PDA

Zobacz pełną wersję : czy suporeks wypłynie...



ruskowa
28-05-2009, 06:31
Mam do zalania taras i obliczyłam, że będę potrzebowała ok 14m3 betonu, co przy zamówieniu z zakładu betoniarskiego da niezłą sumkę kilku tysięcy. Razem z mężem chcemy wrzycić w trakcie zalewania suporeks którego spore kawały zostały po postawieniu murów. Majster kręci nosem na ten pomysł, że niby suporeks wypłynie, że gnije itd. cuda wianki.
Taras będzie wylewany na wysokość 0,7m, więc między warstwy betonu weszłoby troche tego gruzu, ale teraz sama nie wiem.
Co z tym fantem, a raczej suporkiem?

pblochu
28-05-2009, 06:46
Rozumiem, że taras na ziemi
BK nie wypłynie, ale z biegiem lat może się zlasować, (co prawda stoi u rodziców pryzma BK tak ze 20 lat na ziemi i jako tako się trzyma tj. zapada się coraz głębiej w ziemię)
Generalnie kiepski pomysł – lepiej podnieść teren przy pomocy piasku, aby zmniejszyć grubość betonu do niezbędnego minimum lub poszukać gruzu betonowego albo kamieni

Oceanos
28-05-2009, 07:02
Pomysł z suporeksem nie jest dobry na tak duży, wysoki taras.
Robię doswiadczenie z suporeksem. Wystawiłem na działanie deszczu pustak ceramiczny i suporeks. Pustak jest cały czas cały a suporeks się lasuje.
Lepiej wrzucić gruzu jakiegoś. To tylko takie moje przemyślenia. suporeks chłonie wodę, wilgoć i gnije.
Pozdro

poker
28-05-2009, 07:25
Suporeks nie jest dobrym materiałem do zalewania
-napewno wypłynie do góry
-jest kruchym mareriałem i nie nadajacym sie do zalewania(namokniety łatwo sie kruszy)
Taras nie jest przecie zbunkrem,nie potrzebuje az tak grubej płyty betonowej.
Jesli masz wymurowana juz swcianke wokół tarasu(wewnatrz powinna byc połozona izolacja) to uzupełnij ta cześc piaskiem zageszczajac go po dodaniu kolejnej warstwy.10 cm płyty wystarczy napewno,jesli chcesz wiecej to max 15(nie zapomnij o zazbrojeniu).Po co sie pchac w koszta skoro mozna wsypac piasek i zagescic,efekt bedzie taki sam.

jajmar
28-05-2009, 07:41
Mam do zalania taras i obliczyłam, że będę potrzebowała ok 14m3 betonu,

a piaskiem poprostu nie możesz podnieść terenu a na to "cienka" płyta betonowa?

arturromarr
28-05-2009, 12:25
Bloczek komurkowy się nie nadaje
Lepszym pomysłem jest wymurowanie brzegów tarasu, zasypanie piaskiem, zagęszczenie i zalanie cienkiej 10cm płyty zbrojonej siatką.
0,7 m betonu to by jakiś sarkofag był, macie jakieś materiały radioaktywne do ukrycia? :)

EZS
28-05-2009, 13:46
BK nie wypłynie
wrzuciłam w mój taras całą paletę.
Jeżeli nawet się pokruszy czy zlasuje to cO? Zalany jest betonem od góry, z boków ma wylane mocne ściany (najpierw wylane ściany, potem wypełniany środek wszelkimi pozostałościami, potem zalane betonem z siatką zatopioną. Ani drgnie

zbigmor
28-05-2009, 14:34
BK nie wypłynie
wrzuciłam w mój taras całą paletę.
Jeżeli nawet się pokruszy czy zlasuje to cO? Zalany jest betonem od góry, z boków ma wylane mocne ściany (najpierw wylane ściany, potem wypełniany środek wszelkimi pozostałościami, potem zalane betonem z siatką zatopioną. Ani drgnie


Na tarasie to może i rzeczywiście żaden problem, ale jeśli chodzi o osiadanie to wielu osobą wylewki osiadały w domu, gdzie specjalnie się przykładali do wykonania. jeśli wrzuci się BK do wylewki to jest bardzo duża szansa, że osiądzie i popęka.
Długo już masz swoją wylewkę? Powyżej 10 lat?

EZS
28-05-2009, 14:47
a kto pisze o wylewkach?
piszemy o tarasie tylko...

zbigmor
28-05-2009, 14:56
a kto pisze o wylewkach?
piszemy o tarasie tylko...


Ja zrozumiałem, że mowa o tarasie wylewanym.

FlashBack
28-05-2009, 19:00
kazdy chce zarobic ale az 0,7 :D

EZS
28-05-2009, 21:12
a kto pisze o wylewkach?
piszemy o tarasie tylko...


Ja zrozumiałem, że mowa o tarasie wylewanym.
no, fakt :lol:
No to mój wylewany taras przez rok nie osiadł tudzież nie popekał.
Jak to uczyni, to go nadleję, bo mam na nim drzewo, które łatwo zdemontować.
I poinformuję wszystkich :lol:

ruskowa
29-05-2009, 14:55
Taras wylany.
Chodziło o to, że nie było czasu na zagęszczanie piaskiem, bo wchodziła ekipa i trzeba było wszystko zrobić w temoie nie powiem jakim... Wrzuciliśmy w końcu co się dało oprócz BK.
Materiałów radioaktywnch nie przechwuję, ale mąż zapowiedział takie imprezy na tym tarasie. że teraz nie boję się o jego wytrzymałość :lol: ... tarsu oczywiśćie.

martek1981
29-05-2009, 21:15
Tak z czystej ciekawości... Ile w końcu poszło tego betonu? :wink:

ruskowa
01-06-2009, 21:06
Zamówiłam 9 metrów i do tego, jak pisałam wcześniej małżonek powrzucał sporo gruzu, kamieni itp.

Lopesjus
14-07-2009, 09:29
mam nadzieję, że nie zrezygnowałaś z pomysłu utopienia suporeksu. Nawet jeśli się zlasuje, to co z tego? Nawet kawałki styropianu możnaby wrzucać, gdyby nie wypływały. Dla przykładu, budowa stropu typu Terriva, od góry jest tylko 4-5 cm betonu, w środku puste kanały. Własnie skończyłem wylewać swój taras, utopiłem cały gruz jaki miałem, do tego ścinki solbetu (wszystko luźno, żeby beton podczas zalewania dostał się również "pomiędzy"), na to 10 cm betonu z betoniarki (B12,5) - całość zbroiłem prętami 16, 12 i 8mm - bo takie mi zostały. Mam znajomego, który powrzucał w taras kawałki styropianu, jakie mu zostały po oceplaniu (takie ciasto z "rodzynkami") - jak spotkam, dopytam jak mocował styropian, coby nie pływał

ruskowa
14-07-2009, 20:45
Utopiłam.....
Ciężkie pieniądze w tarasie... :cry:

BOHO
14-07-2009, 21:04
mój ojciec 40 lat temu schody do domu u teściów stawiał z butelek po wódce, zalewanych betonem..... do dzisiaj stoją.... w końcu to tylko schody.....

BOHO
14-07-2009, 21:06
jak spotkam, dopytam jak mocował styropian, coby nie pływał

pewnie dociskał suporeksem ! :lol:

Lopesjus
15-07-2009, 08:50
jak spotkam, dopytam jak mocował styropian, coby nie pływał

pewnie dociskał suporeksem ! :lol:

Jest fizykiem, podejrzewam, że manipulował przy grawitacji :-)

Barbossa
15-07-2009, 08:59
mam nadzieję, że nie zrezygnowałaś z pomysłu utopienia suporeksu. Nawet jeśli się zlasuje, to co z tego? Nawet kawałki styropianu możnaby wrzucać, gdyby nie wypływały. Dla przykładu, budowa stropu typu Terriva, od góry jest tylko 4-5 cm betonu, w środku puste kanały. Własnie skończyłem wylewać swój taras, utopiłem cały gruz jaki miałem, do tego ścinki solbetu (wszystko luźno, żeby beton podczas zalewania dostał się również "pomiędzy"), na to 10 cm betonu z betoniarki (B12,5) - całość zbroiłem prętami 16, 12 i 8mm - bo takie mi zostały. Mam znajomego, który powrzucał w taras kawałki styropianu, jakie mu zostały po oceplaniu (takie ciasto z "rodzynkami") - jak spotkam, dopytam jak mocował styropian, coby nie pływał
super porównanie,
zapewne zapomiałeś tylko nadmienić, że powinna dać również belki terivy

co do styro, to nie jest chyba robiony z tego samego co gazobeton :roll:

ale nie ma co się martwić na zapas, dajmy czas czasowi