PDA

Zobacz pełną wersję : Kanalizacja wewnątrz domu-rury pomarańczowe/szare



Lgrzechu
29-05-2009, 14:31
Witam, czy ktoś doświadczony może mi doradzić, bo mam wątpliwości.
W moim domu kanalizacja zewnętrzna "wjeżdza" rurą pomarańczową 160 potem na niej dwa trójniki pomarańczowe i dalej do góry piony już rurami szarymi 110 z trójnikami szarymi 110 na 75 i 110 na 50 wraz z przykanalikami z szarych rur 75 i 50 do umywalek, brodzików itp. Czy zastosowanie rur i trójników szarych w pionach jest błedem, wszystko bedzie zasypane piaskiem na głebokości od 80cm i potem wylany chudziak... Od pionu idą 2-3 metrowe przykanaliki ( tak się to chyba nazywa :) ) z rur szarych 75 i 50 w miejsca planowanych sanitariatów. Bedą ułożone w zagęszczonym piasku na głębokości od 60 do 0 cm. Czy tak może być, czy wymieniać na rury, trójniki, redukcje pomarańczowe.

p.s. czy sa dostępne rury pomarańczowe fi 75 i 50 ???

zbigmor
29-05-2009, 14:38
Z tego co się orientuję to główne zaleta rur pomarańczowych to większa wytrzymałość na naciski i niskie temperatury. Stosuje się je na zewnątrz, gdyż nad nimi mogą przejeżdżać ciężkie pojazdy. Jeśli u Ciebie w domu w miejscach posadowienia rur czasami będą przejeżdżały załadowane tiry to powinny być również pomarańczowe.

irreality
29-05-2009, 14:42
http://www.muratordom.pl/instalacje/instalacje-kanalizacyjne/kolor-rur,7223_5187.htm

Lgrzechu
29-05-2009, 14:43
zbigmor, czym się różnią pomarańczowe wiem.
Pytanie czy szara rurka 75/50 przykryta 60cm piasku i wylwka betonową wytrzyma. Ciekaw jestem czy ryzyko jest na tyle duże by wymieniać trójniki i krótkie odcinki szarych rur na bardziej wytrzymałe pomarańczowe.
Ciekaw jestem jak inni zrobili

Lgrzechu
29-05-2009, 14:46
http://www.muratordom.pl/instalacje/instalacje-kanalizacyjne/kolor-rur,7223_5187.htm

Czytałem ten tekst wcześniej ale nadal nie wiem czy mam się czym martwić ???

zbigmor
29-05-2009, 14:49
zbigmor, czym się różnią pomarańczowe wiem.
Pytanie czy szara rurka 75/50 przykryta 60cm piasku i wylwka betonową wytrzyma. Ciekaw jestem czy ryzyko jest na tyle duże by wymieniać trójniki i krótkie odcinki szarych rur na bardziej wytrzymałe pomarańczowe.
Ciekaw jestem jak inni zrobili

Przeczytaj co napisałem poprzedni do końca. Oczywiście, że wytrzyma tylko nie ubijaj jej skoczkiem (przynajmniej nie pierwszą warstwę).

Lgrzechu
29-05-2009, 15:00
ok, dzięki.
Czasem człowiek musi się upewnić :D
Tym bardziej, że sprzedawcy krzyczą "w ziemi tylko pomarańczowe, nieważne że wewnątrz domu..." a kasa leci

irek.w
29-05-2009, 15:05
Tym bardziej, że sprzedawcy krzyczą "w ziemi tylko pomarańczowe, nieważne że wewnątrz domu..." a kasa leci[/quote]

U mnie w OBI szare o tym samym wymiarze są droższe od pomarańczowych.
Pozostałe złączki itp.też.