PDA

Zobacz pełną wersję : Piec z zamkni?t? komora spalania, a kondensat??



maju
05-12-2003, 13:56
Witam,

Mam piec buderusa gazowy z zamkniętą komorą spalania i z tego co widze i słysze piec, a raczej komin powinien być podłączony do kanalizacji, żeby kondesat miał gdzie odpłynąć. Mój piec nie jest do niczego takiego podłączony, a ztego co wiem to chyba powinien. Znam nawet jeden przypadek, w którym gościu pisał że za sprawa nieodprowadzanego kondensatu zgnił mu piec w środku, co wydaje sie być mozliwe.....
Zna ktoś może lekarstwo na tą przypadłość?

Pozdrawiam
Maju

Moritz
05-12-2003, 14:00
Witam,

Mam piec buderusa gazowy z zamkniętą komorą spalania i z tego co widze i słysze piec, a raczej komin powinien być podłączony do kanalizacji, żeby kondesat miał gdzie odpłynąć. Mój piec nie jest do niczego takiego podłączony, a ztego co wiem to chyba powinien. Znam nawet jeden przypadek, w którym gościu pisał że za sprawa nieodprowadzanego kondensatu zgnił mu piec w środku, co wydaje sie być mozliwe.....
Zna ktoś może lekarstwo na tą przypadłość?

Pozdrawiam
Maju

Hmmm....
...podłączyć???
Pzdr

Benicio
05-12-2003, 14:06
Witam

Maju
Nie każdy kocioł z zamkniętą komorą spalania jest kondensacyjny. Jaki ty masz kocioł, bo z postu to nie wynika?
Nie komin musi być podłączony do kanalizy, tylko odprowadzenie kondensatu.

Pozdrowienia B.

maju
05-12-2003, 14:14
Mam buderysa Logomax u122 z jednofunkcyjny z zamknieta komorą spalania i nie jest to piec kondensacyjny. Przejżałem instrukcje i tam nic o tym nie ma, czyli przynajmniej teoretycznie nie trzeba podłączac pieca do kanalizy. A tak jak opisywałem to wyżej może sie źle skończyć. Komin mam zrobiony mniej więcej tak

'''''''''''''''''''''''^
'''''''''''''''''''''''|
'trojnik z''''''|___
'wyczystka'|''''''| Kolano
'''''''''''''''''''''''''''''_|___
'''''''''''''''''''''''''''|''''''''''|
'''''''''''''''''''''''''''|''piec|
'''''''''''''''''''''''''''|____|

(nie wiem czy będzie to czytelne lae inaczej sie nie udało bo zżera spacje)
Może wystarczy raz na jakiś tak pogrzebać przy tej wyczystce, instalator nic na ten temat nie wspominał. Musze koniecznie gościa ścignąć za to.

Pozdrawiam
Maju

RysieK
08-12-2003, 12:28
Cześć
Piec z zamkniętą komorą spalania to nie od razu kondensacyjny.
Piec kondensacyjny odzyskuje ciepło ze spalin, przez co one się skraplają i trzeba "skropliny" odprowadzać do kanalizacji- najpierw je utylizując.
W zwykłym piecu z zamkniętą komorą spalania spaliny wylatują przez konin i w samym piecu nic nie zostaje.

Pozdrawiam
Rysiek

maju
08-12-2003, 13:24
No jeśli tak to spoko :D tylko dlaczego ten tak ma:

http://groups.google.pl/groups?hl=pl&lr=&ie=UTF-8&inlang=pl&selm=53c4.0000088b.3fcdc8f2%40newsgate.onet.pl

Pozdrawiam
Maju