PDA

Zobacz pełną wersję : Co myślicie o aukcjach mieszkań?



mateuszratajczyk
27-05-2009, 22:29
Chciałbym poznać wasze doświadczenia i opinie na temat aukcji mieszkań w internecie?

Ktoś korzystał z Was z takiej formy zakupu? Warto?

27-05-2009, 22:38
... Warto?
wg mnie warto /do czasu az sie człowiek nie natnie - of course/
jednak brak mi takiej opcji - a chciałem zagłosowac ....

mateuszratajczyk
27-05-2009, 22:48
... Warto?
wg mnie warto /do czasu az sie człowiek nie natnie - of course/
jednak brak mi takiej opcji - a chciałem zagłosowac ....

chcesz przez to powiedzieć że się naciąłeś się?

27-05-2009, 22:51
jeszcze nie
ale gdybym sie choc raz naciął - przestałbym kupowac ...

mateuszratajczyk
27-05-2009, 23:02
jeszcze nie
ale gdybym sie choc raz naciął - przestałbym kupowac ...

nie no wiadomo, w końcu sprzedaż / kupno mieszkania to nie taka łatwa, prosta i przyjemna rzecz. ale jakby się tak zastanowić to na allegro nie kupisz bo tam same oferty które nie wiążą sprzedającego. w czasach prosperity bywało tak ze mieszkania schodzilły jak świeże bułeczki a przez to nawet mimo rezerwacji sprzedawali komuś innemu

teraz troche kryzys, troche jest pustostanów. deweloperom powinno zależeć na sprzedaży mieszkań i mogliby sprzedawać je właśnie na aukcjach. ceny były by myślę z goła inne

bmiara
28-05-2009, 07:36
Umowa sprzedaży mieszania, nie zawarta przed notariuszem, nie zobowiązuje do sprzedaży tego mieszkania. Nie ważne czy licytacja, czy „kup teraz”, do tego np. dostosowany jest regulamin Allegro. Swoją drogą jednak gdy np. podpiszecie jakąś umowę (np przedwstępną, nie notarialną), a sprzedawca się miga od sprzedaży mieszkania, można domagać się odszkodowania jak poniosło się jakieś koszty, np. przygotowania kredytu.

mateuszratajczyk
28-05-2009, 09:37
Umowa sprzedaży mieszania, nie zawarta przed notariuszem, nie zobowiązuje do sprzedaży tego mieszkania. Nie ważne czy licytacja, czy „kup teraz”, do tego np. dostosowany jest regulamin Allegro. Swoją drogą jednak gdy np. podpiszecie jakąś umowę (np przedwstępną, nie notarialną), a sprzedawca się miga od sprzedaży mieszkania, można domagać się odszkodowania jak poniosło się jakieś koszty, np. przygotowania kredytu.

no właśnie. tutaj chyba wchodzi w grę forma pisemna i kodeks cywilny. w tego wypadku sprzedaży serwis aukcyjny mógłby rozwiązać ten problem np. podpisaniem stosownej umowy partnerskiej. wtedy jeżeli ktoś licytuje takie mieszkanie to chyba mu zależy i chce doprowadzić transakcje do końca

remontM4
28-05-2009, 09:45
ale na Allegro jest napisane w regulaminie że sprzedaz nieruchomości nie jest skuteczna, bo potrzebny jest akt notarialny. Zastrzegaja sobie.
Inazej moznaby kupić mieszkanie za 1zł :D

mateuszratajczyk
28-05-2009, 10:35
ale na Allegro jest napisane w regulaminie że sprzedaz nieruchomości nie jest skuteczna, bo potrzebny jest akt notarialny. Zastrzegaja sobie.
Inazej moznaby kupić mieszkanie za 1zł :D

no jeszcze blokuje cię wartość godziwa.

nie wiem czy pisałem wcześniej o możliwośći aukcji malejących. za każde sprawdzenie ceny serwis pobierałby opłatę, przez co cena nieruchomości maleje a różnica przy efekcie skali jest pokrywana przez serwis aukcyjny. Co w pewnej perspektywie jest korzystne dla nabywającego.

zbigmor
28-05-2009, 11:38
ale na Allegro jest napisane w regulaminie że sprzedaz nieruchomości nie jest skuteczna, bo potrzebny jest akt notarialny. Zastrzegaja sobie.
Inazej moznaby kupić mieszkanie za 1zł :D


A w czym problem? jak ma poważne wady to nic w tym dziwnego.

mateuszratajczyk
03-06-2009, 14:16
ale na Allegro jest napisane w regulaminie że sprzedaz nieruchomości nie jest skuteczna, bo potrzebny jest akt notarialny. Zastrzegaja sobie.
Inazej moznaby kupić mieszkanie za 1zł :D


A w czym problem? jak ma poważne wady to nic w tym dziwnego.

takie mieszkania w kryzysie w USA teraz szły po 1000 dolarów. Kilka miesiecy wcześniej kosztowały 20 000 $. A więc licytacje w internecie są ratunkiem dla zapomnianych nieruchomości?