PDA

Zobacz pełną wersję : problem z kosiarką , do elektryków



pawelurb
29-05-2009, 13:17
Mam kosiarkę elektryczną, którą dostalem od kogoś, u niego sprawna, wszystko działało , u mnie działa ale tylko na betonie, po wjeździe w trawę ( lekko wilgotną ) odrazu wywala mi różnicówkę w domu , kosiarka nie ma przewodu ochronnego zasilana jak to zwykle takie kosiarki 2 żyłowym przewodem , coprawda nie próbowałem jeszcze na całkiem suchej trawie , ale dziwi mnie ta różnicówka , niby jakiegoś zwarcia i przebicia nie ma (bo jeszcze zyję ) :) nie wiem czy wilgotna trawa może mieć tu związek z natychmiastowym "wywaleniem korków" ?

rusek007
29-05-2009, 14:14
Mam kosiarkę elektryczną, którą dostalem od kogoś, u niego sprawna, wszystko działało , u mnie działa ale tylko na betonie, po wjeździe w trawę ( lekko wilgotną ) odrazu wywala mi różnicówkę w domu , kosiarka nie ma przewodu ochronnego zasilana jak to zwykle takie kosiarki 2 żyłowym przewodem , coprawda nie próbowałem jeszcze na całkiem suchej trawie , ale dziwi mnie ta różnicówka , niby jakiegoś zwarcia i przebicia nie ma (bo jeszcze zyję ) :) nie wiem czy wilgotna trawa może mieć tu związek z natychmiastowym "wywaleniem korków" ?

Żyjesz, bo masz różnicówkę! :D

pawelurb
29-05-2009, 14:21
Mam kosiarkę elektryczną, którą dostalem od kogoś, u niego sprawna, wszystko działało , u mnie działa ale tylko na betonie, po wjeździe w trawę ( lekko wilgotną ) odrazu wywala mi różnicówkę w domu , kosiarka nie ma przewodu ochronnego zasilana jak to zwykle takie kosiarki 2 żyłowym przewodem , coprawda nie próbowałem jeszcze na całkiem suchej trawie , ale dziwi mnie ta różnicówka , niby jakiegoś zwarcia i przebicia nie ma (bo jeszcze zyję ) :) nie wiem czy wilgotna trawa może mieć tu związek z natychmiastowym "wywaleniem korków" ?

Żyjesz, bo masz różnicówkę! :D

no niby tak :) , tylko czemu u znajomego wszystko działało, kosił tym przez kilka lat do zeszłego tygodnia jak kupił nowa, żadnych problemów tego typu nie miał , nie wiem czy miał różnicówkę , czy nie, ale w każdym razie kosiarka działała a on żyje..:)

rusek007
29-05-2009, 14:21
A tak na poważnie, potrzebny megaomomierz ( min 500V) i należy pomierzyć izolację silnika, instalecję w kosierce ( z kondensatorem) i przewód zasilający ( przedłużacz). Bo na oko, to chłop w szpitalu.. :wink:

rusek007
29-05-2009, 14:24
Wszysko dobrze dzieła tylko do czasu. I pewnie nadejszła ta chwila :D

pierwek
29-05-2009, 16:14
prawdopodobnie problem nie leży w kosiarce a w przedłużaczu ...