PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc dla ELDORADO



wiolasz
26-05-2009, 07:38
Witajcie
Piszę tutaj bo warto chwytać każdą okazje by pomóc. Moze znajdzie się ktoś, kto będzie miał taką możliwość.

"Od kilku dni razem z Fundacją Centurus apelujemy o pomoc w ratowaniu Eldorado. To trzyletni koń, który w czerwcu może trafić do rzeźni. Zostało już bardzo mało czasu.
Właściciel Eldorado chciał go sprzedać i zarobić na nim, ale okazało się, że nie ma chętnych na kupno młodego, ale nierasowego konia. Hodowca nie chce go dalej trzymać, bo w ostatnim czasie w jego stajni urodziło się sporo młodych koni.

- Właściciel uznał, że nie stać go na dalsze utrzymanie Eldorado - mówi Agnieszka, studentka z Rzeszowa, która rozpoczęła akcję zbierania pieniędzy na wykupienie konia.

Właściciel zgodził się, że odstąpi go za 2200 zł, ale Agnieszka nie ma takich pieniędzy. Wystawiła na allegro swoje siodło, ale nawet jeśli trafi się kupiec, nie wystarczy na wykupienie Eldorado. A trzeba jeszcze około 1200 zł na przetransportowanie konia.

Dziewczyna zwróciła się do Fundacji Centaurus, która wykupuje konie przeznaczone na rzeź. - Zwierzęta, które udało nam się uratować, trafiają albo do ośrodków hipoterapii, albo do domów adopcyjnych. Od początku roku uratowaliśmy dzięki pomocy wielu ludzi 12 koni. Sami nie damy rady wykupić Eldorado. Dlatego prosimy o pomoc wszystkich - apeluje Krystyna Urbanek z Fundacji Centaurus.

Po apelu w "Gazecie" na koncie Fundacji uzbierało się 970 zł - Skontaktował się z nami młody mężczyzna, który razem z kolegami chce się dołożyć do składki na Eldorado. Inny pan z Rzeszowa zrobił sam ulotki o koniu i rozdawał je na zawodach. Czekamy na każdą wpłatę, bo czasu zostało bardzo mało - dodaje Krystyna Urbanek.

*Jeśli ktoś chce pomóc w wykupieniu Eldorado, powinien wpłacić pieniądze na konto Fundacji z dopiskiem ELDORADO

Fundacja Centaurus BPKO PL PW PKO BP SA

Borelowskiego 53/2 51-678 Wrocław

151020 522 6 0000 6002 0220 0350 "

http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,6648877,Ratujmy_Eldorado_od_smierci.html?u tm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1077949

Tutaj znajduje się zdjęcie Konia
http://www.centaurus.org.pl/

braza
26-05-2009, 08:04
Wiolasz ... nie wiem, co powiedzieć ... Najchętniej sama zapłaciłabym te 2200 za niego ... nie mam :( Wycyckałam się z kasy totalnie, praktycznie zostałam bez grosza ... Nienawidzę takich momentów w moim życiu ...

Może dałoby się teraz wpłacić temu gnojowi chociaż część pieniędzy, które uzbierano i przedłużyć jeszcze czas do ostatecznego wykupu??

Podeślę linka do swoich znajomych koniarzy, ale to daleko jest, koszty transportu będą ogromne ... nie wiem ...

wiolasz
26-05-2009, 08:06
Braza, ja mam 30 zł na koncie, znaczy miałam...
dlatego tu napisałam bo jak inaczej?

dzieki za wszelkie rozesłanie wici...

wiolasz
15-06-2009, 06:52
Szczęśliwy koniec historii Eldorado

Trzyletni koń, którego czytelnicy Gazety pomagali ratować przed rzeźnią jest już bezpieczny. Znalazł schronienie w stajni w Przeworsku, w której przebywał gdy ważyły się jego losy. Koniem będzie się opiekować studentka, która zainicjowała akcję zbierania pieniędzy na jego wykupienie.

Eldorado, to piękny choć jeszcze nie ułożony koń, któremu groziła śmierć. Jego poprzedni właściciel hodował go z myślą, że zarobi na jego sprzedaży. Okazało się jednak, że nie ma chętnych na kupno młodego, ale nierasowego konia. Hodowca nie chciał go dalej trzymać, bo w ostatnim czasie w jego stajni urodziło się sporo młodych koni.
- Właściciel uznał, że nie stać go na dalsze utrzymanie Eldorado - opowiadała nam Agnieszka, studentka z Rzeszowa, która rozpoczęła akcję zbierania pieniędzy na wykupienie konia. Właściciel zgodził się, że odstąpi go za 2200 zł, ale Agnieszka nie miała takich pieniędzy. Wystawiła na allegro swoje siodło, ale nawet po jego sprzedaży, pieniędzy na wykupienie konia byłoby za mało. Dziewczyna zwróciła się do Fundacji "Centaurus", która wykupuje konie przeznaczone na rzeź. - Zwierzęta, które udało nam się uratować, trafiają albo do ośrodków hipoterapii, albo do domów adopcyjnych. Od początku roku uratowaliśmy dzięki pomocy wielu ludzi 12 koni. Sami nie damy rady wykupić Eldorado. Dlatego prosimy o pomoc wszystkich - apelowała na łamach Gazety Krystyna Urbanek z Fundacji "Centaurus".

Nie było wiele czasu na zbieranie pieniędzy bo właściciel konia zapowiedział, że będzie czekał na pieniądze tylko do końca maja. Po ponad 2 tygodniach zbiórki udało się zgromadzić pełną kwotę na wykupienie Eldorado. Brakujacą kwotę wpłaciło Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt. - Na życie Eldorado złożyli się rzeszowianie i internauci, a ogromny wpływ miała Gazeta Wyborcza. która dwukrotnie opublikowała nasz apel - mówi Krystyna Urbanek. Właściciel konia dostał pieniądze, nowym właścicielem została fundacja. Eldorado został przetransportowany do domu adopcyjnego pod Rzeszów. - Ze względu na warunki, które uznaliśmy za nieodpowiednie, zabraliśmy go z tego miejsca. Eldorado pojechał do stajni w Przeworsku. Tę stajnię już zna, bo spędził w niej dwa tygodnie, podczas których walczyliśmy o jego życie wraz z czytelnikami Gazety Wyborczej Rzeszów - opowiada przedstawicielka Centurusa.

Jak opowiadają ludzie z fundacji, którzy przewozili Eldorado do stajni w Przeworsku, koń od razu po wprowadzeniu do boksu położył się na słomie - Mimo, że było słychać nasze głośne rozmowy, zasnął nie zwracając na nas uwagi. W boksie obok bacznie przyglądał się mu kucyk, z którym zdążył się już wcześniej zaprzyjaźnić - relacjonuje Krystyna Urbanik.
Opiekunką Eldorado została Agnieszka, która rozpoczęła całą akcję. Przedstawiciele fundacji są przekonani, że koń trafił pod dobrą opiekę. W stajni w której przebywa jest jeszcze kilka koni, konie spędzają całe dnie na padokach.
- Przez najbliższy rok Eldorado będzie szkolony do noszenia siodła i kontaktów z dziećmi. Jest dosyć duży, może się okazać, że nie za bardzo nadaje się do hipoterapii, ale to okaże się za rok - dodaje Urbanik.
Osoby, które chciałyby odwiedzić Eldorado, zobaczyć w jakich warunkach żyje, mogą to zrobić, kontaktując się z Fundacją Centaurus.


http://bi.gazeta.pl/im/5/6717/z6717935N.jpg


Strasznie się cieszę, że się udało. Myślałam, że nie zdążą uzbierać całej kwoty. Ufff... :lol: :lol: :lol:

http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,6717870,Eldorado_ma_w_Przeworsku_nowy_dom. html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1077949