PDA

Zobacz pełną wersję : De Dietrich kondensacyjny



04-12-2003, 09:36
Czy nik nie ma kotla kondensacyjnego tej firmy?
Mi proponuja Domolight (sprzedawany tylko z zasobnikem 130 l. i sterowaniem pogodowym wbudowanym w piecu) za okolo 6800 zł . Czy mozna kupic podobny zestaw w tej cenie innej firmy i czy de dietrich jest dobra firma jezeli chodzi o kotly kondensacyjne).
Drugi pytanie jezeli mam wklad kominowy z ceramiki (Boleslawiec kwadrat 14 cm) i planuje pobor powietrza do kotla dodatkowa rura przez sciane to musze wkladac stalowy komin? Rury sa laczone na zaprawie szamotowej.
LGM

Benicio
04-12-2003, 11:51
Witam

Mam kocioł kondesacyjny De Dietricha (Innovens 25LP) - uruchomiony 2 tygodnie temu. Ceny katalogowe mają, wg mojego rozeznania, napewno niższe od Viessmanna, Vaillanta, Buderusa. Kwestia rabatów - zapewniam Cie, że można dostać nawet 30% - walcz o to ostro.
Czy jest dobry? Mam taką nadzieje :D :-? .
Mó ojciec użytkuje kocioł Schaefera od 8 lat (Sch. i De D. połączyły się kilka lat temu) i nie ma z nim żadnych problemów.

Pozdrowienia B.

04-12-2003, 13:06
Ile dales za piec. Ciekawi mnie dlaczego Domolight jest tylko w zestawach bo jak na razie to iwem ze ma sprawnosc o 1 % mniejsza od innych deitricha - jest gorszy, starszy ?

Benicio
04-12-2003, 13:30
Witam

8,8 tysiąca netto (kocioł kondensacyjny INNOVENS MC25LP,podgrzewacz c.w.u. B150, czujnik c.w.u., czujnik pomieszczenia)

Na Twoją wątpliwość o Domoligt Ci nie odpowiem - nie wiem po prostu.
Z tą sprawnością o 1% nie zawracałbym sobie głowy.

Pozdrowienia B.

sakus
04-12-2003, 13:58
A wiecie coś na temat kotłów olejowych De Dietricha?

chriso
05-12-2003, 11:35
benicio: czy w tej cenie jest rowniez koszt instalacji?

pozdrawiam

Benicio
05-12-2003, 13:51
Witam

Chriso - niestety nie - to tylko cena kotła, zasobnika, czujnika pokojowego i czujnika cwu.
Koszt instalacji to koło 1,5 tys. pln (robocizna). Do tego te wszystkie rurki, zawory, kolanka, ewentualnie jakaś pompa, wkład kominowy, ...

Pozdrowienia B.

micmarci
30-03-2004, 07:52
Ile dales za piec. Ciekawi mnie dlaczego Domolight jest tylko w zestawach bo jak na razie to iwem ze ma sprawnosc o 1 % mniejsza od innych deitricha - jest gorszy, starszy ?

Bo domolight jest jednofunkcyjny i po dodaniu zasobnika sataje się dwufunkcyjny, co przecież w domach najważniejsze