PDA

Zobacz pełną wersję : Co najpierw: tynki czy wylewki?



gagatek_rr
20-05-2009, 11:29
W dzisiejszych czasach trudno złapać termin u dobrej ekipy. Żeby wszystko dobrze mi się poukładało w kalendarzu musiałbym kolejne etapy wykończenia domu ustawić tak:
elektryk
hydraulik (CO, CWU)
wylewki (a w nich ogrzewanie podłogowe)
tynki wewnętrzne (cementowo-wapienne)
Czy mogę tak zrobić?
Może jest jakaś żelazna zasada, że wylewki mają być na końcu?

mariankossy
20-05-2009, 11:32
Najpierw tynki potem wylewki

EZS
20-05-2009, 11:50
najpierw wylewki, potem tynki :lol:


tak na serio, robiłam pierwsze wylewki, bo miałam już rury na podłodze i bałam się, że tynkarze je zadepczą. A wylewki zabezpieczyli folią, można jeszcze piaseczek posypać, nic im się nie stało. JAk masz duuużo czasu to zrób hydraulikę w ścianach, potem tynki, potem cd hydraulika, potem wylewki.

listek
20-05-2009, 12:10
W dzisiejszych czasach trudno złapać termin u dobrej ekipy. Żeby wszystko dobrze mi się poukładało w kalendarzu musiałbym kolejne etapy wykończenia domu ustawić tak:
elektryk
hydraulik (CO, CWU)
wylewki (a w nich ogrzewanie podłogowe)
tynki wewnętrzne (cementowo-wapienne)
Czy mogę tak zrobić?
Może jest jakaś żelazna zasada, że wylewki mają być na końcu?

Możesz tak zrobic, nie ma problemu. Zabezpiecz tylko rozdzielacze itp.

mariankossy
20-05-2009, 12:25
Możesz tak zrobić ale napisz jak zrobisz dylatacje na podłogówce i jak będzie wyglądał styk ściana-podłoga 8)
Jestem bardzo ciekawy tego rozwiązania. :D

listek
20-05-2009, 13:24
Możesz tak zrobić ale napisz jak zrobisz dylatacje na podłogówce i jak będzie wyglądał styk ściana-podłoga 8)
Jestem bardzo ciekawy tego rozwiązania. :D

Dobre pytanie
:-?

Może w ten sposób:
Dylatacje wywijamy normalnie na surową scianę a tynki wykonujemy do wylewki

mariankossy
20-05-2009, 13:55
"
Dylatacje wywijamy normalnie na surową scianę a tynki wykonujemy do wylewki
Rozumię: wylana posadzka, obcinamy dylatacje równo z posadzką, potem tynki do wylewki.
Ciekawe czy na styku sciana -podłoga nie będzie pękać 8)

A może znowu dylatacje po poziomie na styku podłogi ze ścianą :D :D

listek
20-05-2009, 13:59
"
Ciekawe czy na styku sciana -podłoga nie będzie pękać 8)


Żeby pękały, to wylewka musiałby lewitować, a zazwyczaj opada niżej.

EZS
20-05-2009, 20:30
"Ciekawe czy na styku sciana -podłoga nie będzie pękać 8)


nie wiem, jak ma dylatecje, wiem, ze robili i NIC nie pęka. Jak pisałam, wylewki były pierwsze

magdaCIESZYN
20-05-2009, 21:20
elektrycy, hydraulicy wylewki i później tynki

Bazhyl
20-05-2009, 21:35
Tynki powinny być przed wylewkami, aczkolwiek robiłem podobnie do Ciebie z podobnych przyczyn. Miałem wylewki, a dopiero później tynkarzy.

mattdl
21-05-2009, 00:01
Elektryk kończy, wchodzą tynkarze, po nich hydralik na końcu wylewki.
Przynajmniej tynkarze nie poniszczą mi rur od hydrauliki i podłogówki, dla hydraulika obojetne czy wchodzi przed tynkarzami czy po, wszak prawie wszystkie rury bedą w posadzce.

gagatek_rr
21-05-2009, 08:08
Możesz tak zrobić ale napisz jak zrobisz dylatacje na podłogówce i jak będzie wyglądał styk ściana-podłoga 8)
Jestem bardzo ciekawy tego rozwiązania. :D

Myślałem o poziomej dylatacji między posadzką a tynkiem.

gagatek_rr
21-05-2009, 08:10
Może między ścianą a dylatacją pionową wylewki dać dwie warstwy czarnej folii i wywinąć je na posadzkę przed tynkami?

mysweetbabys
25-06-2009, 12:59
u nas pierw byly wylewki potem tynki i co sie okzauje na jedej ze scian na styku z podloga pojawiły się pęknięcia, i już mnie cholera bierze, bo tak wszystko ładnie było.

franzkru
25-06-2009, 13:37
U mnie też najpierw były wylewki po tym tynki (gipsowe). Jak narazie nie widać zadnych peknięć. Jedyny minus takiego rozwiązania to to że wylewkę mam teraz w białe wzorki. Oczywiscie po wykonaniu tynków tynkarze dokładnie obskrobali wylewkę więc nierówności nie ma żadnych. Bardzo mozliwe że będzie sie kurzyć

http://lh5.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SkMefPEhhgI/AAAAAAAADfI/0x98zHE_ebc/s512/P6240044.JPG