PDA

Zobacz pełną wersję : Altanka-a co dookoła?



leli1
13-05-2009, 09:51
własnie została przywieziona i postawiona na bloczkach betonowych, folia obcięta, ale jakoś tak mi się to nie widzi.
Pierwszy pomysł był tak, żeby dookoła obić zaimpregnowanymi deskami, ale niestety bloczki wystają nieco poza obręb altany i pomysł upadł.
Czym można ładnie zamaskować pustkę pod bloczkami i same bloczki?
Panowie powiedzieli-obłożycie sobie to kamieniami!!!.....ale jakoś od razu mi sie nasuwa ze przy bawiących się w ogródku kilkuletnich urwisach to może nie być dobry pomysł.
Z góry dziekuje za podzielenie sie pomysłami :P

szymek000
14-05-2009, 16:25
ale jakoś od razu mi sie nasuwa ze przy bawiących się w ogródku kilkuletnich urwisach to może nie być dobry pomysł.

witam, nie bardzo rozmumiem co miałeś tutaj na myśli. Jeśli przeszkodą jest to że dzieci mogą sie przewrócić i skaleczyć delikatnie mówiąc o te kamienie to przecież, nie daj Boże, o te bloczki, lub o sama oltane mogą zrobić to samo. A jęsli przeszkodą jest to że będą ruchomę to je po prostu przymuruj. A jeśli jeszcze cos innego to nie nasuwa mi sie żaden pomysł, może jakąś kostka brukowa lub granitowa, albo zrób nasyp z piasku i zasiej trawe.
pozdrawiam:)

Elfir
15-05-2009, 08:45
Leli - obsadz altankę naokoło krzewami pachnącymi, żeby siedząc w altance wieczorami, otulał cię zapach.
Z mniej wymagających gatunków:
jaśminowiec (Philadelphus)
kielichowiec wonny (Calycanthus)
Kalina koreanska (Viburnum carlesii)
róże botaniczne (Rosa sp.)
Lilak drobnolistny (Syringa microphylla "Superba")

pnącza: winorośl pachnąca - Vitis riparia, wiciokrzew (Lonicera periclymenum, Lonicera caprifolium "Serotina")