PDA

Zobacz pełną wersję : parkiet olejowany czy lakierowany



Izabela Wawrzeń
19-05-2009, 20:48
witam
tak przeglądam ten wątek i mam wielki mętlik w głowie u mnie w salonie będzie połozony parkiet przemysłowy jatoba i teraz mam dylemat czym powinnam go wykonczyć olej czy lakier ,a jeżeli tak to jaki dodam że mam małe dziecko i wyjście z salonu na taras gdzie jest duzo ziemi i piasku
co mi możecie doradzić wiem, że olej wydobyłby kolor ale może lakier -konkretnej firmy też nie byłby zły
POMOCY

Izabela Wawrzeń
19-05-2009, 20:49
:) troche namieszałam z tymi wątkami

ghost34
19-05-2009, 21:39
ja bym zastosowal jedna z dwoch rozwiazan..albo olej..2skl 2x impact oil loba wakol, badz lakier podkladowy 2skl poliuretan..exotic fondo plus ktorys z lakierow nawierchniowych wodnych ze spartana..ale raczej pierwsza opcje bym wybral na twym miejscu.

Izabela Wawrzeń
21-05-2009, 07:33
ghost34
dziekuje bardzo za odpowiedż
a czy olej można położyć samemu, t.z mój mąż chce nie jest fachowcem ale chce się podjąć tego zadania, a tak przy okazji mogę prosic o jakieś wskazówki
tak ogólnie odnosnie tego parkietu ponieważ generalnie mąż chce sam połozyć i wykończyć ten parkiet ale nie mamy kogo zapytać o to jak i co przy tym parkiecie

jarekkur
21-05-2009, 08:53
ghost34
dziekuje bardzo za odpowiedż
a czy olej można położyć samemu, t.z mój mąż chce nie jest fachowcem ale chce się podjąć tego zadania, a tak przy okazji mogę prosic o jakieś wskazówki
tak ogólnie odnosnie tego parkietu ponieważ generalnie mąż chce sam połozyć i wykończyć ten parkiet ale nie mamy kogo zapytać o to jak i co przy tym parkiecie

Może na kolanach miękka szmatka do ręki (szmatek więcej pod ręką) i kawałek po kawałku wcierac solidnie w parkiet. Olej na jatobie schnie długo. Olej z utwardzaczem jak proponuje ghost schnie szybciej i bardzo ciężko się wciera. Należałoby to robic w trójkę na powierzchni 50m2. Oleju impact 2K mieszac w małych ilościach (dośc szybko tężeke). Harówka straszna ale do zrobienia. Jak kocha to zrobi.

ghost34
25-05-2009, 13:10
on sie bardzo pieknie i lekko zaciera daje ładny aksamit na posadzkach drewnianych..ale jedna za drugim raze polecałbym ci wyporzyczyc polerke..i nakladac blacha badz weluurem ale nie po calosci:)

jarekkur
26-05-2009, 10:10
on sie bardzo pieknie i lekko zaciera daje ładny aksamit na posadzkach drewnianych..ale jedna za drugim raze polecałbym ci wyporzyczyc polerke..i nakladac blacha badz weluurem ale nie po calosci:)

ja obawiam się zawsze, że przy użyciu maszyn, blachy, wałków, welurów itp naniosą takie ilości oleju, że sobie z tym nie poradzą i zostana zaschniete kałuże i ślady po narzędziach.

ghost34
26-05-2009, 10:14
przy impact oil hmm sa male mozliwosci..przesadzenia
Świetnie sie go poleruje ..nadmiar zawsze mozna sciereczka sciagnac zacierac mokry nie suchy po nie wiecej niz 10 minutach po naciagnięciu..:)

jarekkur
26-05-2009, 10:17
przy impact oil hmm sa male mozliwosci..przesadzenie swietnie sie go poleruje ..nadmiar zawsze mozna sciereczka sciagnac zacierac mokry nie suchy po nie wiecej niz 10 minutach po naciagnięciu..:)

Właśnie to wszystko jest zbyt trudne i szybkie dla amatorów.