PDA

Zobacz pełną wersję : krokwie



jaworm
02-12-2003, 19:12
Sprawa jest niezwykle pilna i mam nadzieję, że ktos pomoże mi do jutra...
Właśnie przywieżli mi krokwie. Firma buduje cały stan surowy, robi też dach. Dach jest kopertowy, a krawężnice mają 9,5 m długości. Niestety nie przywieźli takich belek. Najdłuższe mają 6,5 m i bedą je skręcać. Inspektor nie ma nic przeciwko temu, ale ją będę miała noc z głowy. Przegnać ich z takimi krokwiami, niech szukają całych belek, czy pozwolić im skręcać te krokwie? Kiedy to się wreszcie skończy
.... "poligon problemów"- cytat z Muratora.

Moritz
03-12-2003, 07:06
Sprawa jest niezwykle pilna i mam nadzieję, że ktos pomoże mi do jutra...
Właśnie przywieżli mi krokwie. Firma buduje cały stan surowy, robi też dach. Dach jest kopertowy, a krawężnice mają 9,5 m długości. Niestety nie przywieźli takich belek. Najdłuższe mają 6,5 m i bedą je skręcać. Inspektor nie ma nic przeciwko temu, ale ją będę miała noc z głowy. Przegnać ich z takimi krokwiami, niech szukają całych belek, czy pozwolić im skręcać te krokwie? Kiedy to się wreszcie skończy
.... "poligon problemów"- cytat z Muratora.

Normalną rzeczą jest łączenie krokwi.
Śpij spokojnie.
Pzdr

sly70
03-12-2003, 07:35
U mnie krawężnice miały 11 m długości i też miałem problem z kupnem takich belek ale poskręcaliśmy i jest OK. Musisz tylko się upewnić, że są dobrze skręcone. Najlepiej niech oceni to niezależny fachowiec.
Pozdrawiam Sly

andrzej K.
03-12-2003, 10:32
Często łączenie stanowi najsilniejszy punkt całego układu, tylko musi być dobrze zrobione. W stolarce np. normalną rzeczą jest łączenie drewna na klej i jego dalsza obróbka jakby to było lite drewno, też wydawałoby się ryzykowne a jednak. Natomiast poszczególne części łączone muszą być idealnie ze sobą sposowane, to pewnie i z krokwiami tak jest - żadnych luzów.

OKuba
03-12-2003, 11:52
Jaworm!
Krokwie mozna laczyc, byle polaczenie bylo dobrze zrobione.
Pozdrawiam

alexsoft
03-12-2003, 19:01
Cóż było samemu zamawiać drewno....
np. ja mam kalenice 10m (14*14) z jednego kawałka i nic nigdzie nie jest "łączone", krokwie 8 metrów (8*20) też są w jednym kawałku.

Drewno kupione via email z http://www.tartakjww.gold.pl/ i mimo że owego tartaku na oczy nie widziałem wszystko doszło na czas i w znakomitej jakości (suszone komorowo, czterostronnie strugane i impregnowane zanurzeniowo). Płatności przelewem. Polecam.