PDA

Zobacz pełną wersję : dach



Asia-2
04-12-2003, 11:57
Mam dylemat. Wiosną zamierzam rozpocząć "roboty dachowe" na moim domku. Zastanawiam się czy najpierw odeskować, pokryć papą i dopiero za jakiś czas położyć blachodachówkę, czy od razu pokryć dach blachodachówką bez deskowania. Jakie doświadczenia mają bywalcy forum w tej kwestii?
Pozdrawiam Asia

Snowdwarf
05-12-2003, 06:34
ponieważ nie mam dachu krytago blachą wiele nie pomogę...
mogę jedynie polecić właściwą osobę która o kryciu blachą wie wszystko - lub co najmniej prawie wszystko///
spytaj się mieczotronixa....
-----------------------------------wątek: co mi schrzanili z tym dachem...

mnie osobiście zdrowy rozsądek podpowiadza że blacha bez deskowania to chyba nie byłoby to więc bezpieczniej chyba odeskować i pokryc papą...
ale jak mówiłem - nie znam się

pozdrawiam

Cezarr
05-12-2003, 08:31
witam
Też mam podobny dylemat. Na wiosnę ruszę z budową, planuję blachodachówkę( z Forum dowiedziałem się, że dość dobrej jakości jest Sara z Budmatu, cena również OK), no ale te deski...kłaść, czy nie? Czy ich brak to głównie głosniejszy podczas deszczu dach, czy także mniejsza gwarancja szczelności i ciepła?A koszt?

Snowdwarf
05-12-2003, 08:43
u kuzyna jest dach z deskowaniem - jeszcze nie ocieplony - przy deszczu na parterze (czyli 2 ondygnacjie niżej) deszczyk było słychać jakby ktoś za ścianą wysypywał groch (niekoniecznie na ścianę)

nie wiem jak będzie po ociepleniu - mam nadzieję że lepiej...
przedtem miał eternit....
----------------------------------------------

pozdrawiam

agnikkrol
05-12-2003, 09:34
U mnie jest folia paropszepuszczlna i na to blachodachówka. Na wiosnę pod to pójdzie wełna + kolejna folia i dopiero na to płyta gipsowo-kartonowa.
"Dom musi oddychać"

bilbo
06-12-2003, 14:14
coby się nie udusił biedaczek? :-)