PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki mechaniczne a gładkie miejsca



Kaszka5
15-05-2009, 10:12
Mam problem i szukam rady.
Na budowie mam zrobione tynki mechaniczne. Ich struktura nie jest całkiem gładka, ale taka chropowatość jaka jest odpowiada mi i chciałabym, żeby została. Zwłaszcza, że szpachlowanie całej powierzchni kosztowało by za dużo jak na mój marny budżet.

Mój problem polega na tym, że w miejscach, gdzie np. robiono wykucia na instalacje grzewczą, czy choćby pod parapetami gdy je montowano, są zrobione zatarcia rożnymi szpachlami, które tworzą gładką powierzchnię. Po pomalowaniu ścian na pewno będzie widać, że są różne struktury ściany. Jak to wyrównać? Czym zatrzeć gładkie miejsca, żeby uzyskać zbliżoną chropowatość do tynków?

Ktoś podpowiadał mi Quick mix, ale tego jest tyle, że nie wiem co to miałoby być?

Proszę o pomoc

Barbossa
15-05-2009, 10:27
papier ścierny Dziecino
ino o odpowiednim uziarnieniu...

mynia_pynia
15-05-2009, 10:27
mam tynki teradycyjne. I ubytki są szpachlowane gładzią z dodatkiem piasku tego który był brany do tynków.
Jest różnica w kolorze, natomiast faktura jest taka sama - po pomalowaniu na gotowo będzie idealne.

Kaszka5
15-05-2009, 12:47
Kawałek mam zaszpachlowany właśnie z piaskiem, a papierem ściernym działam na całości ścian ;-) Efekty jednak mnie nie całkiem usatysfakcjonowały, ale jeszcze spróbuje. Dziękuje.

SławekD
15-05-2009, 12:55
Tylko ostrożnie z tym papierem. Jak dostanie Ci się piasek z tynku na papier to możesz sobie porobić niezłe rysy i wtedy dopiero narobisz sobie roboty.

Trociu
15-05-2009, 13:29
A może zaszpachlować tym samym tynkiem, który został położony na ścianie??

cyma2704
18-05-2009, 13:42
Sprawdzone - klej do płytek ceramicznych z piaskiem, którego użyto do tynkowania.
Trochę trzeba się napracować aby dobrać odpowiednie proporcje ale efekt rewelacyjny.

odaro
18-05-2009, 17:25
Jakby tu powiedzieć... do dzisiaj nawet nie myślałem że takie problemy też bywają na budowie.