PDA

Zobacz pełną wersję : Gres polerowany w kuchni?



04-12-2003, 07:38
Jak w temacie - ktoś posiada , ew. uwagi?
Pozdrawiam Budujących

04-12-2003, 12:58
nikt nie ma? :-(

pik33
04-12-2003, 13:19
Na ściany nie widzę przeszkód, na podłogę nigdy w życiu, chyba że chcesz spotkać się z nieco inną formą gipsu niż płyty g-k. Po prostu "to" jest śliskie, zwłaszcza po polaniu wodą o co w kuchni łatwo. Polerowany gres jest piękny, ale nigdy nie dam go tam, gdzie trzeba po nim chodzić.

RobertOC
04-12-2003, 13:53
Też się nad tym zastanawiam, tylko że w holu i salonie.
W dużym sklepie z płytkami w Rzeszowie jest posadzka wyłożona gresem polerowanym. Sklep istnieje od kilku lat, a gres jest zaraz za drzwiami wejściowymi więc w deszczowe dni i w zimie jest mokro. Nie zauważyłem żeby wchodzący się przewracali ani żeby był specjalnie śliski. W każdym razie nie bardziej niż ceramika.

Fili_P
04-12-2003, 19:37
poszukajcie na fotoalbumach onetu uzytkownika Fili_PF-nie polerowany, ale gres

_ZBYCH_
04-12-2003, 21:39
Miałem gres polerowany w mieszkaniu. Był położony w holu i kuchni (w kuchni również na ścianach, między szafkami stojącymi i wiszącymi). Prezentował się doskonale, ale... utrzymanie go w czystości to zgroza (dla mojej zony http://www.zbychdom.republika.pl/icon/miko-zlosliwy.gif). Czyszczenie każdej płytki psikaczem do mycia szyb to średnia przyjemność.
Mokry gres polerowany nie jest bardzo śliski (nie bardziej niż inne płytki). Teraz już zdecydowanie staniał i polecam wykonanie okładziny podłogi z niego, bo jest super!!! (dla patrzących http://www.zbychdom.republika.pl/icon/miko-smiech.gif)

Joasia
05-12-2003, 00:16
U moich rodziców jest na podłodze biały gres polerowany w łazience - i ja też tak chcę. Jest piękny. A myje się tak samo jak terakotę.
J.

_ZBYCH_
05-12-2003, 10:04
U moich rodziców jest na podłodze biały gres polerowany w łazience - i ja też tak chcę. Jest piękny. A myje się tak samo jak terakotę.
J.

Ale na terakocie nie widać pod światło smug :(

hermisz
05-12-2003, 11:45
Witam. Co prawda mieszkam w bloku, a o budowie bedę mysłał za kilka lat ( na razie dopiero kupiłem działkę), ale mogę kilka słów powiedzieć na temat płytek na podłodze. Mam w mieszkaniu salon połączony z kuchnią (ok. 25m kw.) w całości wyłożony płytkami od 7 lat. Spisują się doskonale, proste w utrzymaniu w czystości. W przedpokoju położyłem wiosną gres polerowany - firma Jopex z Zabrza - także spisuje się doskonale - zero problemów z utrzymaniem czystości. Nie muszę nic polerować płynem do mycia szyb. Polecam

maju
05-12-2003, 14:04
Ja równiez posiadam podłoge wyłożoną gresem polerowanym, zarówno w kuchni jak i w łazience. Wygląda toto o wiele ładnie od terakoty, a tak po za tym to innych różnic nie zauważyłem....tak więc polecam.

Pozdrawiam
Maju

Joasia
05-12-2003, 15:12
Zbychu, smugi ? :o Żadnych smug. Lśni i już. A myje się to płynem Ajax. Bez spłukiwania, oczywiście. :D
Joasia.

KP
05-12-2003, 16:34
Słyszałem opinie że gres polerowany łatwo ulega przebarwieniu np. od rozlanej herbaty, kawy czy wina ? Są do tego ponoć środki imregnujące, zabezpieczające. Są również jakieś środki, może te same, które ograniczają nadmierną śliskość. Czy użytkownicy tych płytek mogliby napisać coś na ten temat ?

Lukins
05-12-2003, 17:26
Podstawowa sprawa - polerowany, nieszkliwiony gres nie nadaje się do kuchni, bo super wchłania olej. A wkuchni wiadomo jak jest. A nawet jak ktoś nie wysmarowuje olejem podłogi w kuchni, to i tak tłuszcz tam jest wszędobylski. Z wodą nie ma problemu. Zresztą jak wszystko na świecie, zależy jaki to gres. Ale z tym olejem to fakt.

hermisz
05-12-2003, 17:37
Gres z samej definicji jest nienasiąkliwy więc nie ma o czym debatować. Może macie gresy róznych firm. Ja mam gres z firmy Jopex utrzymanie czystości bez problemu.

Lukins
05-12-2003, 18:10
Nie wiem co to znaczy, że z definicji, bynajmniej nie znalazłem definicji która mówi, że gres jest nienasiąkliwy (lub, że jest). Ale chętnie zapoznam się z definicją gresu, tylko nie taką z czaszki, ale rzeczywiście skonstruowaną. Ale nawet nie o to chodzi. Chodzi o wchłanialność oleju, a nie nasiąkanie nim, w końcu to nie gąbka do mycia. Po oleju zostają po prostu brzydkie, nieusuwalne plamy. I wtedy rzeczywiście nie ma nad czym debatować.

hermisz
05-12-2003, 18:14
Lukins. Sprawdź u producenta parametr - nasiąkliwość płytek gresowych - wtedy będziesz w temacie. Być może Twoje są bardzo nasiąkliwe - moje od Jopka nie sprawiają tego problemu.

Lukins
05-12-2003, 20:53
Ależ Hermiszu, zaprawdę powiadam Ci, gres polerowany, nieszkliwiony pochłania olej. Zapewne różne rodzaje w różnym tempie, ale tylko szkliwiony gres nie stwarza tego problemu.