PDA

Zobacz pełną wersję : szambo plastikowe



krakauer
03-12-2003, 16:39
Poszukuję producenta/dostawcę plastikowych szamb na 10 m.3 w Krakowie lub okolicy.

03-12-2003, 20:29
Poszukuję producenta/dostawcę plastikowych szamb na 10 m.3 w Krakowie lub okolicy.
CZY JESTES PEWIEN ,ŻE MOŻESZ MIEĆ SZAMBO PLASTIKOWE?CHODZI O PODMOKŁOŚĆ TERENU.JAK BĘDZIE WODA ZA WYSOKO TO ONO CI PO PROSTU WYSKOCZY NA ZEWNĄTRZ.
NARKA

Grzegorz63
03-12-2003, 21:41
Poszukuję producenta/dostawcę plastikowych szamb na 10 m.3 w Krakowie lub okolicy.
CZY JESTES PEWIEN ,ŻE MOŻESZ MIEĆ SZAMBO PLASTIKOWE?CHODZI O PODMOKŁOŚĆ TERENU.JAK BĘDZIE WODA ZA WYSOKO TO ONO CI PO PROSTU WYSKOCZY NA ZEWNĄTRZ.
NARKA
A jak będzie woda za nisko, to ono Ci po prostu wskoczy do wewnątrz.
Narka
I'm sorry, ale się nie mogłem powstrzymać. :D :wink:

ppp.j
03-12-2003, 21:54
Nie Grzegorz63 jest to poważny problem, który przytrafił się memu znajomemu tylko on zastosował zbiorniki stalowe. Zauważ, że temat dotyczy szamba, czyli zbiorników okresowo opróżnianych. Jeżeli w tym czasie przyjdzie deszcz i poziom wód gruntowych się podniesie to to szambo (lekki zbiornik) wypłynie nad ziemię jak ponton, co też przydarzyło się w przypadku, o którym wspomniałem.

andrzej K.
04-12-2003, 07:12
Potwierdzam, ja też słyszałem o takim przypadku. Może zakotwić?
Ale z drugiej strony te wszystkie oczyszczalnie też są plastikowe...

kodi_gdynia
04-12-2003, 07:42
krakauer - producentów na pewno znajdziesz, ale czy jesteś świadom tego że takie szambo może kosztować nawet 10tys. zł. Często nawet nie produkują takich dużych, wtedy łączy się 2, nawet 3 mniejsze. Cena oczywiście rośnie i roboty więcej. Nie żebym Cię zniechęcął, tylko to droga zabawka jest, no chyba że nie ma to dla Ciebie znaczenia.

Pozdrawiam

puchatek
04-12-2003, 09:23
U mnie jest plastikowe (laminat), woda wysoko.
Przy osadzaniu wody do pelna i na wierzch kilka m3 betonu.
Bardzo latwo przy tej okazji uszkodzic zbiornik i oczywiscie nic nie chce normalnie rosnac na tej skorupce.
Drugi raz wybralbym albo betonowe, albo plastikowe - ale nie laminatowe.
Ale jak woda jest nisko, to pewnie jest latwiej

ppp.j
04-12-2003, 09:59
andrzej K.
Oczyszczalnie są plastikowe ale one cały czas są zalane nazwijmy to "cieczą" :wink:

voytec
27-04-2004, 22:53
Znudziło mi się bieganie do lasu - czy znacie jakieś dobre i tanie firmy sprzedające zbiorniki plastikowe (zbiornik będzie leżał 2,5 m pod ziemią).
Pozdrawiam