PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka folia na izolacje pozioma fundamentow ??



jbuska
18-05-2009, 22:23
Witam,
Mam pytanie, mam fundamenty z monolitu natomiast sciany z betonu komorkowego - wiec szukam jakiejs dobrej izolacji aby sciana nie nasiakala- bede wdzieczny za propozycje. Kiedys stosowalo sie papy a jak to jest teraz ??

Pozdrawiam
ZK

daro31ie
19-05-2009, 07:40
Witam,
Mam pytanie, mam fundamenty z monolitu natomiast sciany z betonu komorkowego - wiec szukam jakiejs dobrej izolacji aby sciana nie nasiakala- bede wdzieczny za propozycje. Kiedys stosowalo sie papy a jak to jest teraz ??

Pozdrawiam
ZK
3 opcje
1- dysperbit +papa
2- dysperbit + folia kubelkowa
3- dysperbit + folia czarna budowlana min grubosc 0,3

pozdrawiam daro31ie

beton44
19-05-2009, 20:36
teraz też stosuje się papy...

coolibeer
19-05-2009, 20:40
3 opcje
1- dysperbit +papa
2- dysperbit + folia kubelkowa
3- dysperbit + folia czarna budowlana min grubosc 0,3

pozdrawiam daro31ie


Ja robiłem tak jak kolega napisał wersję 3. Folia czarna budowlana

Jarek.P
19-05-2009, 21:06
Ja robiłem tak jak kolega napisał wersję 3. Folia czarna budowlana

Jest jeszcze czwarta opcja, IMO najsensowniejsza: folia "fundamentowa", ona bodajże z PVC jest, dośc gruba, sprzedawana w rolkach szerokości 0,3 i 0,5m.

Natomiast folia kubełkowa jako izolacja pozioma to ma być żart, czy nieporozumienie?

J.

zetka
19-05-2009, 21:08
U nas kładli folię ale to dziadostwo, przeciera się (a może nasze "fachmany" takie paproki? :roll:) Drugi raz na pewno dalibyśmy papę..

Croolick
19-05-2009, 21:13
U nas kładli folię ale to dziadostwo, przeciera się (a może nasze "fachmany" takie paproki? :roll:) Drugi raz na pewno dalibyśmy papę..
Amen. @x papa na lepiku. Izolacja pozioma fundamentów do czsu jej ostatecznego połączenia z izolacją podłogi i zalaniem betonu przechodzi wszelakie katusze budowlane. Składowanie cegieł, stawianie rusztowań, łażenie i jezdżenie taczką etc. Z foli zostają strżepy. Papa przetrzyma wszystko.

TomekC73
19-05-2009, 21:13
2 x porządną papę na lepiku se połóż. Wcześniej posmaruj dysperbitem lub izolbetem i mucha nie siada :wink:

zygonm
19-05-2009, 21:26
Witam

Stosujecie może izolację termiczną? Chodzi mi o ocieplenie fundamentu styropianem...

Tylko jaka zastosować izolację przeciwwilgociową. Podobno lepik i styropian się gryzą?

TomekC73
19-05-2009, 21:31
Witam
Podobno lepik i styropian się gryzą?

Zastosuj taki, który nie wchodzi w reakcję ze styropianem. W każdej hurtowni Ci coś polecą

oleniek
19-05-2009, 22:56
papa termozgrzewalna-przylepiona na gorąco do fundamentu :D

zygonm
21-05-2009, 20:38
Zastosuję Dysperbit

Daga&Adam
22-05-2009, 01:37
Z foli zostają strżepy.

Z takiej zwyklej czarnej budowlanej owszem. Ale folia fundamentowa (0,5-0,6mm) wytrzyma WIELE :) Moja ma juz 2 lata i rzeczywiscie przechodzi koszmar, a nie przetarla sie w zadnym miejscu :) Pomijam juz fakt, ze liczy sie przede wszystkim to co jest POD bloczkami, przeciez izolacje podlogi i tak wywiniemy troche na zewnatrz.. Pisze o izolacji przeciwwilgociowej, nie przeciwwodnej!
pozdr.

A_dam
22-05-2009, 18:35
2 x porządną papę na lepiku se połóż. Wcześniej posmaruj dysperbitem lub izolbetem i mucha nie siada :wink:

Czy dobrze rozumuję?

- poziomą część ławy fundamentowej smaruje dysperbitem,
- układam papę (z wierzchu smaruję ją lepikiem) - papa na całej szerokości ławy?
- układam papę (drugą warstwę),
- muruję ścianę fundamentową z bloczków betonowych
- układam papę na ścianie fundamentowej (z wierzchu smaruje ją lepikiem),
- układam papę (drugą warstwę) z "naddatkiem" około 20 centymetrów od środka,
- muruję ścianę domu z maxów.

Czy to dobry schemat? Cos tej papy chyba za dużo ...

coolibeer
23-05-2009, 00:50
2 x porządną papę na lepiku se połóż. Wcześniej posmaruj dysperbitem lub izolbetem i mucha nie siada :wink:

Czy dobrze rozumuję?

- poziomą część ławy fundamentowej smaruje dysperbitem,
- układam papę (z wierzchu smaruję ją lepikiem) - papa na całej szerokości ławy?
- układam papę (drugą warstwę),
- muruję ścianę fundamentową z bloczków betonowych
- układam papę na ścianie fundamentowej (z wierzchu smaruje ją lepikiem),
- układam papę (drugą warstwę) z "naddatkiem" około 20 centymetrów od środka,
- muruję ścianę domu z maxów.

Czy to dobry schemat? Cos tej papy chyba za dużo ...

Dużo masz pieniędzy w portwelu?

tojato
23-05-2009, 20:09
Proponuje folie firmy muzimer 1mm

TomekC73
24-05-2009, 10:02
2 x porządną papę na lepiku se połóż. Wcześniej posmaruj dysperbitem lub izolbetem i mucha nie siada :wink:

Czy dobrze rozumuję?

- poziomą część ławy fundamentowej smaruje dysperbitem,
- układam papę (z wierzchu smaruję ją lepikiem) - papa na całej szerokości ławy?
- układam papę (drugą warstwę),
- muruję ścianę fundamentową z bloczków betonowych
- układam papę na ścianie fundamentowej (z wierzchu smaruje ją lepikiem),
- układam papę (drugą warstwę) z "naddatkiem" około 20 centymetrów od środka,
- muruję ścianę domu z maxów.

Czy to dobry schemat? Cos tej papy chyba za dużo ...



Mówiłem o izolacji poziomej między ścianą fundamentową a a ścianą nośną w Twoim wypadku z maxów.
Na ławie izolacja mało co pomaga. Ale jeżeli chcemy sobie poprawić samopoczucie to:
- na ławę można położyć papę asfaltową lub wystarczy folia rolowa budowlana np 0,30mm

Najważniejsza izolacja pozioma ponad gruntem pomiędzy ścianą fundamentową a ścianą murowną z maxa lub innego rodz pustaków. Tutaj bym posmarował najpierw jakąś masą bitumiczną np dysperbit lub izolbet lub abizol na to położył 2 warstwy papy asfaltowej lub 2 warstwy papy asfaltowej na lepiku na gorąco

A_dam
25-07-2009, 20:47
Witam!

tojato - poczytałem o tej folii przez Ciebie wymienionej (nie wiem, czy ją dostanę od ręki tu gdzie mieszkam). Zresztą na izolowanie ławy od ściany fundamentowej jest chyba za dobra. Wyżej jak najbardziej tak.

TomekC73 - dzięki za wyprowadzenie na właściwą ... folię.
Wydaje mi się, że kupię folię moletowaną (głębokotłoczoną) o grubości 0,300 mm, wykonaną z LD-PE. Na ławy wystarczy.

Na właściwą izolację mam jeszcze naście dni do namysłu

Pozdrawiam

A_dam
01-08-2009, 23:55
Witam!
Sam sobie się dziwię, jak mogłem takie durnoty popisać (w postach powyżej) odnośnie papy.

Dziś trochę (ale tylko trochę) jestem mądrzejszy ale dalej nie jestem pewny, czy nie wymyśliłem kolejnego głupstwa.
Mam ściany fundamentowe wymurowane z bloczków betonowych. Teraz mam zamiar wysmarować je od góry dysperbitem, na to dać izolację z (folię lub papę). Potem cegła pełna (na 12 cm) i znowu papa lub folia a dalej ściany z maxa.
Czy ja nie przekombinowałem? Jeśli mają być dwie warstwy papy, to te warstwy maja leżeć jedna na drugiej, czy ma je rozdzielać cegła?
Pozdrawiam.

TomekC73
02-08-2009, 20:13
Nie no trochę przekombinowałeś. Zrób tylko porządną izolację na fundamencie z bloczków, po co te kombinacje z cegłą.

A_dam
02-08-2009, 21:27
Wiesz TomekC73, jak budowanie domu oglądało się tylko z okna samochodu i się nie ma zielonego pojęcia o budowaniu to różne teorie sie tworzy.
Pozdrawiam.

lelelek
27-04-2010, 12:59
czy tą folie muzimer 1mm można dać pomiędzy bloczki fundamentowe a ścianę z maxa czy tylko na ławy.
Przed nią oczywiście dysperbit

alphatom79
27-04-2010, 20:20
czy tą folie muzimer 1mm można dać pomiędzy bloczki fundamentowe a ścianę z maxa czy tylko na ławy.
Przed nią oczywiście dysperbit

Można ja tak mam właśnie daną, miedzy stropem a ścianą z pustaków ceramicznych Brenner

Egon
16-06-2010, 20:34
Podnoszę wątek. Ile warstw tej folii daliście na ławy? Chcę kupić folię o grubości 1 mm zarówno na ławy, jak i na ściany fundamentowe. KierBud się zgadza (mówi, że gruba folia jest wytrzymalsza od papy), ale proponuje dać 2 warstwy. Zastanawiam się czy to konieczne.

ucio84
04-02-2011, 19:51
jezeli nie odizolowalem lawy od pustaka betonowego a teraz mam zamiar ciagnac dalej sciany do gory a teren jest podmokly to co zrobic zeby to teraz juz na tym etapie odizolowac???tzn miedzy tym pustakiem betonowymn a pianowym??poradzcie cos....

ucio84
04-02-2011, 19:54
czy moge dac np.pape a pozniej na to folie izolacyja???

face
05-02-2011, 11:26
jako izolacja pozioma scian parteru w budynku niepodpiwniczonym papa, zagieta na 3 razy jest najlepsza - zadne tam folie tylko papa na welonie z wlokna szklanego

michalz2x
27-02-2011, 09:47
2 x porządną papę na lepiku se połóż. Wcześniej posmaruj dysperbitem lub izolbetem i mucha nie siada :wink:

Witam,

czyli na ostatni bloczek fundamentowy posmarowac dysperbitem i na to papa - pozniej na pape ceramika? Czy po wylaniu chudziaka, caly beton takze nalezy posmarowac dysperbitem - i na to pozniej papa + styropian + szlichta? M.

face
28-02-2011, 16:41
pod pape termozgrzewalna nie dawac dysperbitu, poniewaz przy grzaniu papy wyschnie dysperbit, skruszy sie i papa odpadnie, termozgrzewalna papa na czysty i suchy beton lepiej
pape podkladowa zwykla (nie termozgrzewalna) lepiej przykleic na dysperbicie