PDA

Zobacz pełną wersję : kratki.pl



planik
15-05-2009, 11:43
Witam wszystkich podłączających kominek bądź będących podłączanymi do kominka. Zainteresował mnie kominek z płaszczem wodnym Mila z kratek.pl.

http://www.kratki.com/product_info.php?cPath=88&products_id=2861&osCsid=pftjp8l1hp78hicc2u5ulr5kn5

Mam pytanie
1.czy ktoś już go ma i co sądzi o wykonaniu i jakości?
2.czy komora spalania jak jest szeroka i wyłożona wermikulitem to dobrze dla płaszcza wodnego?
3. Martwi mnie też brak popielnika, ale może nie potrzebnie?

Kominek wygląda nowocześnie i w końcu nie ma tej obciachowej klamki.

Pozdrawiam wszystkich
http://www.kratki.com/product_info.php?cPath=88&products_id=2861&osCsid=pftjp8l1hp78hicc2u5ulr5kn5

Trociu
15-05-2009, 13:41
odnośnie wkładów, to mój kominkarz mówiąc w skrócie nie poleca.

rusek007
15-05-2009, 14:30
Nie bardzo zgodzę się z przedmówcą, mam ich Zuzię19kW z pw, dwa sezony bez problemów. Pewnie Twój kominkarz sprzedaje droższe wyroby a tymi tańszymi gardzi.
Co do pytania o Mila, to nie mam zdania, ale byłbym ostrożny, jeśli chodzi o ten brak popielnika. Jak obejrzałem rysunki konstrukcyjne to podejrzewam, iż popiół będzie dostawał się we wloty powietrza (kurtyny oddolne) zatykając je a nie widzę możliwości ich przeczyszczenia w wyniku, czego z czasem kominek będzie brał powietrze tylko z pomieszczenia?

Mały
15-05-2009, 15:51
Uważaj na "nierdzewne" naczynia samonapełniające od tej firmy - po 2-3 latach rozłażą się i rdzewieją (dałem do pospawania i okazało się, że koło nierdzewki to nawet nie stało).

Karas123
15-05-2009, 17:16
ja natomiast nie polecam obsługi w tej firmie, naście razy próbowałem się dodzwonić w sprawie technicznej ich sterowników, ciągle mnie tylko przełączano, a po pewnym czasie rozłączano. Nikt nic nie wie. Serwisu nie ma, dosłownie kup pan i spadaj.

planik
15-05-2009, 19:27
Też słyszę różne opinie i chyba nie zaryzykuję chociaż podoba mi się ta mila. Spróbuję się dodzwonić do firmy w sprawie czyszczenia kurtyny oddolnej.
Pozdrawiam i dzięki za info.

Bazhyl
15-05-2009, 21:06
U mnie również zuzia i wszystko jest jak należy.