PDA

Zobacz pełną wersję : drugi strop - betonowy czy płyty gk na więźbę z deskami?



EwkaS
25-05-2009, 22:00
Cześć,
zastanawiamy się jak rozwiązać sprawę stropu na poddaszu użytkowym. W projekcie są płyty GK, ocieplenie wełną, więźba i dachówka. Ekipa radzi, żeby drugi strop zrobić betonowy.
Jakie są wasze doświadczenia/opinie?

zbigmor
26-05-2009, 07:44
Cześć,
zastanawiamy się jak rozwiązać sprawę stropu na poddaszu użytkowym. W projekcie są płyty GK, ocieplenie wełną, więźba i dachówka. Ekipa radzi, żeby drugi strop zrobić betonowy.
Jakie są wasze doświadczenia/opinie?

A gdzie dokładnie ten strop i dlaczego ma tam być więźba?

EwkaS
26-05-2009, 10:06
A gdzie dokładnie ten strop i dlaczego ma tam być więźba?

Chodzi o sufit nad poddaszem użytkowym - skosy od ścian kolankowych w górę. Dlatego w projekcie jest więźba i zaraz na niej dachówka.
Jeśli więźba zacznie pracować to płyty GK mogą się rysować a jeśli ta częśc jest zalana betonem - tak jak strop nad pierwszą kondygnacją to jest ponoć solidniej...tylko czy warto wydawać dodatkowe pieniądze na to "solidniej"...

RadziejS
26-05-2009, 10:07
Mam deski na jętkach i płyty GK, nie jest źle, ale widziałbym też zalety stropu.
- na stryszku można z powodzeniem umieścić jakiś ciężar
- ścianki działowe (ja mam murowane) byłyby lepiej usztywnione i mniej dudniące

zbigmor
26-05-2009, 10:24
A gdzie dokładnie ten strop i dlaczego ma tam być więźba?

Chodzi o sufit nad poddaszem użytkowym - skosy od ścian kolankowych w górę. Dlatego w projekcie jest więźba i zaraz na niej dachówka.
Jeśli więźba zacznie pracować to płyty GK mogą się rysować a jeśli ta częśc jest zalana betonem - tak jak strop nad pierwszą kondygnacją to jest ponoć solidniej...tylko czy warto wydawać dodatkowe pieniądze na to "solidniej"...

Strop betonowy OK jeśli chcesz tą posadzkę jakoś użytkować. Skosy betonowe mogą być, ale wtedy chyba cały dach robi się betonowy? Ale tego nie jestem pewien.

EwkaS
26-05-2009, 10:29
No wlasnie wolelibysmy oszczędzić na tym betonie na poddaszu (cały drugi strop kosztowałby około 13tys-beton, stal, deski na szalunek, robocizna), tylko boimy się czy faktycznie ściany z płyt GK nie będą się rysować...
ale może faktycznie nie ma co przesadzać i tak, jak pisze RadziejS - nic złego nie będzie się działo. Działowe też mamy murowane.