PDA

Zobacz pełną wersję : POZNAŃ - a moze by tak razem kupic dzialke rolna?



szopen
15-05-2009, 10:40
Zainspirowane tematem "WROCŁAW- kupmy dużą działkę i zbudujmy sami miniminiosiedle". Przeglądając ostatnio oferty koło Poznania trafiłem na kilka ofert gruntów rolnych (i nie tylko), które by były całkiem fajne (w cenie za metr), gdyby nie.. to że jest ich tak strasznie dużo (tych metrów). I tak, na przykład znalazłem działkę 1,5ha (15000 metrów kw!) w cenie 40zl/mkw, czyli ponad 600.000. Klasa IV, V. Troche daleko od Poznania (pld-wschod, za ostatnią petlą autobusu, jakieś 15 km od centrum chyba). A wczesniej tez widziałem oferty gruntow rolnych itp. Działek nie widziałem na własne oczy, bo też chodzi mi o samą ideę a nie o konkretną działkę.

Wezmy taka dzialke 1,5ha. Zbierze się pięć osób, po 3000mkw na łebka za 120.000 złotych plus koszta odrolnienia, podziału itd. Przecież to rewelacja.

Wady
1) Podział dzialki = dużo nerwów, koszty
2) Odrolnienie = dużo nerwów, wprawdzie niby klasa IV, ale jednak zawsze się jakiemuś urzedasowi odwidzi i zostajemy z 1,5ha ziemi na której możemy wspólnie uprawiać ziemniaki. Może też to parę lat potrwać :) Słyszałem już o różnych przypadkach :)
3) Nie dochodzi tam MPK - komunikacja tylko samochodowa. Ja nawet samochodu nie mam, bo mieszkam w tej chwili 10 minut spacerkiem do pracy :) Kupię żonie dopiero jak działkę będziemy już mieć.
4) Mówiły jaskółki, że niedobre są spółki :) Trzeba by dobrze przemyśleć jak wszystko załatwić, tak by nikt nie czuł się pokrzywdzony.
5) opłata adjacencka, ale ja moga lupnac moga nie lupnac a jak lupna to i tak dalej bedzie taniej :)

Mam zamiar budowac się dopiero za jakieś 4-5 lat, ale działkę chętnie bym kupił już w tym roku. Jest tu jakiś Poznaniak, albo może ktoś kto z Poznania nie jest ale pomysł by skomentował ?

PS: Na szczepankowie jest 5ha za 7,5 mln, ale to by sie musiało zebrac 50 osob i zbudowac male osiedle, a to juz jest nierealna utopia :D :D
PS2: A na Starołęce 5tys metrow za 720 tysiecy :) kupic w 4 osoby, 180tys na glowe :)

bolix
16-11-2009, 20:31
witaj Szopen,
plan ogólnie mi się podoba :)

kukikris
15-02-2010, 11:26
Witam

I jak może jakieś konkrety.
Plan jest super.
Chętnie sie przyłącze.
Mogę pomóc w podziale działki troche sie na tym znam.

teco
15-02-2010, 13:35
z tego co pamiętam, to szopen już kupił działkę, więc on odpada z tematu ;p

Hamanu
25-03-2010, 10:43
Zdecydowanie polecam ten pomysl. W ten sposob kupilismy w Poznaniu dzialke rolna ze znajomymi.Wyszlo po 150 tys. za 1.000 m2 (4 dzialki).
Czekamy na mpzp, ktory, wg informacji z MPU ma byc gotowy w czerwcu.