PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewki mixokretem.Ile cemetu i piasku na 1 m3



P:)apolinek
22-05-2009, 19:01
Witam.
Jestem na etapie wylewki posadzek,mam do wylania około 6.5 m3 mixokretem,tj 108 m2 o grubości 6 cm.Podałem w m3 gdyż posadzki będą mieć różną grubość
Ile będę potrzebował cementu i piasku?

beton44
22-05-2009, 20:48
myślę że jakieś około 6,5 metra sześciennego piachu :-?
/to raczej na pewno/

i jakieś 3,5 tony cementu :o
po przeczytaniu wypowiedzi poniżej
Aż popatrzyłem na strony wykonawców????
rzeczywiście 250 kg na metr sześcienny...
czyli wyjdzie jakieś 1,5 tony

dziwne dziwne norma cementu na "wylewki"
pamiętam dobrze za komuny była 550 kg na metr sześcienny...
to była wspaniała norma....
dawało się co prawda na budowach właśnie 250 kg albo mniej/reszta cementu była sprzedawana - dlatego to była wspaniała norma/
ale potem wylewki to były takie raczej "piaszczystego" typu
że gdy coś się na nie przylepiło np płytki pcv to potem płytki odpadały
z przylepioną warstwą piachu :oops:

P:)apolinek
22-05-2009, 21:08
Nadmiar piasku nie stanowi problemu zamówie 18 ton,z cementem moze byc problem,gdy zabraknie w trakcie wylewki.
Wyczytałem ze na 1m3 trzeba 250 kg cementu
http://forum.muratordom.pl/wylewki-jakie-proporcje-skladnikow,t85326.htm
Czy to jest właściwa ilośc?

irreality
23-05-2009, 00:57
Jestem dopiero co po wylewkach - poszło dokładnie 3675 kg cementu (147 worków) na 210 m2 grubości ok. 6 cm (w niektórych miejscach było nieco więcej w niektórych nieco mniej).

Savik
23-05-2009, 05:41
U mnie wczoraj skończyli - na 290m2 ( w tym taras i garaż)poszło:
- 4,5 tony cementu;
- ok. 22 kubików piasku;
- 25 worków włókna;
- 40m2 siatki zbrojeniowej (garaż);

P:)apolinek
23-05-2009, 07:26
Wiec powinno wystarczyć na 6.5m3 ( około 108 o grubości 6 cm) 2000 kg cementu.Piasku tak jak pisałem wyżej wezme 18 ton,przyda się na pewno.
Siatkę juz mam.
quote="Savik"]- 25 worków włókna;[/quote]
Ilo kilogramowe worki włókna polipropylenowe - 0.6kg ?

boszax
23-05-2009, 07:37
Czysto teoretycznie policzyłem i wychodzi tak:

Na jastrych cementowy w zupełności wystarczy zaprawa cementowa M15 to znaczy na jeden worek 25 kg cementu dajemy 7 wiader (10l) piachu i około 15l wody. Z tej proporcji uzyskamy z jednego worka ok. 70 l zaprawy.
Na 1 metr3 wchodzi 1000l zaprawy. 1000:70=14,3 worków cementu

Oznacz to, że na 1 metr3 w zupełności powinno wystarczyć około 360 kg cementu i około 1m3 piachu.
Oczywiście to tylko teoria i mógł gdzieś wkraść się błąd w obliczeniach :P

P:)apolinek
23-05-2009, 08:04
Oznacz to, że na 1 metr3 w zupełności powinno wystarczyć około 360 kg cementu i około 1m3 piachu.
Oczywiście to tylko teoria i mógł gdzieś wkraść się błąd w obliczeniach :P

1m3 piachu + 360 kg cementu =mały błąd bo juz mamy ponad 1m3.
Nie wazne ile warzy w tym przypadku piasek.

Teraz bardziej serio

Jestem dopiero co po wylewkach - poszło dokładnie 3675 kg cementu (147 worków) na 210 m2 grubości ok. 6 cm (w niektórych miejscach było nieco więcej w niektórych nieco mniej).
Co daje:
17.5 kg na 1m2 o grubości 6 cm
292 kg na 1m3 wylewki


U mnie wczoraj skończyli - na 290m2 ( w tym taras i garaż)poszło:
- 4,5 tony cementu;
- ok. 22 kubików piasku;
- 25 worków włókna;
- 40m2 siatki zbrojeniowej (garaż);
Przydała by sie jeszcze gróbość posadzek-wtedy był by jasny obraz dla porównania.

boszax
23-05-2009, 08:09
Hehe i tu kolega się myli. Cement ma tak drobna strukturę, że wchodzi pomiędzy kruszywo piachu i ogólna objętość prawie wcale nie rośnie 8) .
Acha i jeszcze pomiędzy to wszystko wejdzie trochę ponad 200l wody :lol:

P:)apolinek
23-05-2009, 08:26
Hehe i tu kolega się myli. Cement ma tak drobna strukturę, że wchodzi pomiędzy kruszywo piachu i ogólna objętość wcale nie rośnie 8) .
Acha i jeszcze pomiędzy to wszystko wejdzie trochę ponad 200l wody :lol:
Chyba się pomyliłem:),jednak nie do konca.
Piasek mokry d= 1640 kg/m3
m= V*d
m= 1 m3 * 1640 kg/m3
m= 1640 kg

Piasek suchy d= 1520 kg/m3
m= 1 m3 * 1520 kg/m3
m= 1520 kg

1m3+360 kg+200 l/kg
1 m3 betonu waży 2,2 tony , 1 m3 zaprawy waży ok.
1,8 tony.
To zależy czy przyjmiemy wylewkę z mixokreta jako zaprawę czy beton,jesli beton to idealnie 2200

boszax
23-05-2009, 08:38
P:)apolinek chyba najlepiej to jak się skontaktujesz z wykonawcami tych wylewek. Bo wiesz nakupisz cementu, naliczysz się a oni i tak zrobią według własnych receptur ( z kosmosu ) :D . Niech powiedzą, ile masz kupić towaru. Najlepiej to ze składem budowlanym ustalić, że w razie jak zostanie cementu to go przyjmą z powrotem i sobie głowy tym nie zawracać. Patrz lepiej na jakość wykonania. Bo mixokret robi naprawdę dobry towar i tej samej jakości przez cały okres pracy. Wystarczy go odpowiednio wyregulować. Ale problemem jak zwykle jest człowiek i jego umiejętności w tym wypadku właściwe wypoziomowanie i zatarcie wylewki. O dylatacjach już nie wspomnę....

boszax
23-05-2009, 08:45
Przytoczę jescze wypowiedź jednego eksperta z Muratora na temat wylewki:

Problem leży nie tylko w proporcjach. Wylewkę należy zdylatować (polecam pola zbliżone do kwadratu o max. wymiarze boku 3m), pola zazbroić siatką itd. Jeśli chodzi o same proporcje to też nie jest sprawa prosta. W zasadzie należy taką wylewkę zrobić z jastrychu cementowego o wytrzymałości na ściskanie rzędu 25 MPa. Czyli beton należałoby zamówić w betoniarni, albo kupić odpowiedni fabryczny jastrych (odpowiedni do sporządzania warstw grubości 3 do 5 cm), do której należy dodać na budowie tylko wody w ilości podanej na worku. Jednak często w praktyce tego typu wylewkę robi się z przygotowywanej na budowie zaprawy cementowej, co nie jest najlepszym rozwiązaniem. W takim wypadku należy zastosować proporcję objętościową cementu do piasku 1:3. Na 1 mł zaprawy należy zastosować pomiędzy 350 a 400 kg cementu. Należy użyć płukanego piasku albo jeszcze lepiej płukanej pospółki (czyli mieszaniny piasku i żwiru o ziarnach rzędu 4 mm). Ilość wody na 1 mł zaprawy powinna być rzędu 200 l. Zbyt duża ilość wody w składzie zaprawy prowadzić będzie do spękania wylewki i innych jej wad. Wylewkę należy chronić przed zbyt szybkim wysychaniem.

Savik
23-05-2009, 08:57
- 25 worków włókna;
Ilo kilogramowe worki włókna polipropylenowe - 0.6kg ?

Worki były 0,9kg.
A grubość wylewki średnio 6 cm, ale np. w garażu, na tarsie były stopy robione.

P:)apolinek
23-05-2009, 18:10
Czy ktoś stosował pape jako izolacje papa/folia styropian.
Temat: http://forum.muratordom.pl/izolacja-przeciwwilgociowa-piwnic-papa-folia-styropian,t160231.htm

slawos
18-10-2009, 18:13
Witam.
Proporcje 1:3 mają być i nie ma o czym mówić wogóle. Szczególnie do podłogówki taki lity "betonik" lepiej przewodzi ciepło niż piaszczysty i bardziej porowaty podkład. Na 1m sześcienny ok. 350 kg cementu. Ja wiem że wykonawcy "paściarze" dają mniej bo sie im lepiej taki mniej plastyczny betonik lepiej łatą rozprowadza. Oni robią tak żeby sie im lepiej robiło, a nie żeby było dobrze. Mniej cementu, mniej plastyfikatora i prawie suchy piach. Mniej sie urobią skasują kase i dawaj do następnego "inwestora". Nie dajcie sie zwieść.

mp_krk
11-03-2011, 11:24
Odświeżę trochę temat....

Zastanawiam się nad wykonaniem wylewek samemu (czyt. bez mixokreta) czyli w taki bardziej tradycyjny sposób...

Poszukałem w necie informacje o proporcjach ale ciężko coś znaleźć, albo wypowiedzi są stosunkowo rozbieżne

Jakie powinny być proprcje dla wylewki wykonywanej z betoniarki, prosiłbym o informacje dla 1m3 oraz np 1 worka cementu (będzie łatwiej przeliczać:))

*Na parterze planuję dać grubość 7cm, w większości z ogrzewaniem podłogowym
*Na poddaszu myślę że 4 cm byłyby wystarczające

Razem daje mi to ok. 11.6 m3 ...

Co mnie najmniejmartwi to ilość cementu...opinie to przeważnie 310-400kg/m3

Natomiast co z piaskiem i ew. kruszywem?

Spotkałem gdzieś informacje:


Podaje składniki na 1m^3 betonu: cement 310kg, kruszywo 1200kg, Piasek 700kg, woda 175l. Składniki na 1 worek cementu (25kg), piasek 57kg , kruszywo 97kg, 14,5ll wody.

Tylko wtedy wychodzi strasznie duży stosunek cementu do piasku?! Swoją drogą w tym temacie w jednym miejscu pojawia się informacja o stosunku 1:3 (czyli jak dla mnie 350kg cementu + 1050kg piasku), a w innym o 1m3 piasku na 1m3 wylewki (co daje 350kg cementu + 1600kg piasku czyli stosunek jakieś 1:4.5)

Jak to w końcu jest z tymi proporcjami, by wylewka miała odpowiednią wytrzymałość?
Jaki stosować cement: II 32.5, I 32.5 czy I 42.5?

Parkiet
11-03-2011, 20:21
Odświeżę trochę temat....

Zastanawiam się nad wykonaniem wylewek samemu (czyt. bez mixokreta) czyli w taki bardziej tradycyjny sposób...

Poszukałem w necie informacje o proporcjach ale ciężko coś znaleźć, albo wypowiedzi są stosunkowo rozbieżne

Jakie powinny być proprcje dla wylewki wykonywanej z betoniarki, prosiłbym o informacje dla 1m3 oraz np 1 worka cementu (będzie łatwiej przeliczać:))

*Na parterze planuję dać grubość 7cm, w większości z ogrzewaniem podłogowym
*Na poddaszu myślę że 4 cm byłyby wystarczające

Razem daje mi to ok. 11.6 m3 ...

Co mnie najmniejmartwi to ilość cementu...opinie to przeważnie 310-400kg/m3

Natomiast co z piaskiem i ew. kruszywem?

Spotkałem gdzieś informacje:



Tylko wtedy wychodzi strasznie duży stosunek cementu do piasku?! Swoją drogą w tym temacie w jednym miejscu pojawia się informacja o stosunku 1:3 (czyli jak dla mnie 350kg cementu + 1050kg piasku), a w innym o 1m3 piasku na 1m3 wylewki (co daje 350kg cementu + 1600kg piasku czyli stosunek jakieś 1:4.5)

Jak to w końcu jest z tymi proporcjami, by wylewka miała odpowiednią wytrzymałość?
Jaki stosować cement: II 32.5, I 32.5 czy I 42.5?
Piszesz o proporcjach objętościowych - nasypowych.
Zajrzyj na moje www tam w poradach nt. podłoży betonowych pod parkiet znajdziesz recepturę w kg. na mieszankę betonową, z której uzyskasz podkład pod każda podłogę z drewna. Pozdrawiam.

autorus
29-12-2012, 09:55
podbije temat bo jest ciekawy. Doszedłem do włókien wzmacniających. No i sie zastanawiam czy lepiej dać te włokna , u mnie 10cm wiec 19mm długości czy siatkę?

A jeśli już damy włókna to jak z dylatacjami? Od ścian to nie problem. Jest to oczywista oczywistośc. Ale jak to rozpracować gdy mam salon z kuchnią po podłodze 50m2?

Wylewki w założeniu z miksokreta. Podłogówka ale to oczywiste.

teka
29-12-2012, 13:34
Witam.
Jestem na etapie wylewki posadzek,mam do wylania około 6.5 m3 mixokretem,tj 108 m2 o grubości 6 cm.Podałem w m3 gdyż posadzki będą mieć różną grubość
Ile będę potrzebował cementu i piasku?

okolo 13-14ton piasku
2200kg cementu
2 worki na jednego mixa musza Ci sypac
juz dzis musisz podjac decyzje czy nie bedziesz czasem kladl parkietu,czy deski wtedy posadzkarze musza Ci sypac okolo 40% zwiru 2-8mm.


http://www.youtube.com/watch?v=jNBPt1TWrLs
piasek musi byc suchy.przykryty przed deszczem np!!!

teka
29-12-2012, 13:38
podbije temat bo jest ciekawy. Doszedłem do włókien wzmacniających. No i sie zastanawiam czy lepiej dać te włokna , u mnie 10cm wiec 19mm długości czy siatkę?

A jeśli już damy włókna to jak z dylatacjami? Od ścian to nie problem. Jest to oczywista oczywistośc. Ale jak to rozpracować gdy mam salon z kuchnią po podłodze 50m2?

Wylewki w założeniu z miksokreta. Podłogówka ale to oczywiste.
10cm grubosc posadzki na ogrzewaniu podlogowym?ktos Ci niwelowal poziomy?

teka
29-12-2012, 13:42
U mnie wczoraj skończyli - na 290m2 ( w tym taras i garaż)poszło:
- 4,5 tony cementu;
- ok. 22 kubików piasku;
- 25 worków włókna;
- 40m2 siatki zbrojeniowej (garaż);
u Ciebie poszlo zdecydowanie za malo cementu lub oszukali Cie ze bylo 6cm grubosci!!!

autorus
29-12-2012, 13:47
wszystko ok, tak miało być. W założeniu całość z chudziakiem będzie ok 20cm. Oczywiście bez przekładki styropianowej aby stanowiła całość.

teka
15-01-2013, 13:48
wszystko ok, tak miało być. W założeniu całość z chudziakiem będzie ok 20cm. Oczywiście bez przekładki styropianowej aby stanowiła całość.

10cm to zdecydowanie za duzo na ogrzewanie podlogowe.dylatacja miedzy kuchnia a salonem,w kazdych drzwiach.salon?musisz wrzucic zdjecie i napisz ile ma metrow salon.podejij decyzje co bedzie kladzione na posadzkach-od tego zalezy jaki zwir urzyc do wylewania posadzek.jesli jestes ze Skierniewic mozemy sie do Ciebie wybrac.zapraszam do odiedzenia mojego www.posadzkiplock-teka.pl
tel 692796235-artur

autorus
15-01-2013, 14:06
W moim przypadku tak jak pisałem będzie chudziak 10cm, na to rurki do ogrzewania podłogowego, a na to wylewka z mixokreta 10cm. :) I nie może być inaczej :) Salon z kuchnia ma 50m2.

teka
15-01-2013, 19:18
W moim przypadku tak jak pisałem będzie chudziak 10cm, na to rurki do ogrzewania podłogowego, a na to wylewka z mixokreta 10cm. :) I nie może być inaczej :) Salon z kuchnia ma 50m2.

z ciekawosci.mozesz mi wytlumaczyc dlaczego nie moze byc inaczej?dlaczego 10cm betonu na podlogowce?czy nie idzie zaden styropian pod rurki ogrzewania?czy ktos Ci niwelowal poziomy i kto Ci doradzal.przyznam sie ze jeszcze nie wylewalem budowy na ktorej pod rurkami nie idzie styropian-bo musi byc 10cm! betonu:no:

masz dom 450m z tego co widze ,350m podlogowki nie dajesz zadnego styropianu a moge sie zalozyc ze jesli bedziesz wylewal chudziaka z gruchy po rurkach to Twoje zalozeniazmienia sie o kilka centymetrow-mysle ze 5cm na kazdym poziomie spokojnie bedzie.

dylatacje w salonie -nikt Ci teraz nie powie bo nie wiemy np jak maja isc obiegi podlogowki i nie mamy zadnego rysunku Twojego salonu,budowy


kolejna sprawa -ławy tez beda wylane z jakimis roznicami w wysokosciach,pozniej belki nad drzwaiami ,a co za tym idzie drzwi balkonowe(skrzydla tych drzwi),czy na tarasy beda Ci wstawiac pod belki lub tyle samo centymetrow od chudziaka,stropu,badz belki



TERAZ NIC NIE MOZESZ ZAKLADAC jesli nawet nie masz chudziaka,czy pomierzonych wysokosci skrzydel,progow,ław itp na swojej budowie.



TAKIE BLEDY POPELNIA 80-90% inwestorow do ktorych posadzkarz przyjezdza robic wylewki jak lezy juz styropian!!posadzkarze na ogol nie proponuje wczesniejszych pomiarow-"bo po co"?szkoda czasu,trzeba jechac i zrobic metry...chociaz te osoby ktore odwiedzaja to forum trzeba uswiadomic,ze firmy ida na łatwizne

w Twoim przypadku wolalbym szybko kogos do pomiarow i wylal chudziaka z mixa a nie po rurkach,łopata,deska,czy grabiami,bo potem juz bedzie za pozno

autorus
16-01-2013, 13:39
Wydaje mi się, że kolega nie przejrzał dziennika budowy :) Wiem spuchnął :)

Robię tzw podłogę na gruncie. Między ściany fundamentowe na zagęszczony piasek daje ok 55cm sproszkowanego PUR, jako izolację. Na to daję folie i 10cm chudziaka. Na chudziaku mocuję rurki od podłogówki. A na te rurki daje mixokret, ile wlezie, zakładam, że będzie ok 10cm.

Obecnie jestem na etapie wysypywania PUR w fundamenty. Zrobiłbym to juz wcześniej ale w izolacji będą rozporwadzone rury od kanalizacji a potem rurki do CWU.

Widziałem wasze pole działania, czy dojedziecie pod Nadarzyn?
I jeszcze jedno, chudziaka z mixokreta tez się robi?
Czy możecie dać włókna poliestrowe?

teka
16-01-2013, 15:21
Wydaje mi się, że kolega nie przejrzał dziennika budowy :) Wiem spuchnął :)

Robię tzw podłogę na gruncie. Między ściany fundamentowe na zagęszczony piasek daje ok 55cm sproszkowanego PUR, jako izolację. Na to daję folie i 10cm chudziaka. Na chudziaku mocuję rurki od podłogówki. A na te rurki daje mixokret, ile wlezie, zakładam, że będzie ok 10cm.

Obecnie jestem na etapie wysypywania PUR w fundamenty. Zrobiłbym to juz wcześniej ale w izolacji będą rozporwadzone rury od kanalizacji a potem rurki do CWU.

Widziałem wasze pole działania, czy dojedziecie pod Nadarzyn?
I jeszcze jedno, chudziaka z mixokreta tez się robi?
Czy możecie dać włókna poliestrowe?

Wiesz nie mam az tak duzo czasu ,aby sledzic forum od deski do deski,lub Twoj dziennik budowy:D:D Wpadam tutaj i sledze bierzace watki,wrzuce czase troche glupot ze swojego doswiadczenia:yes:
W twoim przypadku czytam; a tu gosc rurki kladzie bez izolacji w takiej pieknej chałupce.Hmm.Zastanawiam sie czy zagescisz odpowiednio PUR i go utwardzisz ,by mi noga nie wpadla te 55cm:D.Nie wiem tez do konca czy potrzebny jest tutaj chudziak?i czemu chcesz szczepić chudziaka z posadzka.Przy ogrzewaniu podlogowym zadna dylatacja nie bedzie pracowac.6cm posadzki z kruszywem 2-8mm wystarczy.nie masz wtedy skurczu i zadne wlokno poliuretanowe nie jest Ci potrzebne,na kruszywie masz lepiej zageszczony beton co za tym idzie efektowniejsze ogrzewanie.Poza tym powiedz czy bedziesz kladl parkiety,lub deske bo wtedy Twoje plany czy grubosci na pewno legna w gruzach.Troche nie rozumie Twojego postepowania od strony wykonania wylewek .chudziak z mixa tez sie leje
wczoraj niwelowalem budowe w Ciechanowie-inwestorowi powiedzieli ze ma 1cm roznicy na cudziaku a bylo 5cm na 200m2
trzy wyjscia na taras zalozone za wysoko.Prog drzwi wejsciowych do podniesienia min 2.5cm.Grubosci styro zakladane przez inwestora zwiekszyly sie o 2cm plus dodatkowo jeszcze od 2-4cm w roznych czesciach budynku.

Inny przyklad ;pol roku temu budowa w okolicach Serocka.pomierzone grubosci styropianow ktore szly na perlit ktory mial byc utwardzony wapnem.Wyszlo tak ze przy 8cm perlitu i ulozeniu styro .wczesniej zakladane grubosci posadzki(wszedzie ogrzewanie podl)zwiekszyly sie o dodatkowe 3cm a w sumie ok 8-10cm betonu

Tak wygladaja "zalozenia"inna jest pozniej rzeczywistosc na budowie.nie wiem jakiego miales murarza itp.

pojade i do Ciebie jesli masz takie zyczenie.no problem

autorus
16-01-2013, 18:35
Ciechanów to ja dobrze znam :)

O chudziaku z mixokreta dowiedziałem się dziś :) W planach mam wylewanie z betoniarni.

Dzielę wylewki na dwie warstwy bo nie ma dobrego sposobu aby rurki od podłogówki były w połowie grubości :) Poza tym jeśli pierwsza warstwa wyjdzie nierówna to zero problemu, druga wyrównam. Jest jeszcze inna sprawa, PUR może osiąść o o 1- 2cm. Pierwszą warstwę będę wylewał w marcu, a druga pod koniec roku albo na początku następnego. Wiec jeszcze mogę skorygować jakby co.

Napisz jeszcze o tym kruszywie, o co w tym chodzi. Nigdy o tym nie słyszałem. Do tej pory czytałem tylko o włóknach. Nie chciałbym przynajmniej w drugiej warstwie zalewać siatke metalową.

teka
16-01-2013, 23:13
Ciechanów to ja dobrze znam :)

O chudziaku z mixokreta dowiedziałem się dziś :) W planach mam wylewanie z betoniarni.

Dzielę wylewki na dwie warstwy bo nie ma dobrego sposobu aby rurki od podłogówki były w połowie grubości :) Poza tym jeśli pierwsza warstwa wyjdzie nierówna to zero problemu, druga wyrównam. Jest jeszcze inna sprawa, PUR może osiąść o o 1- 2cm. Pierwszą warstwę będę wylewał w marcu, a druga pod koniec roku albo na początku następnego. Wiec jeszcze mogę skorygować jakby co.

Napisz jeszcze o tym kruszywie, o co w tym chodzi. Nigdy o tym nie słyszałem. Do tej pory czytałem tylko o włóknach. Nie chciałbym przynajmniej w drugiej warstwie zalewać siatke metalową.

Kruszywa nie ulegają zmianom objetościowym,dlatego minimalizuja skurcz,zalezy jeszcze jaką mają nasiąkliwość,ale napewno zdecydowanie mniejszą niż piasek,co jak mi się wydaję na Twojej budowie łącząc beton z betonem zastosowanie go na wylewkę jest nieuniknione i mimo dylatacji przy ogrzewaniu podłogowym i tak może pekać..Dlatego ja na każdej budowie karzę przykryć piasek,aby nie nasiąkł np wodą deszczową,Kruszywo poza tym jest potrzebne jeśli bedziesz ukladał pózniej parkiet,czy deskę.Na skurcz mają wpływ również inne czynniki-nasłonecznienie,wiatr,wilgotność,temperatura,cz y W/C(ilość wody do cementu)

Powiem Ci szczerze,że przeczytałem Twój dziennik budowy właśnie bo podejrzewałem w tym wątku,że bedziesz sypał coś pod chudziaka,jednak myślałem że bedzie to perlit.Ze wzgledu na to ,ze temperatury uniemożliwiają nam wylewanie posadzek i mam więcej czasu wolnego postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania w dzienniku budowy.
moje gg11432428
tel 692796235
www.posadzkiplock-teka.pl

autorus
17-01-2013, 18:56
ok :)

jarekkur
19-01-2013, 23:07
znam jeszcze jednego mistrza od układania podkładów podłogowych poza Teką, który w ten sposób podchodzi do problemów związanych z podkładami podłogowymi. Obaj doskonale rozpoznali problem wytrzymałości podkładów pod wszelkie dostępne okładziny podłogowe.
Nalezy wszystko robić aby grubość podkładu nad rurkami ogrzewania była 4-5cm. Każdy następny centymetr to zbędne rozgrzewanie bryły betonu (kamienia) związane z kosztami i ekologią.

fotohobby
25-01-2014, 13:48
Nie przesadzajcie z tym "każdym następnym centymetrem"...
Są tacy, co całą izolację kładą pod 20cm żelbetową płytą, a rurki zatapiają w niej, albo w dodatkowej wylewce oddzielonej tylko folią.
I robią to po to, aby ograniczyć wydatki na ogrzewanie.

jarekkur
25-01-2014, 22:08
Nie przesadzajcie z tym "każdym następnym centymetrem"...
Są tacy, co całą izolację kładą pod 20cm żelbetową płytą, a rurki zatapiają w niej, albo w dodatkowej wylewce oddzielonej tylko folią.
I robią to po to, aby ograniczyć wydatki na ogrzewanie.
Ograniczają wydatki za dostarczane ciepło, czy może ograniczają wydatki na instalowanie ogrzewania?

Są trzy rodzaje układania rurek w podłożu "A" te dzielą się na A1, A2, A3 następnie system "B" i "C". Najczęsciej robiony jest system A1 i o tym systemie na ogół wypowiadają się forumowicze.

fotohobby
26-01-2014, 19:17
Robia to po to, aby ograniczyc wydatki na rachunki za ogrzewanie, oczywiście.