PDA

Zobacz pełną wersję : Keramzyt zamiast granulatu wełnianego do komina - można?



ArtMedia
04-12-2003, 14:33
Witam.

Jak w temacie. Chciałem po fakcie ocieplić trochę wkład kominowy od kominka. Tyle, że granulat wełniany z pewnością nie obsypie równo całego wkładu. Wpadłem na pomysł, że granulki keramzytu sprawdzą się tutaj idealnie. Tylko jakie mogą być przeciwwskazania? Tak na rozum, to temperaturę wytrzyma, w końcu to glina. Zasypie dokładnie każdą szczelinę. Umożliwi pracę wkładu, nawet dodatkowo troszkę uszczelni ewentualne przecieki. Co jest przeciw?

Sebastian

Joasia
04-12-2003, 22:26
Na pewno można tam wsypać perlit - na internecie jest o tym tylko na stronie kopalni Zębiec, a na telefon przesyła materiały firma Perlipol z Bełchatowa. Jeśli byłbyś zainteresowany, to poszukam w torebce namiary na nich.
Joasia.

ArtMedia
05-12-2003, 10:30
Dzięki za info. Faktycznie perlit też nadawałby się i to chyba nawet bardziej. Ciekaw jestem jak cenowo wychodzi?

Sebastian

Joasia
05-12-2003, 15:17
Jak ostatnio dzwoniłam do Perlipolu, to było 180,- zł za metr sześc. brutto - za perlit III klasy (ten najgrubszy) z możliwością negocjacji. Oni to sprowadzają ze Słowacji. Ile w Zrębcu, to nie wiem.
Tak w ogóle to ja się zastanawiam nad możliwością ocieplenia perlitem ścian zewnętrznych (trójwarstwowe - po prostu wsypuje się samemu z worków pomiędzy ściany).
Pzdr.
Joasia.

ArtMedia
10-12-2003, 09:32
Witam.

No i stanęło na perlicie. Jest tańszy, ma lepszą izolacyjność termiczną i jest równie niepalny. Tylko temperaturę topnienia ma niższą bo ok. 900st. Nie wiecie jaka temperatura panuje w czopuchu? Ale chyba niższa, bo stalowe kolano stopiłoby się?

Sebastian.

pik33
10-12-2003, 09:48
Ja chciałem nasypać czegoś do komina wentylacyjnego którym przebiegają rury DGP - skąd bierzecie granulowaną wełnę?

10-12-2003, 10:43
Perlit jest lepszy do wełny granulowanej bo nie ulega zmianie jego objetośc, a napuszone kłaczki wełny po jakimś czasie się ubijają.
Poza tym ma właściwości podobne do cieczy - wypełnia wszystkie luki.
Na pewno jest lepszy od keramzytu.
A tak w ogóle to który perlit ma lepszą izolacyjność ten gruby czy najdrobniejszy?

Szaruś
10-12-2003, 12:49
Jak ostatnio dzwoniłam do Perlipolu, to było 180,- zł za metr sześc. brutto - za perlit III klasy (ten najgrubszy) z możliwością negocjacji. Oni to sprowadzają ze Słowacji. (...)

A wiesz może skąd ze Słowacji?

ArtMedia
10-12-2003, 14:39
Witam.


Ja chciałem nasypać czegoś do komina wentylacyjnego którym przebiegają rury DGP - skąd bierzecie granulowaną wełnę?
Można zamówić w hurtowniach, tylko niechętnie sprowadzają małe ilości. Ja namierzyłem w Białymstoku jeden worek 120l... w GenBudzi-e.

Sebastian

Joasia
10-12-2003, 21:15
Szaruś, poszukam w torebce i jutro Ci napiszę, skąd.
Moja torebka jest typową torebką kobiety, więc sam rozumiesz, że to szukanie musi potrwać. :D
Pzdr.
Joasia.

Szaruś
10-12-2003, 21:27
Oj to mogę długo czekać. A moja żona to masz aż trzy :roll: torebki, i jak musi poszukać kluczyków od samochodu to :x

Joasia
10-12-2003, 21:39
:lol: :lol: :lol:
A mój mąż też musi mieć cierpliwość, bo kluczyki jak kluczyki, ale gdzie wsiąkły dwie karty kredytowe? (początkowo trzy, ale jedną znalazłam w małej czarnej lakierowanej torebce, tej do teatru). :D
J.