PDA

Zobacz pełną wersję : jak się już zdecydowałem na styrodur to jaki producent, itp?



ifka13
18-05-2009, 07:41
Poradźcie mi, powoli przekonuje się żeby zastosować na izolacje pionowa ścian fundamentowych styrodur i teraz kompletnie nie wiem, czym kierować sie przy jego wyborze? wiem ze chce płyty o grubościach 5cm, co polecacie? nie chce żeby mi na składzie wcisnęli coś nie bardzo;)
czy te plyty występują tylko w formatach 125x60cm?

mjakob
18-05-2009, 08:10
Poradźcie mi, powoli przekonuje się żeby zastosować na izolacje pionowa ścian fundamentowych styrodur i teraz kompletnie nie wiem, czym kierować sie przy jego wyborze? wiem ze chce płyty o grubościach 5cm, co polecacie? nie chce żeby mi na składzie wcisnęli coś nie bardzo;)
czy te plyty występują tylko w formatach 125x60cm?

Ja dostałem z termoorganiki (jackodur) - takie było na składzie. Ale poszukaj też Ursa, Basf. Miałem płyty 125x60. I 6cm grubości, bo tak miałem w projekcie. Do wyboru były też 5cm i 8cm.
Sam materiał ok, niektóre płyty były lekko wygięte, ale nie stwarzało to większych problemów.

odaro
18-05-2009, 12:56
URSA i jeszcze raz URSA sprawdziłem i siebie na budowie byłem bardzo zadowolony.

inwestorka102
20-05-2009, 13:11
Stosowałam u siebie DOW (roofmate). Jestem zadowolona. Parametry te same co URSA, którą też brałam pod uwagę. Uważaj tylko, żeby nie chcieli ci wcisnąć czegoś podobnego do XPS. Zakręć się koło :DOW, URSA, BASF.

Pozdrawiam

fighter1983
20-05-2009, 13:45
XPS to XPS nie ma znaczenia wiekszego jaki producent. Wszyscy produkuja w ten sam sposob, malo tego granulat do produkcji idzie z jednego miejsca, proces produkcji identyczny. Roznia sie w zasadzie jedynie kolorem, uwaga na podrobki !!! Niektorzy probuja sprzedawac podrobki w cenie lekko nizszej niz prawdziwy XPS.

Smakor
20-05-2009, 14:07
A jak odróżnić podróbkę????

Jarek.P
20-05-2009, 14:20
A jak odróżnić podróbkę????

Nie słuchać zapewnień sprzedawcy, że to co sprzedaje, to odpowiednik styroduru innego producenta, tańszy o całe 50zł na metrze, tylko przyjrzeć się uważnie opakowaniu. Albo (w przypadku rozmowy telefonicznej) poprosić o podanie konkretnej sprzedawanej marki i samemu sprawdzić w internecie. Jak się gdzieś znajdzie oznaczenie, a w nim literki EPS, to znaczy, że nie jest to styrodur, ten ma bowiem symbol XPS.

Niedawno miałem to przećwiczone w praktyce, w niemal co drugiej hurtowni usiłowano mi wciskać jako styrodur coś takiego. Podobnie na aukcjach allegro, lekko licząc 75% tego, co wyszukiwarka znajduje na hasło "styrodur", styrodurem nie jest.

J.

Smakor
20-05-2009, 14:26
No z tego co słyszałem od jednego majstra Styrodur to nazwa zastrzeżona dla BASFa.

Jarek.P
20-05-2009, 14:39
No z tego co słyszałem od jednego majstra Styrodur to nazwa zastrzeżona dla BASFa.

Dobra, umówmy się, że mówimy o styropianie extrudowanym :wink:

J.

fighter1983
20-05-2009, 15:53
Nazwa styrodur jest nazwa konkretnego produktu, faktycznie BASF.... ale na tej samej zasadzie dziala rigips (nazwa producenta) dla calego ogolu plyt gipsowych, a juz najlepszym przykladem jest Unigrunt (konkretnie jest to produkt Atlasa).
Co do rozroznienia: XPS to styropian ekstrudowany czyli potocznie Styrodur, uwaga na podrobki, co do Allegro np: wstawia sie nazwe Styrodur URSA XPS, chodzi o to, aby klient mogl to znalezc, natomiast wstawienie takiego opisu dla "podrobek" juz zakrawa na przestepstwo i nalezaloby wyciagac konsekwencje wobec sprzedajacych swiadomie podrobke. Z ta swiadomoscia sprzedawcow tez roznie bywa.. wielu z nich marketingowo wrzuca opinie, ze "styrodur jest 2x cieplejszy niz zwykly styropian" co jest bzdura.
Jezeli ogladasz to w "real" to podrobka bedzie miala kulki jak zwykly styropian, natomiast XPS jest spieniony i wygladem najbardziej przypomina zaschnieta pianke pontazowa, bez widocznych pojedynczych "kulek"