PDA

Zobacz pełną wersję : Warunki zabudowy



gervail
05-12-2003, 10:35
ok. 1 października wystapilem o warunki zabudowy na dom mieszkalny, podjazd, szambo na mojej dzialce. ile w tej chwili ma urzad gminy na wydanie warunkow zabudowy?

Bo przyslali pismo, iz wstrzymuja sie od wydania warunkow gdyz musza ustosunkowac sie inne organy (starostwo, drogi powiatowe etc). to bylo jakies 3 tyg. temu. na chwile obecna czekam juz ponad 2 miesiace na warunki zabudowy a Urzad nie ma jeszcze trzech pism.

No i w sumie nie podaje zadnego konkretnego terminu.

Aha jesli mozna to podajcie odniesienie prawne. Z gory dziekuje.

KaiM
05-12-2003, 10:53
Witaj,

wg KPA (Kodeksu Postępowania Administracyjnego) urząd ma na wydanie decyzji administracyjnej 30 dni. W szczególnych przypadkach może przedłużyc do 60 dni ale wtedy musi podać powód i konkretny termin. Terminy są niezależne od tego z iloma urzędami decydent musi się porozumieć w tej sprawie. Tyle teoria.
Aha, urząd może zawiesić wydanie decyzji na rok jeżeli zamierzają opracować plan zagospodarowania.

W praktyce nie ma terminu ostatecznego. Jesteś zdany na ich łaskę. Im więcej marudzisz tym szybciej zrobią ale przesadzić nie można bo zaczną robić na złość. Ja np dowiadywałem się które sprawy mógłbym sam załatwić, jakieś opinie stron trzecich te sprawy. To mi przyspieszalo termin.

Sam nadal czekam na decyzję, ma być już już jeśli nie w grudniu to z data grudniową. Ciekawe jak to zrobią. Radzę grzecznie monitować.

Pozdrawiam i wytrwałości życzę - pamiętaj że decyzja o WZiZT to dopiero początek Twojej drogi.

gervail
05-12-2003, 11:02
dzieki za odpowiedz ale to nie nastawia optymistycznie, wynika z tego ze widzimisie pani z okienka znowu obowiazuje. zaczyna mnie to zloscic.....lekko mowiac....

krew mnie zalewa jak w zeszlym tyg dostalem odpowiedz ze w tym tyg. bedzie a dzis ze bedzie w przyszlym.....tiaa.....

ponoc cos od 1 stycznia 2004 ma sie zmienic ? ze beda mieli 30 dni w sumie ?