PDA

Zobacz pełną wersję : Klejenie styropianu do papy



maciejfrackowiak
08-10-2001, 13:47
Chciałbym ocieplić dach styropianem.Zastanawiam się czy muszę kupić styropian z przyklejoną papą , czy też mogę kleić go bezpośrednio na istniejącą papę asfaltową .Proszę o poradę.

bogo
25-10-2001, 19:52
Nie wiem czy moja rada bdzie obiektywna - sam użyłem wełny - ale naprawdę odradzam styropian. Myślę że Murator też by ci tak doradził. Otynkowany styropian się chyba nie starzeje, ale taki w dachu. Obyś go nie musiał tam szukać za kilkanaście lat. No trochę przesadziłem, ale gorąco zniechęcam do styropianu. Chyba że lubisz patrzeć jak super się "chajcy" twój dach. O znowu przeginam, ale taki mam cięty język. Wiem że lobby Styropianowe ostro atakuje wypisując różne sponsorowane artykuły w gazetach. Ale obiektywnie patrząc nikt nie da sobie chyba wmówić iż jest on lepszy od wełny - w tym wypadku musiałaby być to szklana - będzie chyba też tańsza od styropianu. Pozdrawiam.

maciejfrackowiak
30-10-2001, 09:46
Dziękuję za odpowiedź . Po rozpoznaniu tematu postanowiłem przykleić jednak styropian . Zamierzam papę odizolować cienką warstwą wylewki betonowej albo klejem do styropianu . Na tak przygotowane podłoże przykleję styropian o twardości „30” według starych oznaczeń , grubości 10 cm . Styropian ten pokryję tradycyjnie klejem z siatką , a następnie przykleję papę . Koszty nie mają aż tak istotnego znaczenia gdyż powierzchnia , którą chcę ocieplić wynosi ok. 13 m kwadratowych.
Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi proszę o odpowiedź na forum lub bezpośrednio na mój adres e-mailowy: [email protected].
Pozdrawiam Maciej.