PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podzielić jeden abonament np C+ na 6szt TV



salmon969
17-05-2009, 22:38
Mam do podłączenia 6 szt TV .Telewizja naziemna + SAT .
Jak podłączyć i jakie urządzenia trzeba mieć aby wszystkie 6 TV miały kanały TV SAT - wszystkie kanały z abonamentu i naziemnej przy jednym tunerze i jednym wykupionym abonamencie ( SAT abonament jeszcze nie wybrany).
Podobno się da i są tacy co tak mają .Ale jak to połączyć ?

Jak by ktoś nie zrozumiał mojego pytania to chcę zrobić tak jak w bloku z kablówką na każdym telewizorze wybieram wyszukiwanie i znajduje kanały wszystkie dostępne z abonamentu nap Cyfra+ i jestem w stanie je wszystkie oglądać a nie że przy każdym TV mam tuner i sześć wykupionych abonamentów


[ od moderatora: temat zamknięty - zdublowany
http://forum.muratordom.pl/jak-podzielic-jeden-abonament-np-c-na-6szt-tv,t159939.htm ]

mattdl
17-05-2009, 22:59
najlepiej poszukać informacji na forum np. tu
http://forum.muratordom.pl/telewizja-n-hdtv-recorder,t144324.htm?highlight=telewizja%20%20%20h dtv%20recorder

panda
17-05-2009, 23:26
Mam do podłączenia 6 szt TV .Telewizja naziemna + SAT .
Jak podłączyć i jakie urządzenia trzeba mieć aby wszystkie 6 TV miały kanały TV SAT - wszystkie kanały z abonamentu i naziemnej przy jednym tunerze i jednym wykupionym abonamencie ( SAT abonament jeszcze nie wybrany).
Podobno się da i są tacy co tak mają .Ale jak to połączyć ?
Instalacja najsensowniej opisana i z wykazem sprzętu - www.dipol.com.pl, dodatkowo można podpiąć np. kamery.
N i Polsat nie podzielisz, Cyfrę tak (hasło: spliter) ale nie wyprowadzaj sygnału poza jedno mieszkanie / gospodarstwo domowe bo to już grozi kęsim, kęsim :) Cyfra+ to toleruje (w regulaminie nie zabrania), ale ponieważ planuje wprowadzić swoją (dodatkowo płatną) ofertę multiroom to pewnie zablokują (utrudnią) możliwość korzystania ze spliterów.
Dla zainteresowanych taka sobie dyskusja (http://www.grupy.otopr.pl/czy-splitery-sa-legalne,usn,8465216.html)

salmon969
19-05-2009, 05:38
podobno najsensowniej podzielić sygnał przez splitter

panda
19-05-2009, 05:44
podobno najsensowniej podzielić sygnał przez splitter
A o czym ja wyżej pisałem? :D

niktspecjalny
19-05-2009, 06:32
podobno najsensowniej podzielić sygnał przez splitter

Dobrze ci kolega tłumaczy .Tak po chłopsku bo chyba czytać nie lubisz.

Potrzeba ci do twojego zestawu:

1.Czaszę nie mniejszą niż 80 cm
2.konwerter na 6 szt wyjść
3.w każdym z pokoi doprowadzone przewody- skrętki lub 4 pinowe
4.w każdym z pokoi doprowadzone przewody koncentryczne
5.w każdym z pokoi gniazda sat-tel-koncentryczne(trzy w jednym
6.przeznaczone miejsce na serwerownie(rozdzielnie sygnału)
7.spliter
8.6 szt dekoderów C+ i 6szt kart klienckich
9. wykupiony jeden abonament
10. mini zestaw do TV naziemnej(dla mnie na razie niepotrzebne póki co)

podłączasz-łączysz wszystko do kupy i cieszysz się ,że nikogo nie masz o 14.00 przy wspólnym obiedzie w kuchni.

Ja mam dodatkowo w sypialni polsat bo kocham siatkówkę.W takim zestawie i tak nie mam czasu by wszystko przejrzeć.

pblochu
19-05-2009, 06:45
A nie prościej splitter bezprzewodowy????

niktspecjalny
19-05-2009, 07:13
A nie prościej splitter bezprzewodowy????

Jasne ,że prościej ale za to drożej.
dla przykładu:
Koszt mojego zestawu na 4 pokoje z robocizną sprzętem około 1500 zł + dwa abonamenty za 90 zł/miesiąc

edde
19-05-2009, 09:05
kabel jest zawsze stabilniejszy i pewny, poza ja np. tym skrętkę mam w każdym pokoju przynajmniej jedną, schodzą sie do piwnicy, tam będzie mała 10" szafka z tanimi patchpanelami, i okablowanie to mogę wykorzystać w przyszłości do każdej niskonapięciowej potrzeby (spliter sat, internet czy siec domowa, telefon, jakieś sterowniki itp, itd), koszt kabla na etapie instalacji elektr. naprawdę znikomy w stosunku do przyszłych możliwości
w obecnym domu miałem net po kablu, potem jakiś czas po radiu i jednak wróciłem do kabla...

niktspecjalny
19-05-2009, 10:33
Jak by ktoś nie zrozumiał mojego pytania to chcę zrobić tak jak w bloku z kablówką na każdym telewizorze wybieram wyszukiwanie i znajduje kanały wszystkie dostępne z abonamentu nap Cyfra+ i jestem w stanie je wszystkie oglądać a nie że przy każdym TV mam tuner i sześć wykupionych abonamentów

to też masz bezprzewodowo? :roll:
Kolego kabel to ....kabel ale jak się uprzesz to zakładaj radiówkę.Tak do końca to chyba nie wiesz co chcesz w przyszłości oglądać? :roll: :roll: :(

panda
19-05-2009, 15:50
Jak by ktoś nie zrozumiał mojego pytania to chcę zrobić tak jak w bloku z kablówką na każdym telewizorze wybieram wyszukiwanie i znajduje kanały wszystkie dostępne z abonamentu nap Cyfra+ i jestem w stanie je wszystkie oglądać a nie że przy każdym TV mam tuner i sześć wykupionych abonamentów
Mea culpa, nie zrozumiałem, myślałem że ma być tanio, miło i przyjemnie.
Jeśli to ma działać tak jak opisałeś to potrzebna jest Ci zwykła stacja czołowa, ciekawe rozwiązania techniczne ma Hirschmann - powinieneś zmieścić się w 20 tysiącach.
Jeśli budujesz pensjonat to jest to jak najbardziej sensowne rozwiązanie.

salmon969
20-05-2009, 05:35
tylko domek z sześcioma tv

niktspecjalny
20-05-2009, 06:42
tylko domek z sześcioma tv

http://www.telewizjasatelitarna.com.pl/bezprzewodowy-spliter-smartwi-do-cyfry-p-171.html

http://www.dipol.com.pl/tv_tv-sat_we_wlasnym_domu.htm

http://www.magbudcompany.pl/oferta.php/9/TELEWIZJA_SATELITARNA

ten drugi link do strony chyba dla ciebie

pzdr

salmon969
21-05-2009, 04:29
podobno najsensowniej podzielić sygnał przez splitter

3.w każdym z pokoi doprowadzone przewody- skrętki lub 4 pinowe
4.w każdym z pokoi doprowadzone przewody koncentryczne
5.w każdym z pokoi gniazda sat-tel-koncentryczne(trzy w jednym
6.przeznaczone miejsce na serwerownie(rozdzielnie sygnału)
7.spliter
8.6 szt dekoderów C+ i 6szt kart klienckich
9. wykupiony jeden abonament
10. mini zestaw do TV naziemnej(dla mnie na razie niepotrzebne póki co)

podłączasz-łączysz wszystko do kupy i cieszysz się ,że nikogo nie masz o 14.00 przy wspólnym obiedzie w kuchni.

Ja mam dodatkowo w sypialni polsat bo kocham siatkówkę.W takim zestawie i tak nie mam czasu by wszystko przejrzeć.


po co mi przewody- skrętki lub 4 pinowe ??
rozumiem że one są do połączenia splittera z tiunerem a one znajdują się w serwerowni i od nich ciągnę koncentryk do tv w takim razie skrętka nie powinna być ciągnięta do tv bo trunera nie ma przy nim.

- jednym przewodem koncentrycznym ciągnę z konwertera i rozdzielam sygnał do sześciu tunerów-TV ?
Czy muszę dać sześć przewodów do każdego tunera ?

panda
21-05-2009, 18:22
po co mi przewody- skrętki lub 4 pinowe ??
rozumiem że one są do połączenia splittera z tiunerem a one znajdują się w serwerowni i od nich ciągnę koncentryk do tv w takim razie skrętka nie powinna być ciągnięta do tv bo trunera nie ma przy nim.
Jest. Telewizor + tuner to jest zestaw


- jednym przewodem koncentrycznym ciągnę z konwertera i rozdzielam sygnał do sześciu tunerów-TV ?
Czy muszę dać sześć przewodów do każdego tunera ?
Niktspecjalny dał Ci link do odrobienia pracy domowej :)
http://www.dipol.com.pl/tv_tv-sat_we_wlasnym_domu.htm

edde
21-05-2009, 18:56
salomonie, ażeby oglądać niezależnie programy na sześciu telewizorach musisz posiadać: sześć telewizorów, sześć tunerów, spliter na szesć kart, i robisz sobie z tego sześć "zestawów" (czyli zestaw to telewizor-tuner-karta spliterowa)
do tego potrzebujesz jednego konwertera z sześcioma wyjściami zamontowanego na jednej antenie :wink:
od konwertera sześć kabli idzie bezpośrednio do sześciu tunerów (nic po drodze nie rozdzielasz), i to jest jedno, a drugie to rozdział sygnału, uprawnień do odbioru, czyli tego zeby ci te tunery działały: i tu każdy z sześciu tunerów (a raczej jego kart spliterowych) ma łączyć się skrętką czy kablem telefonicznym ze spliterem, ot i cała filozofia
nie da się tego kolego zrobić na jednym tunerze, ich ma być sześć, na jednym to będziesz oglądał ten sam program na wszyskich telewizorach (no, ewentualnie jak ktoś wspomniał instalacja za 20 tys.zł i wtedy da sie na jednym tunerze :wink: )

andrzej100
22-05-2009, 07:19
Mam tak zrobiona instalacje, jak EDDE napisal. Roznica taka, ze splitter bezprzewodowy (zbyt pozno dowiedzialem sie o skretce). Ze stabilnoscia absolutnie zadnych problemow. Jedyne utrudnienie, ze od konwertera do kazdego tunera (dowolnej firmy, byle mial slot na karte) trzeba pociagnac kabel koncentryczny.

panda
22-05-2009, 22:55
Dodałbym multiswitch, można wtedy puścić w instalację inne sygnały: TV naziemna, radio, kamery, odtwarzacze.