PDA

Zobacz pełną wersję : Czy korę na środku działki rozwieje wiatr ??



Darek Rz
25-05-2009, 13:39
Witam

Mam zamiar zrobić sobie na środku działki (czyli w najbardziej wietrznym miejscu ) jakis nieregularny placyk o srednicy 5-7 metrow obsadzony roślinami a ziemie wyłożyć tkaniną do sciółkowania i 5 centymetrową warstwą kory . Mam jednak dylemat . Czy po kilku wietrznych dniach ta kora nie poleci razem z wiatrem w siną dal ?? Czy macie jakieś doswiadczenia na ten temat ??? Zamiast palisady drewnianej chce polożyć dwa rzędy z kostki brukowej .

pozdrawiam

mariuszdro
25-05-2009, 18:57
Jeżeli kora będzie w zagłębieniu to nie powinna. Podobnie gdy roślinki już sie rozrosną. A w innych wypadkach to utrzyma sie do większego wiatru.
ewa

Darek Rz
26-05-2009, 10:48
Witam

Dzięki za odpowiedź . Ale nikt wiecej nie ma kory ???? :o

pozdrawiam

zbigmor
26-05-2009, 11:16
Witam

Dzięki za odpowiedź . Ale nikt wiecej nie ma kory ???? :o

pozdrawiam

Widziałem sporo w lesie :)
Skoro wichury zrywają dachy domów to pewnie i z korą sobie poradzą.

aska_1501
26-05-2009, 14:21
Ja mam korę na stromej skarpie i leży:) i dzialkę w polu :lol:

martynka1
26-05-2009, 14:47
Ja założyłam na działce - 3 lata temu okrągłą rabate na środku działki, sadziłam tak jak pisałes na czarnej włókninie i wysypałam korą ... niestety po każdej zimie niewiele kory zostawało na rabacie. W tym roku zakupiłam palisady o wysokości ok 20 cm i uzupełniłam korą ... żałuje, że wcześniej nie wpadłam na ten pomysł :P :roll:.

Inka1
27-05-2009, 08:55
Ja mam dość grubą korę, wiec nic mi tam nie wywiewa ;) ale sąsiad ma taką śliczną drobniutką... tzn. miał, bo przy większym wietrze ma ją w trawie obok