PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciekająca woda z instalacji CO



05-12-2003, 07:01
Mój znajomy wybudował dom. W zaszłym roku zimą gdy już było skończona instalacja CO była ona sprawdzona - wszystko było OK
Po zakończeniu budowy - czyli jakiś miesiąc temu - i rozpoczęciu sezonu grzewczego okazało się że gdzieś musi następować ubytek wody.
Po osiągnięciu ciśnienia w instalacji ok. 1 MPa potrafi ono przez jedną noc spaść do ok. 0,3-0,5.
Czy zna ktoś jakiś sposób w jaki możnaby chociaż w przybliżeniu określić miejsce wycieku.
Dodam że wszystkie rury są w stropach lub murach. Próbowaliśmy już zamykać poszczególne obwody (te które się dało) i dalej nic.
Czy pozostało czekać aż zacznie gdzieś robić się wilgoć?
Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to bardzo proszę o pomoc.

05-12-2003, 07:54
Mieliśmy podobny problem w sezonie grzewczym 2002- 2003. Instalacje grzewczą mamy w "plastiku". Poczatki były dokładnie takie same, po napełnieniu instalacji do 1 atm i po "starcie" kociołka cisnienie podniosło się do 1,5atm i tak się trzymało. Po kilku godzinach np po nocy ciśnienie w instalacji spadało do 0,5atm i kociołek juz automatycznie się nie załączył! Trwało to dość długo bo około 3 miesięcy ale w tym czasie dokładnie sprawdziłem każde podłączenie kaloryferów i rozdzielacza, i na niektórych były tak drobne wycieki że trudno było je zauważyć.
Dopiero jak woda w ukladzie się zabarwiła na rdzawy kolor zauważyłem te wycieki i tak po kolei dokręcajac "cieknące" połączenia na kaloryferach i rozdzielaczu wszystko się uspokoiło. W tym sezonie juz taki problem nie wystąpił. Był to duzy problem bo jak dom miał zostać w zimie bez opieki to by "zamarzł!!! Pozdrawiam.