PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś z was nie ma kominka ...



mynia_pynia
14-05-2009, 16:44
Czy ktoś z was nie ma kominka w domu???

Nie żebym miała jakieś kompleksy że nie mam, ale nareszczie znalazłam powód dlaczego należy go mieć ;)

Po, aby nie słyszeć pytań od osób odwiedzających: A gdzie jest kominek :)???

Pytam z ciekawości, bo wśród znajomych tylko jeden sąsiad nie ma i jak wszedł do mnie to też zapytał: a gdzie masz kominek ;)

zetka
14-05-2009, 17:02
Też nie mam i póki co mieć nie zamierzam.
I często widzę zdziwione miny odwiedzających na takie moje stwierdzenie ;)

daggulka
14-05-2009, 17:27
ja też nie mam

cieszynianka
14-05-2009, 17:45
Ja też nie mam, ale mam wyprowadzone wszystko co potrzebne jeśli zechcę mieć :wink:

mattdl
14-05-2009, 17:48
I ja jeszce nie mam ... bo jeszcze się buduję, ale jak sie wprowadzę to nie wyobrażam sobie nie mieć kominka. :D

ellaj
14-05-2009, 18:15
A ja chcialam miec, ale mi sie odwidzialo. Na szczescie.
Za duzo kurzu, balaganu, no i roboty przy nim.
Po prostu mi sie nie chce palic w kominku. Nosic drewienek. Jezdzic je kupowac, ukladac gdzies pod domem.
O, matko!!! Na sama mysla robi mi sie nie dobrze.
Tyle roboty na stare lata.
O, nie!!!
A poza tym wole, jak nie ma :wink:

daggulka
14-05-2009, 18:58
wielu ludzików twierdzi, że nie wyobraża sobie domu bez kominka .... ja sobie wyobrażam , bo mam taki dom :wink:
natomiast coś z czym utożsamiam "dom" i powód dla którego go wybudowaliśmy ... to taras :D
dom budowalam dla tarasu , dla tych chwil spędzonych przed domem na trasie przy kawce , wśród śpiewającyh ptaszków :wink: :D

mynia_pynia
14-05-2009, 19:22
Jednym z wielu powodów dla których nie mam kominka to chwilowa moda na taki gadżet w salonie.

Myślicie że nadal kominek jest na topie??? Bo mi się wydaje że zaczyna się "przejadać".

A już nie rozumiem podejścia, że kominek to luksus :o , bo też z czymś takim sie spotkałam i szczerze mnie zamurowało :wink:

mynia_pynia
14-05-2009, 19:26
A apropo tarasu. Jak byliśmy kilka lat wcześniej nad Bałtykiem i mieszkaliśmy ze znajomymi w pięknym domku i tam był taras jak marzenie wychodzący na morze, do tego piękny ogród gdzie brykały nasze psy i dzieci znajomych ... i tak jakoś wyszło, że jeszcze w tym samym roku kupiliśmy wszyscy działki budowlane ;)

cieszynianka
14-05-2009, 19:49
Jednym z wielu powodów dla których nie mam kominka to chwilowa moda na taki gadżet w salonie.

Myślicie że nadal kominek jest na topie??? Bo mi się wydaje że zaczyna się "przejadać".

A już nie rozumiem podejścia, że kominek to luksus :o , bo też z czymś takim sie spotkałam i szczerze mnie zamurowało :wink:

Wydaje mi się, że to chyba za drogi sprzęt, żeby kupować go jedynie z powodu "mody", jak firanki czy nowy fason spódnicy :o
Jakoś nie umiem sobie wyobrazić, żeby dla mnie motywem jakiegokolwiek zakupu wyposażenia domowego była "moda", a nie użyteczność czy funkcjonalność :D

Przemasek114
14-05-2009, 20:10
Ja też się jeszcze buduję i nie mam kominka, ale z całą pewnością zamierzam go mieć, żeby sobie w jesienną słotę ładnie napalić i wypić sobie gorącą herbatkę wtulony w kocyk. To będzie dla mnie prawdziwy LUKSUS !!![/quote]

Przemasek114
14-05-2009, 20:11
Ja też się jeszcze buduję i nie mam kominka, ale z całą pewnością zamierzam go mieć, żeby sobie w jesienną słotę ładnie napalić i wypić sobie gorącą herbatkę wtulony w kocyk. To będzie dla mnie prawdziwy LUKSUS !!!

Bazhyl
14-05-2009, 20:15
A ja kominek mam, nawet z płaszczem wodnym, natomiast osobiście WYOBRAŻAM SOBIE życie bez kominka.

Husteczka
14-05-2009, 20:31
Zgadzam się z ellaj w tym sensie, ze kominki tak jak inne rzeczy w domu nie wszystkim pasują. Toaleta i kuchnia powinna być, ale jeżeli ktoś nie planuje mieć samochodu to nie buduje garażu, jeżeli nie ma dzieci to nie buduje 4 sypialń. Kominek to ciepły kącik, to miejsce do wygrzania skostniałych stóp w zimie itd. Ale przy okazji to obowiązek czyszczenia czy wspomnianego noszenia drew. Osobiście mam bardzo pierwotne zafascynowanie ogniem i cieszy mnie możliwość posiadania "ogniska" w domu. Denerwują mnie nieużywane kominki postawione dla blichtru. Bo jak to było mówione wiele razy na tym forum - budujemy dom dla siebie i dobrze jest pomyśleć co my chcemy miec w domu zanim zaczniemy patrzyć na projekty.

oz
14-05-2009, 21:16
My w domu kominek mieć będziemy, właśnie jesteśmy w trakcie jego projektowania. Kominek jest u nas całkowicie świadomym wyborem, szukałam projektu z kominkiem, inne nie wchodziły w grę. Po prostu moim marzeniem było mieć kominek w domu (a przecież budujemy dom, żeby spełnić nasze marzenia, prawda? :) ). Aczkolwiek całe życie mieszkałam w bloku bez kominka, więc uważam, że można się bez kominka obejść.

Smakor
14-05-2009, 21:48
Ja też nie mam, ale mam wyprowadzone wszystko co potrzebne jeśli zechcę mieć :wink:
Znaczy się wystaje z podłogi w salonie rura doprowadzająca powietrze?

majar69
14-05-2009, 21:52
Od początku kiedy pomyśałam chcę mieć dom, myślałam też chcę mieć ogród, taras i kominek , dokładnie w tej kolejności .
Miłość do kominka przeszła mi trochę teraz kiedy trzeba wydać kaskę na niego (całkiem konkretną) a wątpliwości pojawiły się przy wykańczaniu kominów klinkierem.
Gdybym planowała jeszcze raz, dla walorów estetycznych zdecydowałabym się na ekokominek (na gaz) ; jest tani , czysty i bezpieczny, no szczerze mówiąc ma też wadę - nie grzeje.

Nefer
14-05-2009, 21:54
Kominek ? To moda ? A czy rycerze na zamku w Malborku o tym wiedzieli ?

cieszynianka
14-05-2009, 22:20
Ja też nie mam, ale mam wyprowadzone wszystko co potrzebne jeśli zechcę mieć :wink:
Znaczy się wystaje z podłogi w salonie rura doprowadzająca powietrze?

Rura doprowadzająca powietrze, doprowadzająca wodę, odprowadzająca wodę, no i gniazdko z prądem :D

turcin
15-05-2009, 07:49
Ja też nie ma kominka w domu bo nie mam dla niego miejsca. Poza tym po co?? Bezużyteczna rzecz.
Robię sobie za to na tarasie kominek z grilem, żeby dobre mięsko piec :D

piotrulex
15-05-2009, 07:55
Nie mamy ale wszystko pod ta inwestycje jest przygotowane

Wizualnie kominki nam sie podobaja, zwlaszcza w nowoczesnej obudowie "piekarnik"

Uzywac jednak nam sie nie usmiecha bo we wczesniejszym domku pare lat takie cos mielismy

Wydawac minimum 5 kola na cos co ladnie wyglada i sie nie uzywa to nam jak na razie szkoda kasy wiec nie mamy :wink:

artmach
15-05-2009, 09:13
A ja chcialam miec, ale mi sie odwidzialo. Na szczescie.
Za duzo kurzu, balaganu, no i roboty przy nim.
Po prostu mi sie nie chce palic w kominku. Nosic drewienek. Jezdzic je kupowac, ukladac gdzies pod domem.
O, matko!!! Na sama mysla robi mi sie nie dobrze.
Tyle roboty na stare lata.
O, nie!!!
A poza tym wole, jak nie ma :wink:

Ja podobnie. Miałem w projekcie, ale zrezygnowałem. Oprócz tego co powyżej odpadł mi dodatkowy komin i mam więcej miejsca w salonie. W zamian będę miał kuchnię kaflową.

piterazim
15-05-2009, 10:23
Kominek ? To moda ? A czy rycerze na zamku w Malborku o tym wiedzieli ?

może ceny gazu i prądu były wysokie

piotrulex
15-05-2009, 10:47
Kominek ? To moda ? A czy rycerze na zamku w Malborku o tym wiedzieli ?

może ceny gazu i prądu były wysokie

nie. to nie dlatego

poprostu nie wiedzieli czy zdecydowac sie na technologie Inków czy Asteków, ktorzy zrobia im instalacje bazujaca na pompie ciepla i solarach. Roznily sie drobnymi szczegolami i wybor byll trudny

Po raz ostatni bylem w Malborku kilka ladnych lat temu wiec mam nadzieje, ze nic nie pokrecilem :wink:

Piczman
15-05-2009, 13:58
Ja zrezygnowałem z kominka na rzecz dodatkowego docieplenia, lepszych okien i wentylacji mechanicznej !

Coś za coś :roll:

am76
15-05-2009, 15:14
A ja chcialam miec, ale mi sie odwidzialo. Na szczescie.
Za duzo kurzu, balaganu, no i roboty przy nim.
Po prostu mi sie nie chce palic w kominku. Nosic drewienek. Jezdzic je kupowac, ukladac gdzies pod domem.
O, matko!!! Na sama mysla robi mi sie nie dobrze.
Tyle roboty na stare lata.
O, nie!!!
A poza tym wole, jak nie ma :wink:

Ja podobnie. Miałem w projekcie, ale zrezygnowałem. Oprócz tego co powyżej odpadł mi dodatkowy komin i mam więcej miejsca w salonie. W zamian będę miał kuchnię kaflową.
Ostatnio byłem u bacy w bacówce. Też nie miał komina a ognisko się paliło na środku. Trochę dym szczypie w oczy ale da się wytrzymać.

frykow
17-05-2009, 19:06
natomiast coś z czym utożsamiam "dom" i powód dla którego go wybudowaliśmy ... to taras :D
Hehe, podoba mi się twoje podejście :) Ja buduję dom po to, aby w końcu mieć ścianę na której będę mógł wyświetlać filmy z projektora 8)

monikaitomek
17-05-2009, 20:07
Ja równiez nie mam i nie zamierzam mieć,choć mam wszystko przygotowane :lol:
Nie wyobrażam sobie,palenia w salonie :evil:

Pozdrawiam