzaczy. Macie z nimi jakies doswiadczenia?

Nikt nie odpowiedział, ale poczytałem opinie w necie i kupiliśmy Dyson DC19 Allergy. Odkurzacz jest już w drodze, zobaczymy czy to faktycznie takie cudo...

Minął prawie rok, więc może jakieś uwagi? Tobie nie odpowiedzieli, wiec może się wykażesz ;) Właśnie dziś oglądałem te Dysony i chętnie się czegoś dowiem - please :roll:

an100
22-04-2010, 14:43
Witaj, w sprawie Dysona to mogę się podzielić kilkoma uwagami :) Moim zdaniem dla alergików rewelacyjny. ale ma wiele minusów, które mnie osobiście przeszkadzają, jest ciężki, nie wchodzi pod meble ze względu na swoją kulkę, zbiera świetnie z wykładzin a z paneli już tak średnio. plusem jest jego obsługa i design i chyba to wszystko :) na pewno drugi raz bym go nie kupiła:)

posiadam ten oto model

http://www.dc25.org.uk/images/dc25-allfloors.jpg

marlica
16-11-2015, 12:30
Odświeżam temat!
Szukam dobrego sprzętu sprzątającego, najlepiej energooszczędnego, ale wydajnego.

ZenonB
17-11-2015, 12:47
Odświeżam temat!
Szukam dobrego sprzętu sprzątającego, najlepiej energooszczędnego, ale wydajnego.
Jeśli szukasz energooszczędnego, stawiaj na sprzęty z relatywnie niską mocą. Teraz sporo firm ma w swojej ofercie odkurzacze o silniku z mocą poniżej 1000W, ale bardzo wydajnych, np. Bosch. A jeśli chodzi o antyalergiczność (jak w temacie), to skup się na odkurzaczach, które mają filtr HEPA i wysoką klasę reemisji kurzu.

tonek1
17-11-2015, 14:32
a co sądzicie o odkurzaczach typu rainbow? kirby? Jakieś sugestie?

Wojsław
12-02-2018, 20:12
FIRST odkurzacz wodny - PRZESTRZEGAM !!! Ewidentnie śmierdzi rozgrzanym plastikiem krótko po włączeniu, nie wyśmierdza się to wręcz czuć po kilkunastu sekundach i nadal wydobywa się z tzw odkurzacza. to coś stojąc w znacznej odległości od grzałki też zaczęło śmierdzieć i raczej wydzielać szkodliwe chińskie substancje. Taki sam dokładnie występuje pod hasłem sparky i dokładny znalazłem w ofercie sklepu chińskiego pod ich nazwą ... Sprzedają to to tylko na allegro i ok 5ciu sklepów internetowych, co powinno dawać do myślenia. Myli szumna nazwa FIRST AUSTRIA, na stronie int tylko formularz bez żadnego innego kontaktu, ewidentnie firma "kogucik" Rozprowadzają też sprzęt agd do kontaktu z żywnością, pytanie czy z tego samego plastiku ?? Sprzedawca, w tym przypadku PHU KOM-SAT, zwrócił tylko 250 zł z zapłaconych 312, przelewem na konto nawet bez informacji, naliczając sobie "koszt przywrócenia do sprzedaży" produkt odesłany zgodnie z ustawą o możliwości zwrotu do 14 dni (zgłoszenia + kolejne 14 na odesłania)