PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoga na podłogę



Sad Ripper
29-05-2009, 06:45
Pytanie mam pilne i bardzo proszę o odpowiedź.

Na poddaszu użytkowym podłoga zrobiona jest z desek na belkach stropu parteru - bezpośrednio przybitych gwoźdźmi. Podłoga ma sto lat i jest brzydka - ale NIE da się jej zerwać, żeby położyć nową. Chcę na to położyć deski podłogowe. NIE ma możliwości położenia legarów i przykręcenia desek do nich. Proszę o pomoc z następującymi pytaniami:

1. Deski mocować wzdłuż starych desek, czy w poprzek?
2. Jak mocować nowe deski do starych? Śruby na skos, czy widoczne konfirmaty?
3. Czy dać coś pod deski? Piankę?

Podłogę muszę zamontować w weekend, więc uprzejmie proszę o rzeczowe odpowiedzi.

sadr

zbigmor
29-05-2009, 07:34
Pytanie mam pilne i bardzo proszę o odpowiedź.

Na poddaszu użytkowym podłoga zrobiona jest z desek na belkach stropu parteru - bezpośrednio przybitych gwoźdźmi. Podłoga ma sto lat i jest brzydka - ale NIE da się jej zerwać, żeby położyć nową. Chcę na to położyć deski podłogowe. NIE ma możliwości położenia legarów i przykręcenia desek do nich. Proszę o pomoc z następującymi pytaniami:

1. Deski mocować wzdłuż starych desek, czy w poprzek?
2. Jak mocować nowe deski do starych? Śruby na skos, czy widoczne konfirmaty?
3. Czy dać coś pod deski? Piankę?

Podłogę muszę zamontować w weekend, więc uprzejmie proszę o rzeczowe odpowiedzi.

sadr


Pisząc, że się nie da zerwać starych sugerujesz jakąś dziwną konstrukcję, która może mieć wpływ na odpowiedzi na zadane pytania. Musisz uściślić.

Sad Ripper
29-05-2009, 07:38
:) uściślam zatem. Na deskach zostały oparte ściany z cegieł, które w obecnej sytuacji są nie do ruszenia - co skutkuje nieusuwalnością desek.

zbigmor
29-05-2009, 07:48
:) uściślam zatem. Na deskach zostały oparte ściany z cegieł, które w obecnej sytuacji są nie do ruszenia - co skutkuje nieusuwalnością desek.

To nie jest nierozwiązywalny problem, ale nie ma wpływu na odpowiedzi.
1. Deski mocować wzdłuż starych desek, czy w poprzek?

Zdecydowanie w poprzek

2. Jak mocować nowe deski do starych? Śruby na skos, czy widoczne konfirmaty?

Można również kleić, przybijać...


3. Czy dać coś pod deski? Piankę?


Zależy co chcemy uzyskać. Jeśli obecna podłoga ma jakieś nierówności to podkład zależny od sytuacji. Jeśli równa to podkład ma zapewnić brak skrzypienia pomiędzy warstwami. Wg mnie może być pianka.