PDA

Zobacz pełną wersję : listwy styropianowe - jak przyklejać i malować?



silencer7
25-05-2009, 21:34
http://images49.fotosik.pl/131/c377da174237c548.jpg
Chodzi o ozdobne listwy styropianowe. Pytanie jak w temacie tzn. czy przyklejać tylko do ściany murowanej czyli płaszczyzny A czy również do płyty GK (czyli do płaszczyzny B)? Pytam bo wiadomo, że płyta będzie pracować i zastanawiam się czy jak przykleję do obu to będzie dobrze.

Drugie pytanie dot. samych listew - można je malować z od razu czy trzeba jakoś je wcześniej do tego przygotować?

retrofood
25-05-2009, 21:48
Do B też. Daj akryl i po sprawie.
Przed malowaniem trzeba uzupelnić szczeliny oczywiście.

enikan
26-05-2009, 07:00
Do B akryl, ok.
A do A czy to przykleić? Czy mógłby być klej montażowy?

Oraz ponawiam wcześniejsze pytanie które również i mnie interesuje: czy ten styropian przed malowaniem trzeba jakoś "specjalistycznie" gruntować?

zbigmor
26-05-2009, 07:32
Do B akryl, ok.
A do A czy to przykleić? Czy mógłby być klej montażowy?

Oraz ponawiam wcześniejsze pytanie które również i mnie interesuje: czy ten styropian przed malowaniem trzeba jakoś "specjalistycznie" gruntować?


Określenie "do B też" oznacza w j. polskim, że i do A. :)
Płyta pracuje, ale i styropian jest elastyczny. Ja w takich przypadkach używam kleju termotopliwego z pistoletem. Przy falującej ścianie lub wygiętej listwie to zbawienie bo łączy trwale po sekundach.

enikan
26-05-2009, 09:28
Przepraszam nie wcisnęła mi się literka M, nie chciałem napisać "czy", tylko "czym", za odpowiedź dziękuję.

A z tym gruntem to jak? Potrzebny? Bo też chciałem sobie taka listwę zrobić tylko nie wiem jak się za to wziąć.

silencer7
26-05-2009, 13:55
[quote=enikan]Do B akryl, ok.
(...) Ja w takich przypadkach używam kleju termotopliwego z pistoletem. Przy falującej ścianie lub wygiętej listwie to zbawienie bo łączy trwale po sekundach.Ja mam klej do styropianu taki w tubce - czy będzie ok? Nie wiem jak on jest elastyczny po wyschnięciu i czy skompensuje ew. naprężenia od płyty g-k. Dedykowany jest w sumie do takich listew więc chyba powinno być dobrze, ale sam nie wiem.

zbigmor
26-05-2009, 14:01
[quote=enikan]Do B akryl, ok.
(...) Ja w takich przypadkach używam kleju termotopliwego z pistoletem. Przy falującej ścianie lub wygiętej listwie to zbawienie bo łączy trwale po sekundach.Ja mam klej do styropianu taki w tubce - czy będzie ok? Nie wiem jak on jest elastyczny po wyschnięciu i czy skompensuje ew. naprężenia od płyty g-k. Dedykowany jest w sumie do takich listew więc chyba powinno być dobrze, ale sam nie wiem.


Oczywiście, że będzie dobrze.

silencer7
26-05-2009, 14:07
[quote=enikan]Do B akryl, ok.
(...) Ja w takich przypadkach używam kleju termotopliwego z pistoletem. Przy falującej ścianie lub wygiętej listwie to zbawienie bo łączy trwale po sekundach.Ja mam klej do styropianu taki w tubce - czy będzie ok? Nie wiem jak on jest elastyczny po wyschnięciu i czy skompensuje ew. naprężenia od płyty g-k. Dedykowany jest w sumie do takich listew więc chyba powinno być dobrze, ale sam nie wiem.


Oczywiście, że będzie dobrze.Czyli podsumowując:
1. płaszczyzny A i B przyklejam na klej
2. ew. powstałe szczeliny między listwą a ścianą i płytą g-k wykańczam akrylem
3. maluję

Tak ? :)

zbigmor
26-05-2009, 14:11
[quote=enikan]Do B akryl, ok.
(...) Ja w takich przypadkach używam kleju termotopliwego z pistoletem. Przy falującej ścianie lub wygiętej listwie to zbawienie bo łączy trwale po sekundach.Ja mam klej do styropianu taki w tubce - czy będzie ok? Nie wiem jak on jest elastyczny po wyschnięciu i czy skompensuje ew. naprężenia od płyty g-k. Dedykowany jest w sumie do takich listew więc chyba powinno być dobrze, ale sam nie wiem.


Oczywiście, że będzie dobrze.Czyli podsumowując:
1. płaszczyzny A i B przyklejam na klej
2. ew. powstałe szczeliny między listwą a ścianą i płytą g-k wykańczam akrylem
3. maluję
Tak ? :)


Jak dla mnie brzmi OK.

admiro
26-05-2009, 20:07
Oczywiście, że będzie dobrze.Czyli podsumowując:
1. płaszczyzny A i B przyklejam na klej
2. ew. powstałe szczeliny między listwą a ścianą i płytą g-k wykańczam akrylem
3. maluję
Tak ? :)[/quote]

Tak, i nie tylko ewentualne, a zawsze na krawędziach i połączeniach przejedź delikatnie akrylem. Listy pracują, więc ilość kleju ma znaczenie, ważne, żeby nie wyłaził na zewnątrz przy przyklejaniu.

silencer7
26-05-2009, 21:56
Dzięki za pomoc :)