PDA

Zobacz pełną wersję : szukam rady na docieplenie



jo na
21-05-2009, 08:08
Dom skończony, mieszkamy od roku. Niestety podejrzewam że ocieplenie poddasza ( skosy) jest żle wykonane. Zimą szczególnie wjednym pokoju było zdecydowanie zimniej - faktem jest że z tamtej strony najczęściej wieją wiatry. Czasem mam dziwne wrażenie że pomimo zamkniętwego okna czuję tam ruch powiertza. Słyszałam o jakiejś metodzie na docieplenie polegającej na wstrzykiwaniu za kartonogips jakiegoś materiału (kulek za styropianu?) Czy macie jakąś radę, jak to dobrze zrobić, bez demolowania całości? I jak sprawdzić wcześniej czy moje przypszczenia są słuszne? Dach jest odeskowany, papa, dachówka ceramiczna, podbitka drewniana.

rusek007
21-05-2009, 09:07
Ja sam docieplałem poddasze, starałem się bardzo dokładnie ułożyć watę. Mimo tego podobnie jak u Ciebie podczas większych wiatrów w pokojach jest chłodniej. Ten typ tak ma, możą jeszcze jedna dodatkowa warstwa ocieplenia coś by pomogła, ale po pierwsze wysokość krokwi ograniczała do 15+5 a nadbijanie belek spowodowałoby obniżenie i tak ostrych skosów. W tych pokojach dałem grzejniki ciut większe i jest nie najgorzej.