PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi przeszklone czy pełne?



dasi
21-05-2009, 07:54
Jakie montujecie drzwi:
a) wejściowe pełne czy z szybkami dekoracyjnymi - czy te szyby nie osłabiają i nie oziębiają drzwi?
b) wewnętrzne (pokoje, łazienki) - pełne czy z matowym szkłem? Widzę plusy pełnych: większa intymność, cichsze, tańsze? Plusy przeszklonych: jaśniej, ładniejsze?

poker
24-05-2009, 20:25
Wejsciowe posiadam z szybka.Trudno mi powiedziec czy szybka osłabia drzwi,napewno nie powoduje przenikania zimna do srodka( przewaznie sa to pakiety 2 szyb wypewłnione w środku jakims gazem)
Wewnetrznych nie pisadam jeszcze,jesli chodzi o drzwi do pokoi to niekoniecznie musza byc one całe zabudowane(na rynku dostepne sa drzwi z szybami matowymi przez które niewiele widac lub prawie nic).
Do łazienki-sam nie wiem

miciu
25-05-2009, 07:10
Zewnętrzne z szybą, wewnętrzne również z szybami do samego dołu :)

vilemo
25-05-2009, 21:00
ja jestem fanka prostoty - drzwi zewnetrzne i wew. bez szyby ;)

aneta s
26-05-2009, 22:01
u mnie wewnętrzne bez szyb, zewnętrzne drzwi pełne i wąska część stała przeszklona- nie mam okna w wiatrołapie, gdyby nie ten fakt zewnętrzne też byłyby pełne...

Mymyk_KSK
26-05-2009, 22:05
Wszystkie pełne. Tak nam bardziej pasowało do koncepcji :)

raffran
26-05-2009, 22:13
My mamy drzwi zewnetrzne, jak i wewnetrzne pelne. Z ta tylko roznica,ze przy tych pierwszych z boku z jednej strony jest swietlik szerokosci 30cm.

zbigmor
27-05-2009, 07:30
Zewnętrzne z szybką na górze aby było jaśniej w środku (gdyby było okno to pewnie bym odpuścił sobie w drzwiach). Sama szybka pewnie jest cieplejsza od reszty moich drzwi, a na pewno nie zimniejsza od innych okien. Z okien chyba nie zamierza nikt rezygnować bo są zimniejsze od ściany?
W środku mam też z szybkami powyżej pewnej wysokości. Dodatkowy plus to podgląd, czy po drugiej stronie nie zostało przypadkiem zapalone światło.

finlandia
30-05-2009, 11:43
Szyba w drzwiach musi być minimum bezpieczna (by nie pękła przy trząśnięciu drzawiami), jeśli nie antywałamaniowa - to zalezy od poczucia bezpieczeństwa domowników.
Niestety - jest tak, że znaczna część szyb w tańszych drzwiach jest "zimna", tzn jest np. antywałamaniowa P2 ale bez powłoki niskoemisyjnej i gazu.
Warto o to zapytać.

Ale gdy już jest OK, to.. dobra, niskoemisyjna szyba daje wg mnie lepszy współczynnik niż panel ze sklejki wypełnionej pianką.

Na ogół drzwi o grubości ram ok 6-7cm , bez przeszkleń, z uszczelkami mają współczynnik U ok 1,6.
Jeśli włożym tam szybę 1,1 - poprawimy współczynnik. O ile? to zależy ile będzie tej szyby, ale nie przywiązywałbym do tego wagi, bo nie to jest w drzwiach nawjażniejsze.
Pytanie dotyczyło sprawy osłabienia drzwi.
Technicznie - szyba może raczej wzmocnić całą konstrukcję niż osłabić.
Ale jak wszędzie - są wyjątki.