PDA

Zobacz pełną wersję : podlłoga na stropie drewnianym -



now.acc01
20-05-2009, 16:09
Zakładam podłogę na strychu - ma byc z płyty OSB (18mm). Strop jest drewniany z podwieszonym sufitem z płyty gips-karton. Do tego jest rozłożona wełna na sznurkach. Między wełną a płytą gips-kart. znajduje sie folia zółta(nie jestem pewny czy paroizolacyjna czy paroprzepuszczalna). Czy zanim rozłoże podłogę z płyt OSB musze dać jeszcze jedną wartwę folii (paroprzepuszczalnej czy paroizolacyjnej)? Dach nie jest ocieplony.

Dziekuje z ew. odpowiedzi.

zbigmor
21-05-2009, 07:19
Zakładam podłogę na strychu - ma byc z płyty OSB (18mm). Strop jest drewniany z podwieszonym sufitem z płyty gips-karton. Do tego jest rozłożona wełna na sznurkach. Między wełną a płytą gips-kart. znajduje sie folia zółta(nie jestem pewny czy paroizolacyjna czy paroprzepuszczalna). Czy zanim rozłoże podłogę z płyt OSB musze dać jeszcze jedną wartwę folii (paroprzepuszczalnej czy paroizolacyjnej)? Dach nie jest ocieplony.

Dziekuje z ew. odpowiedzi.


Pod spodem masz oczywiście folię paroizolacyjną. Na góre, aby był sens dawania folii paroprzepuszczalnej musiałyby być jakieś drogi wentylacyjne z tej przegrody. Jeśli ich nie ma to i nie ma sensu dwania folii.

Trociu
21-05-2009, 10:27
kładź płyty i ciesz się podłogą.

now.acc01
21-05-2009, 11:46
... podloga nie bedzie dokladnie na calym stychu - otwory po bokach bedą napewna sie znajdą... Naprawde nic nie da polozenie folii aby bylo cieplej? Ogrzewam gazem.

zbigmor
21-05-2009, 11:50
... podloga nie bedzie dokladnie na calym stychu - otwory po bokach bedą napewna sie znajdą... Naprawde nic nie da polozenie folii aby bylo cieplej? Ogrzewam gazem.


Mylisz pojęcia. Ta folia nie ma na celu poprawę izolacji cieplnej, tylko zabezpieczenie przed wilgocią od góry, a ewentualne szczeliny mają pomóc jej się wydostać.
Ogrzewanie gazem nie ma nic do rzeczy, chyba, że chodzi o pochwalenie się, no to gratuluję :)

Trociu
21-05-2009, 11:59
... podloga nie bedzie dokladnie na calym stychu - otwory po bokach bedą napewna sie znajdą... Naprawde nic nie da polozenie folii aby bylo cieplej? Ogrzewam gazem.jak chcesz aby było cieplej, to nabij łaty drewniane i dodaj trochę wełny. Folia nie jest ociepleniem...

RE****
22-01-2013, 17:12
Witam. to mój pierwszy wpis. temat wydaje mi się najbardziej odpowiedni dlatego tutaj sie podpinam.
Otóż mam problem odnośnie posadzki na stropie drewnianym w starej kamienicy z 1908 r. zamierzam tam zrobić posadzkę ponieważ istniejąca to klepka drewniana, która jest bardzo krzywa. Po sprawdzeniu legarów w miejscu oparcia na ścianach zewnętrznych nie zauważyłem aby były uszkodzone-hore. WIęc nie zamierzam wymieniać stropu, bo jak wiadomo jest to bardzo kosztowne.
Zastanawiałem się nad lekką posadzką z styrobetonu ( 5cm-styrobeton z siatką zbrojącą) na istniejącym parkiecie drewnianym . Ponieważ nie chcem zbytnio obciążać starego stropu.
Może ktoś ma doświadczenie w tege typu pracach i wypowie się na ten temat. Głownie nurtują mnie pytania:
1.Czy jest to rozsądne rozwiązanie.
2.Czy w takich posadzka nie następuje segregacja kruszywa. Boje się niejednakowego rozłożenia ciężaru.