PDA

Zobacz pełną wersję : Jak uszczelni? bram? gara?ow? Hormann



Muffi
03-12-2003, 11:30
Mam problem, sasiad pali w piecu na wegiel a z powodu mgly sadza nie moze sie uniesc do nieba i wszystko osiada na czym popadnie. :o Wczoraj odkryłam, ze w naszym garazu wszystko jest pokryte warstwa sadzy, ktora w dodatku ciezko zmyc. :x Mamy brame hormana nieocieplona, samodzielnie obita styropianem, jednak na obwodzie , tam gdzie brama sie z rama laczy jest szpara i cala sadza pcha sie do garazu. Jak to uszczelnic, zeby moc jednoczescie otwierac brame?
Poza tym cieplo tez nie bedzie uciekac wiec musze jakos ten problem rozwiazac :roll:

tom soyer
03-12-2003, 11:39
nie wiem o ktora szapre ci dokladnie chodzi. jesli o ta miedzy oscieznica bramy o osciezem (murem) to mozna to uszczelic niskorozprezna pianka montazowa jesli szpara jest duza, jesli jest mala to mozna silikonem. Jesli chodzi ci jednak o szparke miedzy skrzydlem bramy a jej oscieznica to kup odpowiedniej grubosci uszczelki samoprzylepne - najtansze kilkanascie PLN, bardzo solidne okolo 50PLN / 10mb

03-12-2003, 11:40
Mam problem, sasiad pali w piecu na wegiel a z powodu mgly sadza nie moze sie uniesc do nieba i wszystko osiada na czym popadnie. :o Wczoraj odkryłam, ze w naszym garazu wszystko jest pokryte warstwa sadzy, ktora w dodatku ciezko zmyc. :x Mamy brame hormana nieocieplona, samodzielnie obita styropianem, jednak na obwodzie , tam gdzie brama sie z rama laczy jest szpara i cala sadza pcha sie do garazu. Jak to uszczelnic, zeby moc jednoczescie otwierac brame?
Poza tym cieplo tez nie bedzie uciekac wiec musze jakos ten problem rozwiazac :roll:

....... a nie ma na obwodzie uszczelki gumowej (fartuch o szerokości ok 3 cm w połowie zamontowany na bramie, a w połowie na ramie) likwidującej szparę?

Muffi
03-12-2003, 11:51
chodzi mi wlasnie o te szpare pomiedzy oscieznica a skrzedlem,
-innych szpar nie ma bo dom juz otynkowany,
zadnej gumowej uszczelki tez nie nie ma
a tom soyer prosze napisz jakiej firmy ta uszczelka, zeby po kilku otwarciach nie spadła i zaby na zimnym sie nie kruszyla

03-12-2003, 12:04
chodzi mi wlasnie o te szpare pomiedzy oscieznica a skrzedlem,
-innych szpar nie ma bo dom juz otynkowany,
zadnej gumowej uszczelki tez nie nie ma
a tom soyer prosze napisz jakiej firmy ta uszczelka, zeby po kilku otwarciach nie spadła i zaby na zimnym sie nie kruszyla

Jeżeli nie ma uszczelki (fartucha) to pewnie Ci sprzedali bramę bez uszczelki. Uszczelka musi być !!!

Muffi
03-12-2003, 12:29
właśnie sie dowiedziałam, ze żle się bramie przyjrzalam i ze uszczelka jest a ciągnie dołem :oops:
pod bramą dołem jest kostka lae jest szpara pomiedzy oscieżnicą a skrzydłem :cry:

03-12-2003, 12:46
właśnie sie dowiedziałam, ze żle się bramie przyjrzalam i ze uszczelka jest a ciągnie dołem :oops:
pod bramą dołem jest kostka lae jest szpara pomiedzy oscieżnicą a skrzydłem :cry:

No widzisz wyjasniło się. Jednak jeśli jest szpara to po prostu źle została wyliczona posadzka , która powinna być na gotowo na styk ze spodem skrzydła bramy. Tak to jest u Hoermana. W innych bramach np. Normstahl jest po prostu uskok z blachy na spodzie bramy i brama nachodzi na próg ( 2-3 cm). Tak jak radził TS musisz dobrać jakąś uszczelkę lub dorobić próg np. z płaskownika i przymocować go do posadzki (kostki betonowej). Jak będzie jeszcze prześwit to wystarczy dokleić pasek (mający wymiar grubości bramy ca. 4 cm) z jakiegoś tworzywa - np. z wykładziny gumowej lub plastikowej. Powinno się doszczelnić. Trzeba się trochę pobawić w "Zrób to sam".

paj^
04-12-2003, 15:56
mam bramy uchylne Normstahla i niestety tez na dole jest 5 mm szpara, jutro bede to uszczelnie, zobaczymy czy zadziala:) ?

04-12-2003, 17:11
mam bramy uchylne Normstahla i niestety tez na dole jest 5 mm szpara, jutro bede to uszczelnie, zobaczymy czy zadziala:) ?

Zgadza się. Jest szpara. Może 5, może 7, a może 3 mm. Zależy od spasowania. Jest tylko jedna różnica pomiędzy bramą N. a H. W bramie Normstahla dzięki temu progowi wystarczy przykleić uszczelkę (np. okienną ) na dole skrzydła bramy i jest OK. Uszczelkę tą brama dociska do progu. Natomiast w bramie Hoermana jak jest źle wyliczona posadzka docelowa garażu (wylewka, terakota, polbruk itp) to trzeba więcej się pogimnastykować, ponieważ między posadzką a bramą jest prześwit. Przyklejając za cienką uszczelkę nie zlikwiduje się szpary, a przyklejając zbyt grubą - to przy zamykaniu bramy po prostu się ją zerwie.
Mam obie bramy.

paj^
04-12-2003, 18:39
zgadza sie, innej bramy bym nie wybral bo maja wiele zalet, sa ciche i bez szyn w garazu

05-12-2003, 08:39
Dodam, że brama Hoermana, która mam zamontowaną pod budynkiem jest wystarczająco docieplona i uszczelniona - w związku z czym garaż, który nie ma żdnego ogrzewania utrzymuje nawet w największe mrozy temperaturę dodatnią. W ostatnią dłuuuuuuuugą zimę temperatura spadła do + 8 st.C, i tak utrzymywała się do końca zimy (do kwietnia). Faktem jest, że ogrzewało go ciepło ziemi. Natomiast jezeli chodzi o ściany i sufit to są one odizolowane od budynku styropianem 5 cm. Wilgoci nie ma ponieważ są dwa kominy wentylacyjne. Jest to najtańsza z najtańszych bram, montowana w 1997 roku.
O termice bramy Normstahl mogę powiedzić dopiero wiosną, ponieważ to będzie jej pierwsza zima w moim drugim garażu. Gdyby brama uchylna miała powodowała wychłodzenie garażu, pewnie zamontowałbym segmentową, a tak kosztowało mnie to dwa , a może trzy razy mniej.

Pearl
05-12-2003, 08:58
też mam uchylnego Normstahla i cieszę się bo to był b.dobry wybór :D . Rzeczywiście jest szpara pod spodem, ale odpowiednia uszczelka powinna to załatwić. Nie mogę się "zebrać", by ją przykleić... To, że wiatr tamtędy hula to trochę przesada, mnie na przykład bardziej martwi to, że pająki i myszy włażą tamtędy do domu! Tych pierwszych nie znoszę :-? ...

Pozdrawiam

Pearl

kateb
05-12-2003, 14:35
Ja nie jestem zadowolona z Normstahla, bo rzeczywiście wieje dołem a mam dwie bramy obok siebie. Przy motażu nikt nie zauważył potem w serwisie powiedzieli, że źle wylana podłoga i nic nie zrobią. Spróbuję z uszczelką.