PDA

Zobacz pełną wersję : Korodujące okucia okien po cekolowaniu



Krzychos
12-05-2009, 21:35
Dzisiaj zauważyłem, że okucia na skrzydłach okien są bardzo szare, matowe i mają jakby mikrowżery. Okna były montowane w zeszłym roku w wakacje przed tynkami, wylewkami i cekolowaniem.
Przez ostatni miesiąc pokoje były cekolowane i okna były bardzo często uchylone w celu szybszego schnięcia cekolu lub pozbycia sie pyłu po szlifowaniu ścian.
Do cekolowania była użyta gładź polimerowa zawierająca żywice polimerowe (chyba akrylputz).

I teraz mam pytanie do drogich forumowiczów. Czy pył po szlifowaniu ścian mógł spowodować korozje okuć skrzydeł okien ? Okna są drewniane pochodzą od dobrego producenta.
Przeglądam często to forum ale się nie spotkałem z tym, aby ktoś przestrzegał przed tego typu problemem.
Zamierzam się zwrócić się z pytaniem do producenta w tej sprawie, ale najpierw chciałbym skorzystać z wiedzy innych osób, po to aby wiedzieć jak z nim "gadać".

edde
12-05-2009, 22:36
a może to wcale nie korozja tylko utlenianie się ocynku?

Krzychos
12-05-2009, 22:45
A co może powodować utlenianie się ocynku ? Okna są prawie nowe, mają niecały rok.

krzychu00
12-05-2009, 23:31
Na wszystkich wylewkach zawierających gips wyrażnie jest napisane, żeby zabezpieczyć stykające sie z nimi elementy stalowe antykorozyjnie. Na cementowo wapiennych tego nie ma.
Mysle, że związki gipsu mogły spowodować tę korozje.
Pozdrawiam