PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja podłogi



m_arcin
03-12-2003, 14:24
Cześć mam pytanie
Zabieram się za ocieplenie posadzki, położenie instalacji c.o. (w posadzce) i w związku z tym mam pytanie:
Jak powinny przebiegać warstwy?
Pierwszą posadzkę (na gruncie) juz mam, teraz czcę dać folię na to twardą wełnę mineralną, dalej rury c.o. do grzejnikó, no i w końcu wylać posadzkę właściwą
Czy beton można wylać bezpośrednio na wełnę ???
Jak gruba powinna być warstwa betonu na wełnie uwzględniając że instalację c.o. będę robił z rur pex-al-pex 16*2 ?

marcin

Moritz
04-12-2003, 08:50
Cześć mam pytanie
Zabieram się za ocieplenie posadzki, położenie instalacji c.o. (w posadzce) i w związku z tym mam pytanie:
Jak powinny przebiegać warstwy?
Pierwszą posadzkę (na gruncie) juz mam, teraz czcę dać folię na to twardą wełnę mineralną, dalej rury c.o. do grzejnikó, no i w końcu wylać posadzkę właściwą
Czy beton można wylać bezpośrednio na wełnę ???
Jak gruba powinna być warstwa betonu na wełnie uwzględniając że instalację c.o. będę robił z rur pex-al-pex 16*2 ?

marcin

Proponuję (na to co jest / od dołu):
- papa termo 1x,
- wełna lub styropian 10cm
- folia (na wełnę, na styropian może być bez)
- rury c.o. (wiem, że w betonie - zaraz wszyscy mnie zakrzyczą, ale po to jest osłona rury z pianki - jeżeli masz nadmiar wolnego czasu to możesz rury ułożyć w "bruzdach" izolacji - gdy np. grubość izolacji jest 10 cm, to połóż rury na 5 i przykryj 3cm itp)
- warstwa wyrównawcza z betonu B-15 ... B-20 o gr. 5cm
Pzdr

m_arcin
04-12-2003, 12:29
Dzięki MORITZ
Czyli na wełne bezpośrednio wylewać betonu nie można ?