PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam wrażeń z uzytkowania Junkersa CERAPUR ZBR 11-42A



Karol W.
05-12-2003, 12:15
Moze ktos jest uzytkownikiem tego pieca??? Jesli tak prosze podzielic się ze mną informacjami na temat jego użytkowania. Mam zamiar zmienić instalację CO i szukam dobrego rozwiazania, a przedstawoiny wyżej piec jest kondensacyjny. Proszę o poradę. Ten temat jest również na czasie to wpisujcie również inne rozwiązania. Pozdrawiam Karol W.

Octavian
05-12-2003, 14:48
Mam piec Cerapur Junkersa - działa OK.
pzdr
Hej

05-12-2003, 20:23
Czy naprawdę potrzebujesz pieca o tak dużej mocy max tj. 42 KW ?

Jego minimalna moc to 11 KW i wystarcza w pełni do ogrzania 120 m nowowybudowanego domu.

Jeśli wybierasz Cerapur to kup ten najnowszy z wyświetlaczem alfanumerycznym.

Karol W.
06-12-2003, 10:16
Przepraszam. Nie okresliłem powierzchni ogrzewania. Wynosi ona ok 200m2. Jest to stara instalacja. Chaodzi mi o rozsądny wybór. Jesli uwarzasz, że ten piec jest nie jest dobrym rozwiazaniem zproponujcie inny. Pozdrawiam i dziekuje KarolW.

YEYO
06-12-2003, 10:54
Moc pieca zeleży również od strat ciepła czyli technilogii budynku. Standardowo przy 200m2 do ogrzania typowego budynku powinien wystarczyć kocioł o mocach poniżej 30kW. 42kW to przesada. Rozumiem że nie masz projektu bo to stara instalacja. A możesz określić z czego zbudowany masz dom, rodzaj ocieplenia ścian, ilość wielkość okien i rodzaj okien, ocieplenie dachu (poddasza). Jaki miałeś piec poprzednio? Grzejniki płytowe, czy żeberkowe (aluminiowe czy żeliwne?)?

06-12-2003, 17:20
przy powierzchni 200 m2 spokojnie możesz brać Cerasmarta ZB7-22A lub Cerapura ale tego mniejszego ZSBR7-28A. Jeżeli uwzględnisz że w Cerapurze masz już wbudowaną pogodówkę z zegarem dwukanałowym, pompę elektroniczną i zawór trójdrogowy do podłączenia zasobnika to wychodzi on taniej od Cerasmarta.

Karol W.
06-12-2003, 20:08
Mam stara instalecje, grzejniki żeberkowe, aluminiowe, cześciowo ocieplony. moim zdaniem piec kondensacyjny jest dobrym rozwiązaniem patrząc w przyszłość. Proszę o porady. Nie chodzi mi o moc w kilowatach, bo to można dostosować zmienijać model pieca. A piec jaki teraz mam, jest stary, 15 letni, Węgierski. Nie boje sie usterki, bo obok pieca stoi drugi, taki sam, tyle że nie podłączony. Pozdrawiam