PDA

Zobacz pełną wersję : Porozmawiaj na Forum Muratora... rosyjskojęzycznym



Redakcja
29-05-2009, 11:30
Jak możecie wiecie, "Murator" ukazuje się też na Ukrainie. Stworzyliśmy bliźniacze Forum Muratora dla wszystkich, którzy władają językiem rosyjskim.

Podziel się swoimi doświadczeniami, podyskutuj z Ukraińcami, Rosjanami i mieszkańcami róznych krajów na wschód od Polski.
http://forum.muratordom.com.ua/

Strona ułatwiająca pisanie po rosyjsku:
www.translit.ru

gonta
31-05-2009, 21:57
Dość dziwne,forum muratordom ukazuje się na Ukrainie tylko czemu po rosyjsku?Ukraińcy mają swój język który różni się od rosyjskiego w takim stopniu jak polski.

KSERO
01-06-2009, 07:24
Dość dziwne,forum muratordom ukazuje się na Ukrainie tylko czemu po rosyjsku?Ukraińcy mają swój język który różni się od rosyjskiego w takim stopniu jak polski.

CAŁKOWICIE SIĘ ZGADZAM

Droga Redakcjo strona Muratora na Ukrainę powinna być w języku ukraińskim :)

mort
01-06-2009, 09:57
Dość dziwne,forum muratordom ukazuje się na Ukrainie tylko czemu po rosyjsku?Ukraińcy mają swój język który różni się od rosyjskiego w takim stopniu jak polski.

CAŁKOWICIE SIĘ ZGADZAM

Droga Redakcjo strona Muratora na Ukrainę powinna być w języku ukraińskim :)

I ja się pod tym apelem podpisuję.

tk001
01-06-2009, 10:22
Я не согласна, так как украинской страницой по русски, могут пользоваться и беларусы и россияне и др пользователи с бывшего СССР. Если же бы страница была по украински, то даже не все украинцы поняли что там написанно. ИМХО

Ramot
01-06-2009, 15:44
Так точно, русский более универсальный. А если кто хочет, будет пользоватьця и украинским, и польским.

marekcmarecki
01-06-2009, 16:23
Ja wiem, że tu trzeba po rosyjsku, czy ukraińsku, ale może moglibyście... dla takich jak ja... pod spodem... w nawiasie może... małymi literkami chociaż... po polsku :oops: :wink: ?

KSERO
01-06-2009, 19:28
strona po rosyjsku to "sajt"

tk001 myślę, że wszyscy nasi wschodni sąsiedzi doskonale znają swój ojczysty język i trochę przesadziłeś z tym rozumieniem :wink:

mort
01-06-2009, 19:53
Я не согласна, так как украинской страницой по русски, могут пользоваться и беларусы и россияне и др пользователи с бывшего СССР. Если же бы страница была по украински, то даже не все украинцы поняли что там написанно. ИМХО

Idąc tym tropem to polski murator powinien być po angielsku albo... po chińsku :o

KSERO
01-06-2009, 19:56
Chciałam coś tam napisać i muszę się zarejestrować jako nowy użytkownik? :roll: :roll:

gonta
02-06-2009, 20:44
Jestem Ukraińcem i jest mi przykro że nie mogę czytać w języku ojczystym stronę która reklamuje się jako ukraińska.To jest identyczna sytuacja gdyby przykładowo Newsweek dla Polski wychodził w języku rosyjskim,bo przecież byliście kiedyś pod butem Moskwy to i język musicie znać.Odbieram to poprostu jako całkowity brak szacunku dla tytułowej narodowości Ukrainy.

tk001
03-06-2009, 15:58
strona po rosyjsku to "sajt"

tk001 myślę, że wszyscy nasi wschodni sąsiedzi doskonale znają swój ojczysty język i trochę przesadziłeś z tym rozumieniem :wink:
Kazdy moze myslec co chce, ale ja wiem, ja nie mysle. Polowa mieszkancow Kazachstanu nie mowi po kazachsku, a tylko i wylacznie po rosyjsku, to samo jest z Bialorusinami, ale tam nie polowa, a wiekszosc nie mowi, nie czyta po bialorusku...Ale wszyscy rozumieja po rosyjsku, wiec ze wzgledow komercyjnych oplaca sie robic na rynek wschodni strone w jezyku rosyjskim.

P.s. odnosnie tego ze strona po rosyjsku, to 'sajt', tak to prawda, ale jak bys dorze znal rosyjski, to wiedzialbys, ze uzywa sie sformulowania ' stranica'

tk001
03-06-2009, 16:01
Я не согласна, так как украинской страницой по русски, могут пользоваться и беларусы и россияне и др пользователи с бывшего СССР. Если же бы страница была по украински, то даже не все украинцы поняли что там написанно. ИМХО

Idąc tym tropem to polski murator powinien być po angielsku albo... po chińsku :o
jezeliby przynajmniej 60% spoleczenstwa czytalo, pisalo i rozmawialo w tym jezyku, to moge sie z toba zgodzic

gonta
03-06-2009, 20:17
Я не согласна, так как украинской страницой по русски, могут пользоваться и беларусы и россияне и др пользователи с бывшего СССР. Если же бы страница была по украински, то даже не все украинцы поняли что там написанно. ИМХО
Чому я,українець,не можу читати на рідній мові форум створений для України і мушу терпіти тому,що расєянє не розуміють української?То проблема росіян,не моя.Нехай Муратор створить сторінку для росіян,або як пані воліє сайт.Пригадаю тільки що site є словом англійським,не російським.
PS.Gdy stwarza się forum dla Ukrainy to przyzwoitość zmusza do tego by uszanować Ukraińców.Oczywiście gdy ona,przyzwoitość,jest.

tk001
04-06-2009, 07:06
Я не согласна, так как украинской страницой по русски, могут пользоваться и беларусы и россияне и др пользователи с бывшего СССР. Если же бы страница была по украински, то даже не все украинцы поняли что там написанно. ИМХО
Чому я,українець,не можу читати на рідній мові форум створений для України і мушу терпіти тому,що расєянє не розуміють української?То проблема росіян,не моя.Нехай Муратор створить сторінку для росіян,або як пані воліє сайт.Пригадаю тільки що site є словом англійським,не російським.
PS.Gdy stwarza się forum dla Ukrainy to przyzwoitość zmusza do tego by uszanować Ukraińców.Oczywiście gdy ona,przyzwoitość,jest.
А где я написала, что Вы не можете читать по-украински свой форум. Я говорю, что рациональнее сделать по-русски- больше пользователей будет. А почему, они не сделали по-украински- значит, так надо. Вот напишите им и предложите, что Вы переведете на украинский всю страницу.

KSERO
05-06-2009, 16:56
Dla zainteresowanych

страница:
1.одна из сторон листа бумаги в составе книги, газеты и т.п.
2.отдельный документ в составе интернет-сайта
:wink: